• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daniel Baldwin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Przypadkowy bohater – amerykański komediodramat w reżyserii Stephena Frearsa z Dustinem Hoffmanem, Geeną Davis, Andym Garcíą, Chevym Chase’em i Joan Cusack.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Daniel Leroy Baldwin (ur. 5 października 1960 w Massapequa) – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy oraz telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się jako trzeci z sześciorga dzieci – w amerykańsko-irlandzkiej katolickiej rodzinie, mającej odległe francuskie korzenie. Jego ojciec, Alexander Baldwin Jr. był nauczycielem historii szkoły średniej i sympatykiem piłki nożnej, zmarł w wieku 55. lat w 1983. Jego matka Carol Baldwin (z domu Martineau, ur. 1930) pokonała chorobę raka piersi i została założycielką Centrum Raka Piersi Carol M. Baldwin przy Szpitalu Uniwersyteckim w Stony Brook.

  Michael Søren Madsen (ur. 25 września 1957 w Chicago) – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny, także scenarzysta, poeta i fotograf. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Wychował się z trzema braćmi – starszym Alekiem (ur. 1958) i dwoma młodszymi – Williamem (ur. 1963) i Stephenem (ur. 1967), którzy zostali również aktorami - oraz dwiema siostrami – starszą Elizabeth Keuchler (ur. 1955) i młodszą Jane Baldwin Sasso (ur. 1965). Daniel Baldwin to także starszy kuzyn aktora Josepha Baldwina (ur. 1970).

  Alec Baldwin, właśc. Alexander Rae Baldwin III (ur. 3 kwietnia 1958 w Massapequa) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Ma 180 cm wzrostu.Rak gruczołu sutkowego (rak piersi, łac. carcinoma mammae) – najczęstszy nowotwór gruczołu sutkowego. Na świecie rak gruczołu sutkowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych płci. Rak sutka występuje także u mężczyzn, jest jednak rzadki; zwykle jest też późno rozpoznawany. Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na raka sutka, tendencja utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami w stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.

  Uczęszczał do nowojorskiej Massapequa High School. Po ukończeniu Nassau Community College, w Garden City, w stanie Nowy Jork, podjął studia na wydziale psychologii na Ball State University w Muncie, w stanie Indiana, lecz po roku porzucił te studia.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po swoim debiucie w dramacie telewizyjnym NBC Zbyt dobry, by był prawdziwy (Too Good to Be True, 1988) z Loni Anderson i Patrickiem Duffy, znalazł się w obsadzie dramatu wojennego Olivera Stone’a Urodzony 4 lipca (Born on the Fourth of July, 1989) z Tomem Cruise. Stał się znany z takich filmów jak Phoenix (1998), Wielki niedźwiedź (Wild Grizzly, 1999), Nagi świadek (Bare Witness, 2001), Rodzina w potrzasku (Dynamit, 2002) czy Paparazzi (2004).

  Loni Kaye Anderson (ur. 5 sierpnia 1945 roku w St. Paul, w stanie Minnesota) - amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.Cywilizacja jaszczurów (ang. Anonymous Rex) – amerykański film science fiction z 2004 roku w reżyserii Juliana Jarrolda. Zrealizowany na podstawie powieści Erica Garcii „Casual Rex”.

  Na małym ekranie wystąpił w roli detektywa Beau Feltona w serialu telewizyjnym NBC Mord: Życie na ulicy (Homicide: Life on the Street, 1993-95). Zagrał postać Erniego Watsona w telewizyjnym filmie science fiction Cywilizacja jaszczurów (Anonymous Rex, 2004).

  2 lutego 1998 znalazł się w szpitalu w stanie krytycznym po tym, jak przedawkował narkotyki.

  Debiutował jako reżyser filmem sensacyjnym Upadek (Fall, 2000) z Michaelem Madsenem.

  Same kłopoty (tytuł oryg. Nothing But Trouble) − amerykański film fabularny z 1991 roku, hybryda czarnej komedii, horroru i filmu przygodowego. Debiut reżyserski aktora Dana Aykroyda. Projekt był klapą komercyjną, spotkał się także ze skrajnie złym przyjęciem wśród krytyków filmowych; dziś osnuty jest wszak statusem kultu.William Joseph (Billy) Baldwin (ur. 21 lutego 1963 roku w Massapequa, na Long Island, w stanie Nowy Jork, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  19 lipca 2006 trafił na posterunek policji w Los Angeles za niebezpieczną jazdę. Jechał on przez zakorkowane ulice miasta z prędkością 140 km/h, zatrzymał się wpadając w dwa zaparkowane samochody.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W latach 1978–1984 był związany z ukochaną ze szkoły średniej Cheryl, która była jego pierwszą żoną i z którą ma córkę Kahleę (ur. 1983). 11 kwietnia 1990 ożenił się z Elizabeth - aktorką, z którą zagrał w filmie Mordercza rozgrywka (Knight Moves, 1992). Mają córkę Alexandrę (ur. 1994), która po rozwodzie rodziców (1996) mieszkała w Anglii wraz z matką i ojczymem, a teraz osiedliła się w Bonita Springs na Florydzie.

  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.Urodzony 4 lipca (ang. Born on the Fourth of July) – amerykański film wojenny z 1989 roku w reżyserii Olivera Stone’a.

  W latach 1996–2005 był związany z aktorką Isabellą Hofmann (ur. 1958), którą poznał na planie serialu Mord: Życie na ulicy (Homicide: Life on the Street). Mają syna Atticusa (ur. 13 lipca 1996). 28 lipca 2007 poślubił byłą brytyjską modelkę Joanne Clare Smith, z którą ma dwie córki: Avis Ann (ur. 17 stycznia 2008) i Finley Rae Martineau (ur. 7 sierpnia 2009). 19 października 2011 Joanne Smith-Baldwin złożyła pozew o rozwód. W listopadzie 2014 roku Baldwin ogłosił swoje zaręczyny z przedsiębiorczynią Robin Sue Hertz Hempel.

  William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.Nieugięci - amerykański film kryminalny z 1996 roku. Oryginalny tytuł Mulholland Falls to nazwa tortury polegającej na zrzucaniu przestępców z Mulholland Drive.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Patrick G. Duffy (ur. 17 marca 1949 roku w Townsend, w stanie Montana, USA) – amerykański aktor i producent telewizyjny.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  5 października jest 278. (w latach przestępnych 279.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 87 dni.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Tom Cruise, właśc. Thomas Cruise Mapother IV (ur. 3 lipca 1962 w Syracuse) – amerykański aktor i producent filmowy. Uznany przez magazyn "Forbes" za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Za początek wielkiej kariery aktora uważa się nominowaną do Złotego Globu rolę w filmie Ryzykowny interes z 1983. Światową sławę zdobył rolą pilota Mavericka w filmie Top Gun z 1986.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.921 sek.