Dawid Kwiatkowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dawid Piotr Kwiatkowski (ur. 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim) – polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna.

Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.Droga – singiel polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego z trzeciego albumu studyjnego "Element trzeci". Został wydany 5 listopada 2015 przez wytwórnię płytową My Music. Zapowiedź ukazała się 2 listopada 2015. Tekst napisali Dawid Kwiatkowski oraz Hanna Hołek, natomiast muzykę skomponowali Arkadiusz Kopera i Hanna Hołek. Nagrania zrealizowano w Black Kiss Records.

Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Wydał sześć solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), 9893 Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016) i 13 grzechów niczyich (2019). Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i jedną złotą.

Polsat SuperHit Festiwal 2015 – pierwsza edycja festiwalu Polsat SuperHit. Odbyła się w dniach 29–31 maja 2015 r. w Operze Leśnej w Sopocie.Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award i jednej Telekamery.

Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną.

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się 1 stycznia 1996 ok. godz. 8:40 w Gorzowie Wielkopolskim. Jest synem Agnieszki (ur. 1975) i Jacka (ur. 1964) Kwiatkowskich. Ma dwóch starszych przyrodnich braci: Mateusza (ur. 1987) i Michała (ur. 1983), który też jest piosenkarzem. Jego rodzice zmagali się z problemem alkoholowym. Był wychowany w duchu katolickim, w dorosłym życiu przeszedł na protestantyzm.

Biegnijmy – pierwszy singel polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego z jego debiutanckiego albumu studyjnego 9893. Wydany został 19 lipca 2013 roku przez wytwórnię płytową Universal Music Polska. Do singla nakręcono teledysk. Tekst do utworu napisali Dawid Ostrzołek i Adi Owsianik, który ponadto odpowiadał za ostateczny miks i mastering. Producentem utworu jest Paweł Gawlik.Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

Uczył się w Liceum Ogólnokształcącym nr IV w Gorzowie Wielkopolskim, lecz przerwał naukę w drugiej klasie. Drugą próbę zdobycia średniego wykształcenia podjął w szkole przez Internet, jednak nie podszedł do egzaminów z powodu trwającej trasy koncertowej.

W młodości trenował hip-hop.

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Elektroniczna muzyka taneczna (potocznie muzyka klubowa, EDM – electronic dance music) – zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków.

Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

Pierwsze profesjonalne nagranie zrealizował w paryskim studiu Michała Kwiatkowskiego, wykonując cover piosenki Edyty Bartosiewicz „Ostatni”. Jako nastolatek śpiewał w zespole Two of Us, z którym w 2012 wygrał konkurs talentów Askana łowi talenty, za co otrzymali w nagrodę czek na 10 tys. złotych. Za wygrane pieniądze kupił gitarę.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.My3 – polski zespół muzyczny wykonujący dziecięco-młodzieżową muzykę rozrywkową, powstały w 2017. W skład tria wchodzą: Julia „Julka” Trojanowska, Natalia „Natka” Klewicz i Karolina „Gefi” Gefert.
Dawid Kwiatkowski na MTV Europe Music Awards Pre-Party 2013

Latem 2012 bez powodzenia uczestniczył w przesłuchaniach do czwartej edycji programu Polsatu Must Be the Music. Tylko muzyka. 19 lipca 2013 wydał debiutancki singiel „Biegnijmy”. 15 października wydał singiel „Na zawsze”, którego autorką tekstu oraz kompozytorką piosenki jest Ewelina Lisowska. 29 października został nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach „modny debiut ESKA.pl” i „odkrycie roku” na gali Glam Awards 2013. 19 listopada nakładem wytwórni My Music wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany 9893. Na trzy tygodnie przed premierą album uzyskał status złotej płyty. Po premierze wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce.

Snapchat – aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z oprogramowaniem typu Android oraz iOS pozwalająca wysyłać krótkie filmy trwające maksymalnie 10 sekund, a także zdjęcia wraz z podpisami.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

W maju 2014 wyruszył w dwie radiowe trasy koncertowe, Letnią Scenę Eski i WAWA Live. W październiku odebrał Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, a następnie nagrodę dla najlepszego artysty Europy Wschodniej. 28 maja wydał album akustyczny pt. 9893 Akustycznie, zawierający utwory z debiutanckiego wydawnictwa w akustycznych aranżacjach. 19 listopada zaprezentował album pt. Pop & Roll, który uzyskał certyfikat platynowej płyty na dwa tygodnie przed premierą. Płytę promował singlem „Jak to?”, do którego nagrał teledysk w Barcelonie. Album znalazł się na 4. miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce w 2014.

Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy - nagroda przyznawana przez polską redakcję MTV podczas corocznego rozdania MTV Europe Music Awards. Nagrodę dla najlepszego polskiego wykonawcy po raz pierwszy przyznano w 2000 r. O zwycięstwie decydują widzowie za pomocą głosowania internetowego i telefonicznego (smsowego).Junior Senior – duńska grupa muzyczna grająca pop rock. Zespół został założony w roku 1998 przez Jespera Mortensena (klawiszowiec, gitarzysta i wokalista) oraz Jeppe Laursena (klawiszowiec i wokalista), po upadku ich poprzedniego zespołu LudoX. Zespół zyskał popularność dzięki debiutanckiemu singlowi Move Your Feet wydanemu w roku 2003.

W 2015 zaprezentował piosenkę „Szkoła”, która została motywem przewodnim serialu TVN o tym samym tytule. 19 kwietnia wystąpił podczas koncertu Top Music Wembley w Londynie, a 29 maja był jednym z wykonawców „Koncertu platynowego” w ramach Polsat SuperHit Festiwal 2015 jako artysta, którego albumy zdobyły status platynowej płyty w okresie od stycznia 2014 do lutego 2015. 2 grudnia wydał kolejny album studyjny pt. Element trzeci, który promował singlem „Droga”. Latem 2016 wystąpił w trakcie radiowych tras koncertowych: Lata z Radiem i Letniej Sceny Eski. 1 listopada zaprezentował teledysk do piosenki „Nie mów nie”, która została wykorzystana w ścieżce dźwiękowej do filmu Za niebieskimi drzwiami. 16 grudnia wydał kolejny album studyjny pt. Countdown, który promował singlem „Say Yes”.

Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy, początkowo: Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla ulubionego wykonawcy Europy (ang. Europe’s Favourite Act) – nagroda przyznawana od 2008 roku przez MTV Europe podczas corocznej ceremonii wręczenia MTV Europe Music Awards. O zwycięstwie decydują widzowie za pomocą głosowania internetowego i telefonicznego (SMS-owego) spośród zwycięzców regionalnych oddziałów MTV Networks Europe, z wyłączeniem MTV Arabia.Cleo, właściwie Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Warszawie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Była członkini duetu Dwie Asie.

Latem 2017 ponownie wystąpił w ramach trasy koncertowej Lata z Radiem. W listopadzie po raz drugi został wyróżniony Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. 10 stycznia 2018 zaprezentował teledysk do piosenki „Jesteś”, którą zapowiadał piąty album studyjny. 24 marca czwarty raz z rzędu odebrał statuetkę Nickelodeon w kategorii „ulubiona polska gwiazda” na gali w Los Angeles. 10 lipca zaprezentował drugi singiel z piątego albumu, „Sam 1.0”. Latem wystąpił podczas minitrasy koncertowej Siła Muzyki Radia Zet. 31 grudnia uświetnił występem koncert Sylwester marzeń z Dwójką organizowany przez TVP2 w Zakopanem. 30 kwietnia 2019 był jedną z gwiazd koncertu Gramy dla Europy organizowanego przez TVP1 i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W maju premierowo zaprezentował teledysk interaktywny do swojej wersji piosenki Junior Senior „Move Your Feet”, który nagrał na potrzeby kampanii reklamowej sieci restauracji McDonald’s. 14 maja wykonał w duecie z Marylą Rodowicz piosenkę „Shallow” w programie śniadaniowym TVP2 Pytanie na śniadanie; ich występ był szeroko krytykowany w mediach. 31 maja wydał album pt. 13 grzechów niczyich, z którym dotarł do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży. Premierę poprzedził wydaniem dwóch kolejnych singli, „Kochaj mnie” i „Mordo”. Do wszystkich singli zrealizował oficjalne teledyski. 16 czerwca wystąpił w koncercie „Nie pytaj o Polskę – #30LatWolności” podczas 56. KFPP w Opolu, gdzie wykonał piosenki „Jesteś” i „Na zawsze” oraz utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w duecie z Marylą Rodowicz. Przez pierwsze trzy miesiące 2020 jeździł z trasą koncertową promującą album 13 grzechów niczyich, na której występował razem z Baronem, Julią Wieniawą i Natalią Szroeder. 12 sierpnia 2020 wydał teledysk do singla „Bratnie dusze”, nagranego z Cleo.

Debiut (fr. début – pierwszy rzut) – pierwsze publiczne wystąpienie w jakiejś dziedzinie, zwykle oznaczające rozpoczęcie kariery zawodowej; w kulturze i sztuce pierwsze dzieło jakiejś osoby – debiutanta. Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

The Nickelodeon Kids’ Choice Awards, w skrócie znany jako KCA, gala rozdania nagród. Gala odbywa się w corocznie w marcu lub w kwietniu, nagrody rozdawane są w kategoriach: telewizja, muzyka, sport oraz film. Główna gala odbywa się w USA ale niektóre państwa m.in. Wielka Brytania oraz Australia organizują własne gale w danym państwie. Głosowanie odbywa się przez internet na stronie międzynarodowej Nickelodeon.
Elena Jane "Ellie" Goulding (ur. 30 grudnia 1986 w Lyonshall) – angielska wokalistka i gitarzystka. Brytyjka sprzedała ponad 3 miliony płyt i 15 milionów singli na całym świecie. Jej krążki pokryły się platyną w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Malezji i we Włoszech. Teledyski wokalistki obejrzano łącznie ponad 450 milionów razy. Goulding powróciła w 2012 roku w wielkim stylu z „Halcyon”, płytą, która zebrała pozytywne recenzje, a jej single: „Starry Eyed", „Your Song", „Lights", „Anything Could Happen” i "Burn" zdobyły wielką popularność. 
Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.
9893 Akustycznie – drugi album studyjny polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego. Wydawnictwo ukazało się 28 maja 2014 roku nakładem wytwórni płytowej My Music. Album zawiera utwory pochodzące z debiutanckiego wydawnictwa, w akustycznych aranżacjach. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Patryk Kumór, który ponadto wystąpił gościnnie w utworze "Mój świat". Płyta promowana jest singlami, zatytułowanymi "Mój świat" oraz "3 żywioły".
OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000 roku.
Szkoła – polski serial telewizyjny nadawany w stacji TVN od 1 września 2014 roku. Akcja serialu toczy się głównie w Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącym nr 44 im. Adama Mickiewicza w Krakowie.

Reklama