Digby and Sowton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Digby and Sowton – stacja kolejowa w Exeter, w hrabstwie Devon na linii kolejowej Avocet Line. Otwarta została w r. 1994. Stację wybudowano do obsługi osiedla mieszkalnego Digby i obszaru przemysłowego Sowton. Stacja jest połączona z Sowton drogą rowerową. Stacja jest krytykowana za nieprzystosowanie do obsługi pasażerów z brakiem wiaty włącznie.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.

Ruch pasażerski[ | edytuj kod]

Stacja obsługuje ok. 247 452 pasażerów rocznie. Posiada bezpośrednie połączenia z Exeterem i Exmouth. Pociągi odjeżdżają ze stacji co pół godziny. Pociągi zatrzymują się na stacji na żądanie.

Obsługa pasażerów[ | edytuj kod]

Automaty biletowe, kasa, postój taksówek, przystanek autobusowy.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Digby and Sowton (ang.). [dostęp 2009-12-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-09)].
  2. Exeter rail station wins revamp cash (ang.). Thisisplymouth, 2009-08-20. [dostęp 2009-12-16].
  3. Office of Rail Regulation: Station usage (ang.). [dostęp 17 czerwca 2009].
  4. Na podstawie danych z National Rail Enquiries
Reklama