Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, wcześniej Taniec z gwiazdamipolski program rozrywkowy emitowany od 16 kwietnia 2005 do 27 listopada 2011 na antenie TVN i ponownie od 7 marca 2014 na antenie Polsatu, oparty na brytyjskim formacie Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Hubert Kirył Urbański (ur. 23 marca 1966 w Warszawie) – polski aktor, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pochodzenia bułgarskiego.

W programie rywalizują ze sobą pary złożone z osobowości medialnej i profesjonalnego tancerza towarzyskiego, które w każdym odcinku prezentują jeden z wybranych tańców towarzyskich. Dodatkowo w edycjach produkowanych przez Polsat wprowadzono inne style taneczne, m.in. disco, hip-hop, taniec współczesny czy Bollywood. Występy oceniane są przez komisję jurorską, a decydujący wpływ na wyniki poszczególnych odcinków mają telewidzowie.

Katarzyna Cichopek (ur. 7 października 1982 w Warszawie) – polska aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna. Popularność zyskała dzięki roli Kingi Zduńskiej w serialu "M jak miłość" oraz dzięki udziałowi w programach: "Taniec z gwiazdami", "Jak Oni Śpiewają?" i "Tylko nas dwoje".Wawer - dzielnica Warszawy położona w południowo-wschodniej części miasta nad prawym brzegiem Wisły. Dzielnica położona jest na obszarze Niżu Środkowopolskiego, znaczną jej część stanowią tereny zielone. Do 1951 roku miejscowość należała do gminy Wawer. Jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy i drugą od końca (po Wilanowie) pod względem gęstości zaludnienia. Dzielnicę charakteryzuje niska zabudowa głównie willowa (Anin), brak dużych blokowisk i skupisk osiedli.

Jeden z najpopularniejszych telewizyjnych programów rozrywkowych w Polsce. Wielokrotnie zapewniał stacji TVN miano lidera na rynku telewizyjnym, był oglądany przez średnio 4–5 mln telewidzów; najwyższy wynik oglądalności – ponad 7,7 mln widzów – odnotowano jesienią 2005 podczas finałowego odcinka drugiej edycji. Serie produkowane przez Polsat ogląda średnio 3 mln odbiorców. Program wpłynął na wzrost popularności tańca towarzyskiego w Polsce.

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Szeligi – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Ożarów Mazowiecki.

Zasady programu[ | edytuj kod]

Uczestnicy prezentują na żywo wcześniej przygotowany taniec, który oceniany jest przez komisję jurorską w skali ocen od 1 do 10. Występy oceniają również telewidzowie, którzy mogą głosować na swych faworytów, dzwoniąc bądź wysyłając wiadomości SMS pod numer podany przez prowadzących. W każdym odcinku odpada jedna para, która uzyskała najmniejszą liczbę głosów. W przypadku remisu wyższe miejsce zajmuje para lepiej oceniona przez telewidzów. Do finału przechodzą dwie pary, które prezentują trzy pokazy taneczne, w tym taniec dowolny. Program wygrywa para z większym poparciem widzów.

Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w lipcu 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych. W pobliżu Opery Leśnej przebiega turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich.Anna Głogowska (ur. 1978 r.) – polska tancerka klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych. W 2013 prowadziła trzecią edycję programu Got to Dance. Tylko Taniec.

Nagrodą główną w programie jest statuetka Kryształowej Kuli. Od jesieni 2007 do 2011 celebryta wygrywający program dodatkowo otrzymywał samochód, a od 2014 zwycięzcy otrzymują czeki: celebryta o wartości 100 tys. zł, a partnerujący mu tancerz – 50 tys. zł.

Produkcja[ | edytuj kod]

W latach 2005–2009 program był realizowany w telewizyjnym studiu TVN w Ursusie, następnie do 2011 transmitowany był z hali zdjęciowej Transcolor w Szeligach. Pierwsze siedem edycji wyreżyserował Wojciech Iwański, a za kolejne pięć odpowiadał Jan Kepinski. Trzynastą edycję programu w TVN wyreżyserował Maciej Sobociński. Od 2014 program realizowany jest w Studio ATM na Wawrze, a za jego reżyserię odpowiada Agata Lipnicka-Modrzejewska.

Taniec współczesny – taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp. W latach 70. XX wieku za sprawą Piny Bausch powstał teatr tańca, opierający się o technikę tańca współczesnego.Szymon Majewski (ur. 1 czerwca 1967 w Warszawie) – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor.

W latach 2005–2006 kierownikiem muzycznym programu i dyrygentem orkiestry był Adam Sztaba, a w latach 2007–2011 i od 2014 tę funkcję pełni Tomasz Szymuś. Za stylizacje uczestników programu w TVN odpowiadała Dorota Williams, natomiast stylistką formatu w Polsacie jest Malwina Wędzikowska.

Marcin Andrzej Hakiel (ur. 6 czerwca 1983 w Gdyni) – polski tancerz zawodowy. Reprezentant Polski podczas 1. Konkursu Tańca Eurowizji w 2007 roku, gdzie występował wraz z Katarzyną Cichopek.Agnieszka Rylik (ur. 21 stycznia 1974 w Kołobrzegu) – najbardziej utytułowana polska bokserka, mistrzyni świata w boksie zawodowym, posiadaczka dwóch pasów federacji WIBF i WIBO, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu, reporterka i prezenterka telewizyjna, aktorka, pisarka i osobowość medialna.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
Warto wiedzieć że... beta

Ursus – dzielnica w lewobrzeżnej części Warszawy, w latach 1952–1977 samodzielne miasto, do 1954 roku znane jako Czechowice.
Tamara Gee (kiedyś Isis Gee), właśc. Tamara Diane Gołębiowska, z domu Wimer (ur. 11 października 1972 w Seattle) – polsko-amerykańska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, producent muzyczny, reprezentantka Polski podczas 53. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2008 roku.
Robert Kupisz (ur. 1967 roku w Gackach) – polski projektant mody, tancerz oraz stylista fryzur. Laureat wielu konkursów tanecznych, wielokrotnie wyróżniony w branży modowej: otrzymał tytuł najlepiej ubranego mężczyzny roku, a w 2012 roku tytuł Projektanta Roku.
Tomasz Schimscheiner (ur. 26 lutego 1967 w Krakowie) – polski aktor teatralny i telewizyjny. Żona Beata jest aktorką, córka Lena (ur. 3 czerwca 1991). 18 czerwca 2008 przyszła na świat jego druga córka, Adela.
Michał Artur Skawiński (ur. 25 maja 1980 we Wrocławiu) – polski tancerz. Reprezentujący najwyższą klasę taneczną "S" (najwyższa klasa międzynarodowa).
Stefano Terrazzino (ur. 19 sierpnia 1979 w Mannheim) – włoski tancerz, piosenkarz i aktor, obecnie pracujący w Polsce. Reprezentuje najwyższą klasę S w stylu Latynoamerykańskim.
Lara Fabian, właściwie Lara Crokaert (ur. 9 stycznia 1970 w Etterbeek) – belgijsko-włoska piosenkarka, śpiewająca przede wszystkim w języku francuskim, jak również włoskim, hiszpańskim i angielskim. W roku 1988 reprezentowała Luksemburg w Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując IV miejsce.

Reklama