Denise Richards

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Denise Lee Richards (ur. 17 lutego 1971 w Downers Grove) – amerykańska aktorka filmowa i modelka.

Walentynki (tytuł oryg. Valentine) – amerykański slasher z 2001 roku, powstały na motywach powieści Toma Savage’a. Doogie Howser, lekarz medycyny (Doogie Howser, M.D.) – amerykański serial telewizyjny, w którym Neil Patrick Harris zagrał rolę nastoletniego doktora medycyny. Emitowany po raz pierwszy na przełomie lat 80. i 90.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodziła się w Downers Grove w Illinois rodzinie rzymskokatolickiej jako pierwsza z dwóch córek Joni Lee, właścicielki kawiarni, i Irva Richardsa (ur. 1950), inżyniera telekomunikacji. Dorastała w stanie Illinois – w Mokena i Downers Grove – z młodszą siostrą Michelle. Ma korzenie niemieckie i francusko-kanadyjskie. Uczęszczała do Herrick Junior High School. W szkole El Camino High School w Oceanside, którą ukończyła w 1989. Jako dziecko była jedyną dziewczyną w drużynie baseballu.

Scott Baio, właściwie Scott Vincent James Baio (ur. 22 września 1961 w Brooklynie, w stanie Nowy Jork, USA) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Kariera[ | edytuj kod]

Dorabiała jako modelka, podróżując między Nowym Jorkiem a Tokio. Reklamowała m.in. pomadki do ust. Pojawiła się w sitcomach: FOX Świat według Bundych (1987), ABC Doogie Howser, lekarz medycyny (1991) i NBC Kroniki Seinfelda (1993) oraz serialach Aarona Spellinga: Beverly Hills 90210 (1992) i Melrose Place (1996).

Nikki Sixx, właśc. Frank Carlton Serafino Ferrana (ur. 11 grudnia 1958 w San José) – założyciel i basista amerykańskiej grupy rockowej Mötley Crüe, twórca większości kompozycji. Od 2010 roku Sixx prowadzi audycję radiową Sixx Sense emitowaną przez trzydzieści rockowych stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych.One West Waikiki – amerykański serial kryminalny CBS, zrealizowany w 1994 roku z Cheryl Ladd, której popularność przyniosła rola jednego z ˌˌaniołkówˈˈ w serialu Aniołki Charliego.

Za rolę pilota wojennego statku kosmicznego Carmen Ibanez – pełnej entuzjazmu idealistki w filmie sci-fi Paula Verhoevena Żołnierze kosmosu (Starship Troopers, 1997) była nominowana do nagrody Blockbuster Entertainment. Rola uwodzicielskiej uczennicy college’u w thrillerze Dzikie żądze (1998) u boku Neve Campbell, Kevina Bacona i Matta Dillona przyniosła jej nominację do nagrody MTV Movie Award. W czarnej komedii Zabójcza piękność (1999) Richards zagrała małomiasteczkową kandydatkę do tytułu Miss Nastolatek, córkę zepsutej i owładniętej żądzą zwycięstwa matki (w tej roli Kirstie Alley).

Dziewczyna z komputera (ang. Weird Science) – amerykański serial komediowy, emitowany w latach 1994-1997. Serial zrealizowano na podstawie filmu o tym samym tytule z 1985 roku.Paul William Walker IV (ur. 12 września 1973 roku w Glendale w Kalifornii, USA) – amerykański aktor i producent filmowy oraz telewizyjny, były model.

Popularność zdobyła jako dziewczyna Jamesa Bonda – Christmas Jones w filmie Świat to za mało (1999) z Pierce’em Brosnanem w roli agenta 007 i Sophie Marceau, ale za tę postać odebrała nagrodę Złotej Maliny dla najgorszej aktorki drugoplanowej i zdobyła nominację do Blockbuster Entertainment Award. Później pojawiła się w jednej z głównych ról w slasherze Walentynki (2001) z Davidem Boreanazem.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.John Philip Stamotopoulos (ur. 19 sierpnia 1963 roku w Cypress, w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Jego oryginalne nazwisko Stamotopoulos zostało skrócone przez jego dziadków, kiedy przybyli do Ameryki z Grecji.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Kevin Norwood Bacon (ur. 8 lipca 1958 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
Donikąd (tytuł oryg. Nowhere) – francusko-amerykański filmowy dramat science-fiction w reżyserii Gregga Arakiego z 1997 roku. Do udziału w filmie zaangażowano pokaźną grupę aktorów młodego pokolenia, wśród których znaleźli się między innymi James Duval, Christina Applegate, Heather Graham, Ryan Phillippe i Denise Richards. Jest to trzeci, finałowy projekt z trylogii Arakiego Teenage Apocalypse Trilogy, portretującej współczesną dorastającą młodzież.
Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
Zabójcza piękność (tytuł oryg. Drop Dead Gorgeous) − amerykańsko-niemiecki film fabularny (czarna komedia) z 1999 roku, wyreżyserowany przez Michaela Patricka Janna. Satyra na środowisko modelek oraz prowincjonalizm.
Matt Dillon właściwie Matthew Raymond Dillon (ur. 18 lutego 1964 w New Rochelle) – amerykański aktor i reżyser filmowy.
Złota Malina (ang. Golden Raspberry Award, skr. Razzie) – "nagroda" przyznawana najgorszym filmom. Uzupełnia przyznawane co roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscary). Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981 roku. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).
Moda na sukces (ang. The Bold and the Beautiful, w skrócie B&B, dosł. Śmiali i piękni) – amerykańska opera mydlana, stworzona przez Lee Phillip Bell i Williama Josepha Bella. Zadebiutowała w CBS 23 marca 1987 roku, zastępując serial Capitol. Premiera w Polsce odbyła się 5 września 1994 roku w TVP1; obecnie ta opera mydlana jest emitowana od poniedziałku do czwartku, o godz. 14:30, z powtórkami w weekendy. Moda na sukces doczekała się emisji w prawie 100 krajach. Z tego powodu została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. W 2008 roku, serial oglądany był przez 26,2 mln ludzi na całym świecie (znaczna część z Włoch, gdzie znany jest jako Beautiful i z Francji, gdzie jest emitowany jako Top modèles i Amour, gloire et beauté). Moda na sukces jest najdłużej emitowanym serialem w Polsce.

Reklama