Danny Lohner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Danny Lohner, właśc. Daniel Patrick Lohner (ur. 13 grudnia 1970 w Corpus Christi w stanie Teksas, USA) – amerykański industrialny muzyk; multiinstrumentalista (gitara basowa, gitara, instrumenty klawiszowe), producent, programista i kompozytor.

Industrial – awangardowy styl w muzyce elektronicznej, czerpiący inspiracje z fascynacji, a jednocześnie rozczarowania zdehumanizowaną cywilizacją przemysłową, z jednej strony dążącą do technicznej doskonałości, a z drugiej spychającą jednostkę ludzką na dalszy plan.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Działalność[ | edytuj kod]

Były wieloletni członek Nine Inch Nails, stały współpracownik i producent A Perfect Circle.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych wraz z m.in. Trentem Reznorem (Nine Inch Nails), Maynardem Jamesem Keenanem (Tool, A Perfect Circle) i Charliem Clouserem (Nine Inch Nails) przez około dekadę współpracował nad industrialnym projektem muzycznym Tapeworm. Obecnie projekt jest tymczasowo zawieszony.

W 2003 roku wraz z Maynardem Jamesem Keenanem (Tool, A Perfect Circle) zapoczątkował industrialno-rockowy projekt Puscifer.

Jeordie White, właściwie Jeordie Osbourne White (urodzony 20 czerwca 1971 roku w New Jersey w USA, większość dzieciństwa, lata szkolne spędził jednak na Florydzie w Fort Lauderdale) – amerykański basista i gitarzysta rockowy, a także kompozytor i producent muzyczny.Amy Lee, właściwie Amy Lynn Lee, po mężu Hartzler (ur. 13 grudnia 1981 w Riverside w Kalifornii) – amerykańska wokalistka. W 1995 roku wraz z Benem Moodym założyła grupę muzyczną Evanescence. Wydała z nią trzy albumy studyjne. Wraz z zespołem była wielokrotnie nominowana do nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy.

W tym samym roku razem z Wesem Borlandem (Limp Bizkit), Joshem Freese'm (A Perfect Circle, The Vandals) i Richardem Patrickiem (Filter, ex-Nine Inch Nails) powołał do życia projekt The Damning Well, przy którym nieoficjalnie (ze względu na ograniczenia wynikające z kontraktu fonograficznego) współpracowała też Amy Lee z zespołu Evanescence.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Rob Zombie, właśc. Robert Wolfgang Zombie, pierw. Robert Bartleh Cummings (ur. 12 stycznia 1966 w Haverhill) – amerykański wokalista heavymetalowy, reżyser, scenarzysta filmowy, pisarz i twórca komiksów. Brat przyrodni Spidera One, wokalisty zespołu Powerman 5000, mąż aktorki Sheri Moon.

Od roku 2000 jego stałym remix-partnerem jest Joshua Eustis (Telefon Tel Aviv).
Współpraca zaowocowała m.in. remiksem utworu Nine Inch Nails Where Is Everybody? (obecnym na albumie NIN Things Falling Apart z 2000), utworów A Perfect Circle Judith, 3 Libras, Pet oraz Weak & Powerless, utworu Eminema The Way I Am i in.

W 2007 roku ukazała się płyta jednego ze wspólnych projektów, Black Light Burns, w skład którego oprócz Lohnera i Eustisa wchodzą też Wes Borland (Limp Bizkit), również blisko współpracujący z Lohnerem od 2003 roku (m.in. przy projekcie The Damning Well) oraz Josh Freese (A Perfect Circle, The Vandals).

Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.A Perfect Circle – amerykańska supergrupa muzyczna grająca rock alternatywny, utworzona w 1999 roku przez gitarzystę Billy’ego Howerdela (choć plany tego projektu muzycznego powstały już w 1996), pracującego wcześniej jako technik przy trasach koncertowych takich grup jak m.in. Nine Inch Nails, Tool, The Smashing Pumpkins, Guns N’ Roses.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

David Bowie, właśc. David Robert Jones (ur. 8 stycznia 1947 w Brixton) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, a także aktor.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.
Telefon Tel Aviv - założony w 1999 amerykański duet grający muzykę elektroniczną, pochodzący z Nowego Orleanu, od 2001 działający w Chicago. Grupa nagrywa dla wytwórni fonograficznej Hefty Records.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Billy Howerdel (ur. 18 maja 1970) – gitarzysta amerykański, założyciel, kompozytor, autor tekstów oraz producent grającego rock alternatywny zespołu A Perfect Circle.
{{Zespół muzyczny infobox}} Brakujące pola: alt zdjęcia, wydawnictwo oraz nazwa oryginalna. Nieznane pola: "wytwórnia płytowa". Limp Bizkit – amerykański zespół muzyczny grający muzykę z gatunku rapcore i nu metal.

Reklama