Dave Sabo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David Michael „The Snake” Sabo (ur. 16 września 1964 w Perth Amboy) – amerykański gitarzysta rockowy, najbardziej znany ze swojej pracy w latach 80. i 90. z rockowym zespołem Skid Row i z takich piosenek jak „I Remember You” (1989) i „18 and Life” (1989).

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Perth Amboy w stanie New Jersey. Jego matka Dorothy jest również znana jako „Mama Snake”, w hołdzie dla pseudonimu Dave'a „The Snake”. Jego siostrzeniec to były zawodowy tenisista Matt Sabo. Dorastał w Sayreville, mieszkając na tej samej ulicy co Jon Bon Jovi, założyciel grupy Bon Jovi. Zaczął grać na gitarze swojego brata w wieku 14 lat po tym, jak jego brat stracił zainteresowanie tym instrumentem. W 1982 ukończył Sayreville War Memorial High School Class w Sayreville. Zaczął grać z Bon Jovi w 1983 roku. Po krótkim okresie spędzonym w Bon Jovi, Sabo przegrał rywalizację z Richiem Samborą i został przez niego zastąpiony. Nieco później, podczas pracy w sklepie muzycznym, poznał basistę Rachela Bolana, a niedługo po tym Sebastiana Bacha. Wtedy powstało Skid Row, hard rockowy zespół, z którego jest znany.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Dave 'The Snake' Sabo w bazie IMDb (ang.)
  2. Dave 'The Snake' Sabo w bazie Filmweb
  3. Dave „The Snake” Sabo w Discogs.com (ang.)
  4. Dave „The Snake” Sabo (ang.). AllMusic. [dostęp 2009-06-26].
  5. Dave Sabo - Bio, Facts, Family (ang.). Famous Birthdays. [dostęp 2009-06-08].
  6. Dave 'The Snake' Sabo Trivia (ang.). FamousFix. [dostęp 2009-06-08].
  7. Skid Row (ang.). Listal. [dostęp 2009-06-26].
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.
Warto wiedzieć że... beta

Richie Sambora, właśc. Richard Stephen Sambora (ur. 11 lipca 1959 w Perth Amboy, w stanie New Jersey, USA) – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent. Najbardziej znany jako muzyk zespołu Bon Jovi.
Sayreville – miejscowość nad rzeką Raritan, w pobliżu zatoki Raritan, w hrabstwie Middlesex w stanie New Jersey w USA. Osada powstała w 1775, zarejestrowana, jako miejscowość w roku 1920. Do roku 1870 Sayreville było portem rzecznym. W Sayreville rozwija się przemysł chemiczny i przetwórstwa żywności.
Sebastian Bach właściwie Sebastian Philip Bierk (ur. 3 kwietnia 1968 Freeport na Bahamach) – wokalista i były frontman amerykańskiej grupy rockowej Skid Row powstałej w 1986 roku w New Jersey.
Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Jon Bon Jovi, właśc. John Francis Bongiovi Jr. (ur. 2 marca 1962 w Perth Amboy) – Amerykanin pochodzenia włoskiego, muzyk rockowy, autor tekstów, producent, aktor, założyciel i wokalista grupy Bon Jovi.

Reklama