Discovery (album Daft Punk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Discovery (Daft Punk))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Discovery – drugi album studyjny francuskiego duetu Daft Punk, wydany 3 marca 2001 roku przez Virgin Records. Został nagrany w Paryżu. Album jest soundtrackiem do filmu anime "Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem", który jest kolaboracją pomiędzy Daft Punk, Leiji Matsumoto i Toei Animation. Wszystkie teledyski do utworów na płycie są odcinkami filmu. "Interstella 5555" to opowieść o porwaniu pozaziemskiego zespołu. Discovery jest uznawany za album koncepcyjny w opinii New Musical Express i czasopisma Spin.

Daft Club – album francuskiego duetu Daft Punk zawierający liczne remiksy utworów z albumu Discovery oraz jeden z Homework. Został wydany w 2003 (2004 w Stanach Zjednoczonych).Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

Wczesna wersja albumu zawiera kartę członkowską "Daft Club". Na karcie jest umieszczony kod, który umożliwia dostęp do usługi muzyki online, która znalazła się później na płytach Daft Club i Alive 1997.

Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.Toei Animation (jap. 東映アニメーション株式会社, Tōei Animēshon Kabushiki-gaisha) – to japońskie studio produkujące filmy i seriale anime, należące do spółki Toei Company. Studio zostało założone w 1948 roku jako Nihon Dōga Eiga (日本動画映画 - Japońskie Filmy Animowane). W roku 1956 Toei kupiło to studio i zmieniło nazwę na obecną.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. "One More Time" (feat. Romanthony) – 5:20
 2. "Aerodynamic" – 3:27
 3. "Digital Love" – 4:58
 4. "Harder, Better, Faster, Stronger" – 3:45
 5. "Crescendolls" – 3:31
 6. "Nightvision" – 1:44
 7. "Superheroes" – 3:57
 8. "High Life" – 3:22
 9. "Something About Us" – 3:51
 10. "Voyager" – 3:47
 11. "Veridis Quo" – 5:44
 12. "Short Circuit" – 3:26
 13. "Face to Face" (feat. Todd Edwards) – 3:58
 14. "Too Long" (feat. Romanthony) – 10:00

Twórcy[ | edytuj kod]

 • Daft Punk - sekwencery, sample, syntezatory, gitara, wokal, vocoders, maszyny perkusyjne, programowanie, produkcja, koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Romanthony - teksty, wokal w "One More Time" i teksty, wokal, koprodukcji w "Too Long"
 • DJ Sneak - teksty na "Digital Love"
 • Todd Edwards - teksty, wokal, koprodukcji w "Twarzą w twarz"
 • Nilesh Patel - mastering
 • Alex & Martin - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Cedric Hervet - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Gildas Loaëc - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Simon Scott - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Daniel Vangarde - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Pedro Winter - koncepcja, kierownictwo artystyczne
 • Mitchell Feinberg - zdjęcia ciekłych metali
 • Luis Sanchis - zdjęcie fortepian
 • Tony Gardner i Alterian - bionika inżynierii
 • Tamiyuki "Spike" Sugiyama - Złącze Tokio
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Alive 1997 – jest to album zespołu Daft Punk wydany 6 listopada 2001. Zawiera 45 minutowy fragment koncertu zarejestrowanego w Que Club w Birmingham w dniu 8 listopada 1997.Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.
  Warto wiedzieć że... beta

  Anime (jap. アニメ, Anime) – skrócone angielskie słowo animation (jap. アニメーション, animēshon) oznaczające film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy do określenia japońskich filmów animowanych oraz stylu japońskiej animacji. Istniejąca również teoria o pochodzeniu terminu anime od francuskiego słowa animé (animowany) lub les dessins animés (animowane obrazy) jest dyskusyjna. Obie formy – pierwotna animēshon i skrócona anime – są rozpoznawane przez Japończyków. Po raz pierwszy terminu anime użył japoński teoretyk filmowy Taihei Imamura w latach 40. XX wieku, zastępując nim dotychczasowe określenie manga-eiga (jap. 漫画映画, manga-eiga).
  Thomas Bangalter (ur. 3 stycznia 1975) – założyciel zespołu Daft Punk wraz z Guy-Manuel de Homem-Christo. Syn Daniela Vangarde który robił i był producentem muzyki na pograniczu disco, do tej pory produkuje muzykę. Thomas odziedziczył po ojcu pasję do muzyki i sam zaczął ją tworzyć.
  Face to Face - to piosenka francuskiego duetu muzyki elektronicznej Daft Punk z udziałem Todd Edwards. Został wydane jako piąty utwór w albumie Discovery z 2001 roku, wypromowany jako remix w albumie Daft Club z 2003 roku. Jako część z "Discovery", piosenka pojawia się w filmie Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem i dlatego część filmu, w którym pojawia się piosenka służy jako teledysk. Piosenka osiągnęła #1 na Billboard Club chart w 2004 roku.

  Reklama