Droga A823(M)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}

Autostrada A823(M), Dunfermline Spur (ang. A823(M) motorway) – krótka autostrada w hrabstwie Fife (w Szkocji) o długości 1,6 km (1 mili). Jest odnogą autostrady M90 oraz drogą o najwyższej numeracji Ax(M) w Wielkiej Brytanii. Droga stanowi południową obwodnicę miasta Dunfermline oraz zapewnia szybkie połączenie z mostem Forth Road Bridge. Po otwarciu w 1969 planowano włączyć drogę w projektowaną dłuższą autostradę w kierunku północnego wybrzeża zatoki Firth of Forth. Biorąc pod uwagę przebudowę drogi A92 budowa projektowanej autostrady prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana.

Google Maps — serwis internetowy umożliwiający wyszukiwanie obiektów, oglądanie map i zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi oraz udostępniający pokrewne im funkcje. Został stworzony w 2005 roku przez Google, jest darmowy dla niekomercyjnych użytkowników.Autostrady w Wielkiej Brytanii – część systemu transportowego Wielkiej Brytanii. Autostrady (ang. motorways) zasadniczo oznaczane są literą M, aczkolwiek niektóre odcinki przebudowywanych dróg krajowych A otrzymują oznaczenie A[numer](M). Ograniczenie prędkości wynosi 70 mph (112 km/h). Ich długość jest szacowana na ok. 3600 km.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Google: "Driving directions to Exit 2". W: Google Maps [on-line].
  2. The Motorway Archive – M90 Dates (ang.). [zarchiwizowane z tego adresu (2006-03-19)].
  3. The Motorway Archive – M90 (ang.). [zarchiwizowane z tego adresu (2006-09-05)].
Forth Road Bridge jest drogowym mostem wiszącym znajdującym się w środkowo-wschodniej Szkocji. Konstrukcję przerzucono nad zatoką Firth of Forth, by połączyć stolicę Szkocji, Edynburg z North Queensferry położonym w hrabstwie Fife. Most znajduje się niedaleko znacznie starszego mostu kolejowego. Budowa trwała od 1958 do 1964 roku, po oddaniu do użytku był najdłuższym tego typu mostem w Europie.Dunfermline (gael. Dùn Phàrlain) – miasto w Szkocji, w regionie Fife. Miasto usytuowane jest w pobliżu zatoki Firth of Forth na Morzu Północnym.
Warto wiedzieć że... beta

Autostrada M90 (ang. M90 motorway)- autostrada w Szkocji o długości 45 km. Łączy poprzez drogę A90 Edynburg z Perth. Stanowi część trasy europejskiej E15, jednakże nie jest ona oznakowana.
Szkocja (gael. Alba, wym. [ˈalˠ̪apə]; sco. i ang. Scotland) – kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W przeszłości był niezależnym królestwem. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz archipelagi: Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Na południu graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski. Stolicą Szkocji jest Edynburg, a największym miastem Glasgow.

Reklama