• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Diecezja Andong  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Andong (kor. 안동시) – miasto w Korei Południowej, w prowincji Gyeongsang Północny. W 2000 liczyło 184 108 mieszkańców. Paweł VI (łac. Paulus VI, właśc. Giovanni Battista Enrico Antonio Maria Montini; ur. 26 września 1897 w Concesio, zm. 6 sierpnia 1978 w Castel Gandolfo) – arcybiskup Mediolanu (1954-1963), papież i 4. Suweren Państwa Miasto Watykan w okresie od 21 czerwca 1963 do 6 sierpnia 1978, sługa Boży Kościoła katolickiego.
  Biskupi Andong[ | edytuj kod]
   Z tym tematem związana jest kategoria: Biskupi Andong.
 • René Dupont MEP (1969 - 1990) zrezygnował, aby biskupem mógł zostać Koreańczyk
 • Ignatius Pak Sok-hi (1990 - 2000)
 • John Chrisostom Kwon Hyok-ju (2001 - nadal)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Francuz


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  John Chrisostom Kwon Hyok-ju (ur. 5 września 1957 w Uisong-kun) – koreański duchowny katolicki, biskup Andong od 2001.
  Towarzystwo Misji Zagranicznych w Paryżu (fr. La Société des Missions Etrangères, używany skrót: MEP) – katolickie stowarzyszenie życia apostolskiego z siedzibą w Paryżu, założone celem ewangelizowania krajów niechrześcijańskich, głównie w Azji.
  Diecezja Wonju (łac. Dioecesis Voniuensis, kor. 천주교 원주교구) – rzymskokatolicka diecezja ze stolicą w Wonju, w Korei Południowej. Biskupi Wonju są sufraganami arcybiskupów seulskich.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Język koreański – izolowany język używany na Półwyspie koreańskim. Według niektórych teorii łączony z językami ałtajskimi lub ajnoskim. Używany jest głównie w Korei Południowej oraz Północnej, a także w sąsiadującej z Koreą Północną chińskiej prefekturze autonomicznej Yanbian. Na świecie językiem tym posługuje się ok. 78 milionów ludzi, włączając w to duże skupiska w republikach dawnego Związku Radzieckiego, USA, Kanadzie, Brazylii i Japonii.
  Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
  Kościół łaciński, Kościół katolicki obrządku łacińskiego, Kościół rzymskokatolicki, Kościół zachodni – największa liczebnie część Kościoła katolickiego, mająca własną, odrębną tradycję liturgiczną oraz własną i odrębną strukturę. Głową Kościoła rzymskokatolickiego jest biskup Rzymu, czyli papież. Z danych opublikowanych w Annuario Pontificio z 2010 roku wynika, że do Kościoła łacińskiego należy ok. 1 mld 130 mln ludzi czyli ok. 98,5% katolików.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.714 sek.