Dekanat borecki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.administratura-nieepiskopalny td.naglowek{background:#EEE8AA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-patriarchat td.naglowek{background:#E61C66!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-arcybiskupstwo td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-metropolia td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-egzarchat td.naglowek{background:#FF2400!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-diecezja td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-administratura apostolska td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-wikariat apostolski td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prałatura personalna td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prefektura apostolska td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-prefektura terytorialna td.naglowek{background:#FF0080!important;color:white!important}.mw-parser-output table.administratura-archiprezbiterat td.naglowek{background:#C185D5!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-dekanat td.naglowek{background:#C185D5!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-wikariat td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-opactwo td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-grupa td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}.mw-parser-output table.administratura-prowincja td.naglowek{background:#E6E6FA!important;color:black!important}

{{Administratura kościelna infobox}} Nieznane pola: "nazwa mapy".

Parafia Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny w Borku Wielkopolskim – rzymskokatolicka parafia w Borku Wielkopolskim, należy do dekanatu boreckiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Zdzież.Borek Wielkopolski (niem. Borken; do 21 listopada 1958 Borek) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Borek Wielkopolski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. leszczyńskiego.
Kościół w Zimnowodzie
Drewniana świątynia w Panience

Dekanat borecki – jeden z 43 dekanatów archidiecezji poznańskiej, składa się z dwunastu parafii:

 • parafia pw. Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny (Borek Wielkopolski),
 • parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła (Cerekwica Stara, Poręba, Bruczków)
 • parafia pw. św. Michała Archanioła (Chwałkowo Kościelne)
 • parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Góra)
 • parafia pw. św. Marii Magdaleny (Jaraczewo)
 • parafia pw. Wszystkich Świętych (Jeżewo)
 • parafia pw. św. Marcina Bpa (Mchy)
 • parafia pw. Trójcy Świętej (Nosków)
 • parafia pw. Najświętszego Imienia Jezus (Panienka)
 • parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Potarzyca)
 • parafia pw. św. Wojciecha (Rusko)
 • parafia pw. Świętej Trójcy (Zimnowoda)
 • Kościół w Mchach

  Potarzyca – wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie jarocińskim, w gminie Jarocin. Położona jest na południowy zachód od Jarocina.Parafia Świętego Marcina Biskupa w Mchach – rzymskokatolicka parafia w Mchach, należy do dekanatu boreckiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIV wieku. Mieści się pod numerem 28.
 • Kościół w Jaraczewie

 • Chwałkowo Kościelne

 • Kościół w Potarzycy


 • Bruczków – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, w gminie Borek Wielkopolski.Parafia (z łac. parochia), probostwo – podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. Według koncepcji teologicznych to przede wszystkim określona wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny (farny).
  Warto wiedzieć że... beta

  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Potarzycy – rzymskokatolicka parafia w Potarzycy, należy do dekanatu boreckiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1419. Mieści się przy ulicy Wyzwolenia.
  Dekanat (wikariat rejonowy, rejon) - jednostka organizacyjna kościołów katolickich, prawosławnych i zielonoświątkowych.
  Jeżewo – wieś w Polsce, w woj. wielkopolskim, pow. gostyńskim, gminie Borek Wielkopolski, leżąca w odległości 3 km na północ od Borku.
  Parafia Najświętszego Imienia Jezus w Panience – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji poznańskiej, w dekanacie boreckim.
  Jaraczewo (daw. Jaraczew) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie jarocińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jaraczewo.
  Parafia Świętej Marii Magdaleny w Jaraczewie – rzymskokatolicka parafia w Jaraczewie, należy do dekanatu boreckiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Jarocińskiej.
  Cerekwica Stara – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie jarocińskim, w gminie Jaraczewo.

  Reklama