Droga krajowa B11 (Austria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Droga krajowa B11 (Mödlinger Straße) – droga krajowa w Austrii. Jedno-jezdniowa arteria łączy leżące na wschodnich przedmieściach Wiednia miasto Schwechat ze skrzyżowaniem z B18 w leżącym na południowy zachód od stolicy Weissenbach an der Triesting. Trasa prowadzi przez peryferie aglomeracji Wiednia. W miejscowości Wiener Neudorf biegnie wspólnym śladem z dwiema innymi drogami krajowymi: B12 i B17.

Droga krajowa B12 (Brunner Straße) - droga krajowa we wschodniej Austrii łącząca centrum Wiednia z leżącą na przedmieściach stolicy gminą Brunn am Gebirge. Arteria posiada dwie odnogi: B12a i B12b - łączą one B12 odpowiednio z autostradą A21 i A23.Weissenbach an der Triesting – gmina targowa w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Baden. Liczy 1 733 mieszkańców (1 stycznia 2014).
Sieć dróg krajowych w Austrii została utworzona na mocy ustawy z 8 lipca 1921, wówczas najważniejsze drogi (łącznie 3620 km) zostały uznane jako drogi krajowe. Rozporządzenie z 9 czerwca 1933 rozszerzyło sieć do 4437 km.Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.
Warto wiedzieć że... beta

Droga krajowa B18 (Hainfelder Straße) - droga krajowa w Austrii. Jedno-jezdniowa arteria łączy leżący kilkanaście kilometrów na południe od Wiednia Günselsdorf przez Weissenbach an der Triesting ze skrzyżowaniem z B20 w rejonie Traisen.
Schwechat – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Wien-Umgebung, w zespole miejskim Wiednia, w pobliżu Dunaju.
Droga krajowa B17 (Wiener Neustädter Straße) – droga krajowa w Austrii. Arteria łączy Wiedeń z leżącymi na południe od niego miastami Wiener Neustadt, Neunkirchen i Gloggnitz. Trasa biegnie równolegle do autostrady A2, a następnie do drogi ekspresowej S6. W leżącym na obrzeżach Wiednia Wiener Neudorf droga prowadzi wspólnym śladem z B11. Przy B17 położone jest ogromne centrum handlowe "Shopping City Süd".

Reklama