Dirty Dancing 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dirty Dancing 2, znany także pod tytułem Wirujący seks 2 (tytuł oryginalny Dirty Dancing: Havana Nights) – amerykański film fabularny z 2004 roku. Był to film ściśle wzorowany na znanym przeboju kinowym z 1987 roku pt. Dirty Dancing.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Jonathan Jackson (ur. 11 maja 1982 r. w Orlando w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych) − amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Zostały zachowane główne założenia scenariusza, lecz akcja filmu została przeniesiona z USA do stolicy Kuby, Hawany, w przededniu przejęcia władzy przez Fidela Castro.

Obsada[ | edytuj kod]

Główne role w projekcie zagrali Diego Luna (Javier) i Romola Garai (Katie). W epizodzie pojawił się również sam Patrick Swayze, znany z pierwszego filmu Dirty Dancing.

 • Diego Luna – Javier Suarez
 • Romola Garai – Katie Miller
 • Mika Boorem – Susie Miller
 • Sela Ward – Jeannie Miller
 • John Slattery – Bert Miller
 • Jonathan Jackson – James Phelps
 • Patrick Swayze - Johnny Castle - nauczyciel tańca
 • Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Kuba, rok 1958. Na wyspę wraz z rodzicami i siostrą przyjeżdża osiemnastoletnia Amerykanka - Katie. W hotelu, w którym się zatrzymuje, poznaje kelnera - młodego Kubańczyka Javiera. Pewnego dnia Katie, wracając ze szkoły, widzi Kubańczyków tańczących na ulicy. Jest wśród nich Javier - Katie jest zachwycona ich tańcem. Następnego dnia wraz z synem szefa swojego ojca - Jamesem wybiera się do country clubu. Później wspólnie jadą do La Rosa Negra, kubańskiego klubu, gdzie spotykają Javiera. Po imprezie James ma odwieźć dziewczynę do domu, jednak w samochodzie zaczyna się do niej dobierać. Katie ucieka, a pod hotel odprowadza ją Javier, który następnego dnia zostaje zwolniony z pracy za spoufalanie się z gośćmi. Katie, chcąc pomóc przyjacielowi, proponuje mu udział w konkursie tanecznym, w którym główna nagroda wynosi 5000$. Chłopak po zastanowieniu zgadza się. W tajemnicy przed rodzicami trenują do konkursu, który ma się odbyć w Wigilię. W dniu konkursu, okazuje się, że rodzice dziewczyny wybierają się na niego wraz z rodzicami Jamesa. Konkurs rozpoczyna się, wszyscy ze zdziwieniem dostrzegają między tańczącymi Katie i Javiera, którzy szokują zmysłowym, kubańskim tańcem. Para zdobywa 1. miejsce i tym samym przechodzi do drugiego etapu, mającego odbyć się w Sylwestra. Po powrocie do domu wybucha awantura, matce nie podoba się zachowanie córki. Dziewczyna zostaje spoliczkowana i ucieka. Nocuje w domu Javiera. Następnego dnia Katie wraca do hotelu, gdzie zostaje ciepło powitana przez ojca. Odbywa rozmowę z matką, która nieco ochłonęła po wczorajszych wydarzeniach i przyznaje, że Katie świetnie tańczyła oraz że jest z niej dumna. Noc sylwestrowa. W finale Katie i Javier tańczą jako ostatni. W trakcie występu na salę wchodzi przebrany za kelnera brat Javiera z bronią w ręku. Konkurs zostaje przerwany, wszyscy uciekają w popłochu. Chłopak zostawia Katie z rodzicami, sam biegnie do kuchni, gdzie żołnierz mierzy z broni do jego brata. Popycha mężczyznę, po czym wraz z bratem ucieka. Tego samego wieczoru na Kubie wybucha rewolucja, na ulicach panuje wielka radość, bracia przyłączają się do świętującego tłumu. Mówi się, że Fidel wyrzuci z kraju wszystkie zagraniczne firmy, a więc także firmę ojca Katie. Młodzi tancerze nie mogli zwyciężyć (cały konkurs przekreśliła rewolucja), ale mimo to są szczęśliwi, spędzają wspólnie noc. Następnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że musi opuścić Kubę, gdyż firma jej ojca kończy działalność w tym kraju. Idzie pożegnać się z Javierem. Ostatniego wieczoru tańczą razem w La Rosa Negra, zostając królem i królową tańca.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).John M. Slattery Jr. (ur. 13 sierpnia 1962 w Bostonie) – amerykański aktor i reżyser filmowy i telewizyjny, najlepiej znany jako Roger H. Sterling Jr z serialu AMC Mad Men.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Dirty Dancing 2 w bazie IMDb (ang.)
 • Dirty Dancing 2 w bazie Filmweb
 • Dirty Dancing 2 w bazie IMDb (ang.)
 • Romola Garai (ur. 6 sierpnia 1982 w Southwark w Londynie) – angielska aktorka. Występowała w roli Katie w Dirty Dancing 2. Republika Kuby (nazwa oficjalna República de Cuba) – państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.
  Warto wiedzieć że... beta

  Patrick Wayne Swayze (ur. 18 sierpnia 1952 w Houston, zm. 14 września 2009 w Los Angeles) – amerykański aktor filmowy, tancerz, piosenkarz i choreograf.
  Hawana (hiszp. San Cristóbal de La Habana lub skrócone La Habana) − miasto nad Zatoką Meksykańską, stolica Kuby i największe miasto oraz port na wyspie i w całych Karaibach. Główny ośrodek przemysłowy kraju. Przemysł tytoniowy, petrochemiczny, włókienniczy, elektromaszynowy. Węzeł komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej (międzynarodowe lotnisko im. José Martí). Uniwersytet od 1728 roku.
  Film fabularny – film fikcji, film aktorski przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach. Jeden z głównych rodzajów filmowych obok filmu animowanego, filmu dokumentalnego i filmu oświatowego. Posiada fabułę, czyli dramaturgiczną, najczęściej wielowątkową opowieść.
  Dirty Dancing – film produkcji amerykańskiej z roku 1987 wyreżyserowany przez Emile Ardolino, w rolach głównych wystąpili Patrick Swayze, Jennifer Grey i Jerry Orbach.
  Fidel Alejandro Castro Ruz (ur. 13 sierpnia 1926 w Biránie) – kubański polityk i prawnik, od 1 stycznia 1959 do 24 lutego 2008 przewodniczący Rady Państwa i premier Republiki Kuby, pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Kuby i przywódca rewolucji kubańskiej (El Máximo Lider). Z racji przewodzenia Armii Powstańczej w latach 1956-1959 popularnie nazywany El Comandante.

  Reklama