Dom Aukcyjny Rempex

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rempex.jpg

Dom Aukcyjny Rempexdom aukcyjny zajmujący się obrotem dzieł sztuki.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Rempex założony został w roku 1989 przez Marka i Piotra Lengiewiczów. Na początku była to spółka joint venture z udziałem kapitału angielskiego, obecnie działa jako polska spółka z o.o. Główna siedziba mieści się w Warszawie, istnieje także krakowski oddział domu aukcyjnego.

Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego 1929 w Sanoku, zm. 21 lutego 2005 w Warszawie) – polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową.Dom aukcyjny – przedsiębiorstwo handlowe trudniące się obrotem towarów, przede wszystkim dzieł sztuki i antyków. Sprzedaż jest prowadzona w formie aukcji - publicznej licytacji.

Na aukcjach można nabyć obrazy takich mistrzów jak Jacek Malczewski, Wojciech Weiss czy Zdzisław Beksiński. Rempex jest wydawcą branżowego pisma Art & Business.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona DA Rempex
  • Warto wiedzieć że... beta

    Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

    Reklama