David Blue (muzyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David Blue, właśc. Stuart David Cohen, ur. 18 lutego 1941 w Providence, zm. 2 grudnia 1982 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz, gitarzysta i kompozytor związany z ruchem folkowym.

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Dave Mason (ur. 10 maja 1946 w Worcester) – brytyjski muzyk rockowy, wokalista i gitarzysta. Znany jako członek formacji Traffic, z działalności solowej oraz ze współpracy z takimi wykonawcami jak Paul McCartney, George Harrison, the Rolling Stones, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Michael Jackson, David Crosby, Graham Nash, Steve Winwood, Fleetwood Mac, Delaney Bramlett i Cass Elliot.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

David Blue urodził się jako Stewart David Cohen w Providence w stanie Rhode Island i pod tym nazwiskiem był znany aż do początku lat 60. Nowe nazwisko było pomysłem Dylana i Erica Andersena.

Akordeon (fr. Accordéon) – instrument muzyczny zaliczany do grupy aerofonów bądź idiofonów dętych (patrz niżej). Jest rodzajem harmonii, opartym na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony przez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik wywołuje dźwięk. Początkowo działał przy użyciu miechów nożnych, które z czasem zostały zastąpione przez miech ręczny. Instrument ten z prawej strony ma klawiaturę klawiszową (lub guziki w przypadku akordeonu guzikowego), a z lewej guziki (dźwięki basowe, akordy oraz – choć nie zawsze – manuał melodyczny zwany barytonem.Narkotyk – potoczna nazwa niektórych substancji odurzających działających na ośrodkowy układ nerwowy. Ze względu na poglądy społeczne, różnice kulturowe, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji słowa narkotyk. Narkotykami nazywa się:

Niewiele wiadomo o jego dzieciństwie. Ok. 1958 r. wstąpił do marynarki, ale zdaje się, że spędził tam krótki czas. Potem podróżował po całych Stanach. Na przełomie lat 50. i 60. na krótko pojawił się w folkowym kręgu Bostonu i Cambridge jako członek Unicorn Jook Band (z Erikiem Andersenem). Jednak już w 1960 r. został przyciągnięty przez środowisko Greenwich Village w Nowym Jorku. Jego głównym celem było zostanie aktorem, ale twórcza energia folkników spowodowała, że wkrótce występował z gitarą w kawiarenkach folkowych tej dzielnicy.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Renaldo and Clara - surrealistyczny film z 1978 w reżyserii Boba Dylana. Film był kręcony w 1975 podczas trasy koncertowej Rolling Thunder Revue.

Jak wspomina, zaraz po przybyciu do Nowego Jorku udał się do parku na Placu Waszyngtona i tam zobaczył siedzącego przy fontannie samego Lightnin' Hopkinsa w swoich słynnych okularach i kapelusiku, popijającego dżin i śpiewającego bluesa.

Zaczął pracować w The Gaslight zmywając naczynia. Gdy kupił sobie gitarę zaczął układać muzykę do wierszy, zachęcany przez Boba Dylana, z którym (tak jak i z Philem Ochsem) się zaprzyjaźnił.

W 1965 r. pierwsze jego nagranie zostało umieszczone na składance Elektry Singer Songwriter Project (jeszcze pod nazwiskiem David Cohen). Firma ta w poszukiwaniu nowego Boba Dylana zwróciła uwagę na niego.

Traffic – brytyjska grupa rockowa założona w kwietniu 1967 roku, utożsamiana z ruchem hippisowskim. W pierwotnym składzie występowali Steve Winwood, Jim Capaldi, Chris Wood i Dave Mason. Po dwóch latach i wydaniu trzech płyt – Mr. Fantasy, Traffic i Last Exit – nastąpiło pierwsze zawieszenie działalności grupy. Steve Winwood i Ric Grech, były basista zespołu Family, uformowali efemeryczną supergrupę Blind Faith, czasami nazywaną SuperCream, gdyż pozostałymi jej członkami byli Eric Clapton i Pete „Ginger” Baker. W 1970 roku Blind Faith rozpadł się, a Steve Winwood i Ric Grech zasilili kolejną supergrupę – Ginger Baker’s Air Force – jednakże po kilku wspólnych koncertach Steve Winwood i Ric Grech postanowili reaktywować Traffic. Eagles – amerykańska grupa uformowana z początkiem lat 70 w Kalifornii. Grała muzykę country i hard rock, znana głównie dzięki takim przebojom jak: "Hotel California", "Take It Easy" czy "Witchy Woman".

Rozwój kariery[ | edytuj kod]

W 1966 r. ukazał się pierwszy album artysty David Blue. Producentem był Arthur Gorson. Jest to płyta nieudana. Sam Blue mówił, że nie wiedział, co robi. Także Gorson nie miał wtedy kompletnie doświadczenia w nagrywaniu płyt. Piosenkarz usiłował tu kroczyć drogą wytyczoną przez Dylana albumem Bringing It All Back Home. Jednak końcowy efekt przypominał nagrania zespołów garażowych, m.in. dzięki użyciu organów Voxa lub Farfisy zamiast Hammonda. Mimo obecności Dylana w niektórych piosenkach niewiele im to pomogło. W recenzjach pochwalono jego teksty, ale całkowicie skrytykowano muzykę. Kilka jednak piosenek, wśród nich "Grand Hotel", dobrze rokowało.

Eric Andersen (ur. w 1940 r. w Antwerpii w Belgii) - jeden z pierwszych artystów i legenda grupy Fluxus, mieszka i pracuje w Kopenhadze.Reprise Records - wytwórnia założona w 1960 roku przez Franka Sinatrę, w celu zwiększenia wolności i niezależności w wydawaniu swoich nagrań. Inni członkowie Rat Pack – Dean Martin i Sammy Davis, Jr. także przenieśli się do tej wytwórni. Redd Foxx wydawał w niej swoje nagrania w czasach, kiedy nie była ona jeszcze tak znana. Reprise Records została sprzedana Warner Bros. Records na początku 1963 r. Wydawała w Stanach płyty Jimiego Hendriksa. Dziś swoje płyty nagrywają w niej takie zespoły jak Green Day, Disturbed, The Used czy My Chemical Romance.

Kolejny jego album dla Elektry z własną grupą The American Patrol został przez firmę odłożony na półkę. Był to koniec współpracy artysty z tą kompanią płytową.

Drugi album Davida These 23 Days in September został wydany w marcu 1968 r. przez firmę Sinatry Reprise. Płyta ta była dużo lepsza od swojej poprzedniczki. Najlepszą piosenką był utwór tytułowy utrzymany w dość depresyjnym nastroju. Jest tu także poprawiona wersja "Grand Hotelu". Ogólnie można powiedzieć, że album był zbliżony do płyt Leonarda Cohena z tego samego okresu. Pojawił się tu gitarzysta i kierownik muzyczny Bob Rafkin (z The American Patrol), który będzie prawie stałym współpracownikiem Davida.

Asylum Records - amerykańska wytwórnia muzyczna założona przez Davida Geffena i Elliota Robertsa w roku 1971. Obecnie należy do Warner Music Group. Najsłynniejszym wykonawcą w historii wytwórni była grupa The Eagles.Graham Nash (ur. 2 lutego 1942 w Blackpool) – brytyjski muzyk folk-rockowy, gitarzysta i wokalista, znany ze swych występów w grupach The Hollies i Crosby, Stills and Nash oraz z kariery solowej.

Po prawie dwuletnim odpoczynku, Blue powraca w 1970 r. do biznesu jako S. David Cohen albumem Me, S. David Cohen nagranym w Nashville, prawdopodobnie z muzykami z Area Code 615. Płyta łączyła w sobie wpływy muzyki country, Dylana, The Byrds i The Flying Burrito Brothers. Była lepsza od debiutu, ale nie przewyższyła poprzedniego albumu dla Reprise. Była zdecydowanie lżejsza od These 23 Days w stylu, który przyniesie popularność grupie The Eagles. Piosenkarz zdecydowanie lepiej wypadał jako wykonawca w utworach wolnych. Została ona całkowicie zignorowana, co odebrało artystyczną energię Davidowi.

Frank Vincent Zappa (ur. 21 grudnia 1940 w Baltimore, zm. 4 grudnia 1993 w Los Angeles) – amerykański muzyk rockowy, jazzowy, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów, lider zespołu „The Mothers of Invention”. Także aktor, reżyser, producent i scenarzysta filmowy.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

W 1970 r. artysta przeprowadził się do Los Angeles, gdzie trafił do elity tamtejszych kręgów folkowych. Członkowie The Byrds, Crosby, Stills and Nash, The Eagles i The Flying Burrito Brothers będą się pojawiać na jego następnych płytach.

Rozpoczyna wtedy także eksperymenty z heroiną i chociaż przez jakiś czas zdominowała ona jego życie, to wkrótce zorientował się, jak szybko może ona to życie zniszczyć (przykładem był Tim Hardin) i porzucił narkotyk.

W 1972 r. artysta wydał swój następny album Stories, tym razem dla Asylum (i znów jako David Blue). Producentem był Rafkin. W nagraniu wzięli udział znakomici muzycy, m.in. basista Chris Ethridge (ex Burrito), gitarzysta Ry Cooder i Rita Coolidge. Płyta, o dość oszczędnych akustycznych aranżacjach, była jego najlepszym osiągnięciem do tej pory. Wyróżnić trzeba "Sister Rose" i "Another One Like Me" utrzymane w typowym dla tego okresu łagodnym nastroju. "House of Changing Faces" był utworem o jego narkotycznej przygodzie. Wiodącą rolę w "Marianne" odgrywa akordeon. Smutny nastrój płyty został spowodowany takimi utworami jak np. "Come On, John" (o jego przyjacielu, nałogowcu). Album, chociaż dobry, sprzedał się w ilości 2000 egzemplarzy.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W tym samym roku artysta udał się do Wielkiej Brytanii w celu promocji Stories. Miał m.in. wystąpić na wielkim koncercie w Crystal Palace Bowl ale program był tak napięty, że na kilka godzin przed występem skreślono go z listy, jako bardzo mało znanego wykonawcę. Mimo tego odbył udane tournée po college'ach brytyjskich. Do Stanów powrócił w bardzo dobrym nastroju.

Donald William Felder (ur. 21 września 1947, Gainesville, Floryda, USA) – amerykański muzyk rockowy (gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew).WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Postanowił nagrać nowy album, ale tym razem elektryczny. Jesienią 1972 r. wszedł w San Francisco do domowego studia Grahama Nasha. Nash został producentem albumu, a w nagraniach wzięli udział były gitarzysta Traffic - Dave Mason, multiinstrumentalista z Kaleidoscope - David Lindley oraz Rafkin i Ethridge. Nice Baby and the Angel ukazał się w czerwcu 1973 r. wydany przez Asylum. Mimo wpływów country, dzięki Masonowi była to płyta bardziej rockowa niż Me, S. David Cohen. Nash w wielkim stopniu przyczynił się do wokalnej strony albumu. Blue wprowadził także do utworów refreny. Jedna z piosenek ("Outlaw Man") została później nagrana przez The Eagles na płycie Desperado (z lekko zmienionymi słowami). Ten utwór stał się jego najbardziej znaną kompozycją, która także przyniosła mu największy dochód. Blue wydał ją na singlu z piosenką "Troubadour Song" (o Leonardzie Cohenie). Recenzje z albumu były mieszane. Mimo że album nie był wielkim sukcesem komercyjnym, tylko w pierwszym tygodniu po wydaniu sprzedano go 15,000 kopii.

The Byrds – amerykańska grupa rockowa grająca folk rock oraz psychodeliczny rock, kojarzona również z jangle popem. Była amerykańską odpowiedzią na zespoły "brytyjskiej inwazji" i jedną z najpopularniejszych grup swego czasu. Jedna z najwybitniejszych grup poprockowych z USA. Grupa obok Boba Dylana zdefiniowała brzmienie folk rocka dając podstawy pod przyszły rozwój gatunku.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Zachęcony powodzeniem Blue postanowił nagrać kolejną płytę w podobnych warunkach i z Nashem. Wyruszył na tournée z zespołem, w którym gitarzystą był Don Felder (później w The Eagles). Niestety artysta wszedł w okres zupełnej blokady kreatywności i do nagrania płyty nie doszło. Upłynęły dwa lata zanim ukazał się następny album piosenkarza, ale szansa pójścia za ciosem minęła bezpowrotnie.

Tim Hardin (właściwie Timothy Hardin, ur. 23 grudnia 1941, zm. 29 grudnia 1980) – amerykański piosenkarz, gitarzysta i kompozytor folkowy.Ernst Wilhelm „Wim” Wenders (ur. 14 sierpnia 1945 w Düsseldorfie w Niemczech) – niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik.

W 1975 r. David Blue wziął udział w słynnym tournée Boba Dylana The Rolling Thunder Revue i grał w jego filmie Renaldo and Clara.

Tak więc ponownie do studia Blue wszedł dopiero w 1975 r. Producentem Com'n Back for More został świetny perkusista John Guerin. W nagraniu wzięli udział muzycy z LA Express oraz Mitchell i Dylan (zawsze chętny do pomocy przyjacielowi). Tym razem płyta była pod wpływem jazzrocka i chociaż bardzo dobrze zagrana, znalazły się na niej niestety dość słabe utwory, a jakość śpiewu artysty się nie polepszyła. Kariera piosenkarza po tej płycie właściwie się skończyła, chociaż nagrał on jeszcze kilka płyt, ale bardzo słabych.

Bob Dylan, właśc. Robert Allen Zimmerman (ur. 24 maja 1941 w Duluth) – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.Vox – brytyjski producent sprzętu muzycznego, znanego głównie z produkcji wzmacniaczy gitarowych, ale także organów elektrycznych i komercyjnie nieudanych gitar elektrycznych i basowych. Siedziba firmy mieści się w Dratford, w hrabstwie Kent (Wielka Brytania). W 1992 roku firma Vox stała się własnością japońskiej firmy elektronicznej Korg.

Schyłek kariery i kariera filmowa[ | edytuj kod]

W 1976 r. ukazał się album Cupid's Arrow nagrany m.in. z basistą Donaldem Duck Dunnem i perkusistą Levonem Helmem (z The Band). Tytułowa piosenka była poświęcona Philowi Ochsowi. Niestety, chociaż płyta była nieco lepsza od poprzedniej, była także bardzo słaba.

Blue nagrał jeszcze jeden album, ale pozostał on do dziś niewydany.

Greenwich Village, inaczej West Village lub w skrócie The Village - dzielnica mieszkalna na Manhattanie w Nowym Jorku. Graniczy z Broadwayem na wschodzie (granicą jest 5th St.), rzeką Hudson na zachodzie, Houston Street na południu i 14 Street na północy.Neil Percival Young (ur. 12 listopada 1945 w Toronto w Kanadzie), gitarzysta, wokalista i kompozytor rockowy. Wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1995 roku (jako artysta solowy) i w 1997 (wraz z Buffalo Springfield). Kawaler Orderu Kanady i Orderu Manitoby.

Artysta rozpoczął więc w końcu karierę aktorską, która przecież była jego pierwszym celem. Chociaż trwała ona krótko, to z jego ról widać, że odniósłby tu większy sukces niż jako piosenkarz. Pojawił się w takich filmach jak American Friend (1978) Wima Wendersa, Human Highway (1979) Neila Younga (role zostały dobrze przyjęte przez krytyków), Renaldo and Clara (1978) Boba Dylana (jako aktor wreszcie miał szansę przewyższyć samego Boba Dylana). Oprócz tego wystąpił w licznych filmach telewizyjnych; do Uncertain Future w reżyserii jego żony Nesyi Blue napisał także muzykę.

Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

W 1981 r. powrócił do Greenwich Village, gdzie pojawiło się już nowe pokolenia folkowców. Zaczął znów występować jako weteran ruchu i powrócił do komponowania. Jego ostatnia piosenka "I Grew Up on the Rolling Stones" znalazła się w telewizyjnym dokumencie Village Voices, którego był także narratorem. Wspominał dawne Greenwich Village i przedstawiał nowe.

Phil Ochs, właśc. Philip David Ochs (ur. 19 grudnia 1940 w El Paso, zm. 9 kwietnia 1976 w Far Rockaway) – amerykański piosenkarz, gitarzysta i kompozytor związany z ruchem folkowym, autor pieśni protestu.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

2 grudnia 1982 r. podczas biegu w parku na Placu Waszyngtona (tam, gdzie zobaczył grającego Hopkinsa), doznał śmiertelnego zawału serca. Ponieważ nie miał przy sobie żadnego dokumentu leżał trzy dni anonimowo w kostnicy dopóki szukający go nie zajrzeli i tu.

Mowę pożegnalną wygłosił na pogrzebie Leonard Cohen.

Ry Cooder, właśc. Ryland Peter Cooder (ur. 15 marca 1947 w Los Angeles w Kalifornii) – amerykański gitarzysta, piosenkarz i autor tekstów piosenek.Providence – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica i największe miasto stanu Rhode Island, w hrabstwie Providence. Port morski położony nad rzeką Providence, nieopodal jej ujścia do zatoki Narragansett (Ocean Atlantycki). Miasto zamieszkane przez 178 042 osób (2010), główny ośrodek obszaru metropolitalnego Providence–New Bedford–Fall River, liczącego 1 500 852 mieszkańców (2010).

David Blue był właściwie archetypem folkowca zarówno jeśli chodzi o jego wygląd jak i jego życie; przybycie do Greenwich Village, próby stworzenia własnej tożsamości artystycznej, zerwanie z Elektrą, narkotyki, odwyk, przeprowadzka na Zachodnie Wybrzeże, powrót do źródła i... śmierć w najmniej spodziewanym momencie. To wszystko - oprócz jednego... geniuszu Dylana, Buckleya i Hardina.

San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.Rita Faye Coolidge (ur. 1 maja 1945 w Lafayette, w Tennessee) - amerykańska piosenkarka i aktorka pochodzenia czirokeskiego.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Kaleidoscope – czwarty studyjny album holenderskiego DJ-a Tiësto wydany 6 października 2009 r. Pierwszym singlem z tej płyty był utwór "I Will Be Here", który powstał we współpracy z zespołem Sneaky Sound System.
Organy Hammonda – elektryczny instrument muzyczny. Pierwszy z tej grupy instrumentów, który wszedł do masowej produkcji i użytku. Produkowany i popularny wśród muzyków do dziś.
Elektra Records - amerykańska wytwórnia muzyczna, należąca do Warner Music Group, obecnie zarządzana przez Atlantic Records.
Nashville – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Tennessee, położone nad rzeką Cumberland. Obszar metropolitalny Nashville–Davidson–Murfreesboro–Franklin liczy blisko 2 mln mieszkańców. Jest stolicą hrabstwa Davidson (miasto i hrabstwo ma jeden samorząd od 1963).
Stories – drugi album studyjny szwedzkiego DJa Avicii, który został wydany 2 Października 2015 roku. Pierwszym singlem został wydany w 2014 i nagrany z Robbie Williamsem utwór "The Days".
Francis Albert Sinatra (ur. 12 grudnia 1915 w Hoboken, zm. 14 maja 1998 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego.
Leonard Norman Cohen (ur. 21 września 1934 w Montrealu) – kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz tworzący w stylu piosenki autorskiej w gatunku folk rock.

Reklama