Dancing in the Rain

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

„Dancing in the Rain” – singel hiszpańskiej wokalistki Ruth Lorenzo z albumu Planeta Azul, napisany przez nią samą, Jima Irvina i Juliana Emery’ego. Utwór został wydany 18 lutego 2014 w Hiszpanii w dystrybucji cyfrowej.

Hiszpania uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1961 roku. Od czasu debiutu konkursem w kraju zajmuje się hiszpański nadawca publiczny Televisión Española (TVE).Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 - 59. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, która zostanie zorganizowana 6, 8 i 10 maja w B&W Hallerne w Kopenhadze przez duńskiego nadawcę publicznego Danmarks Radio (DR), dzięki wygranej reprezentantki Danii - Emmelie de Forest podczas festiwalu w 2013 roku. Będzie to trzeci konkurs zorganizowany przez duńską telewizję Danmarks Radio (DR), po festiwalach w 1964 i 2001 roku.

Singel reprezentował Hiszpanię podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku, zajmując ostatecznie 10. miejsce.

Teledysk[ | edytuj kod]

Teledysk miał swoją premierę 14 marca 2014 roku, został wyreżyserowany przez Palomę Zapatę, a choreografią zajął się Myriam Benedicted. Klip został nakręcony w dziewiętnastowiecznej, barrcelońskiej przędzalnii, byłej fabryce Fabra i Coats.

Przędzalnia – oddział zakładu włókienniczego zajmujący się przetwarzaniem włókna na przędzę. Oddział przędzalni składa się z działów:Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
Ruth Lorenzo Pascual (ur. 10 listopada 1982 w Murcji) – hiszpańska wokalistka i aktorka, uczestniczka piątej edycji brytyjskiej wersji programu The X Factor w 2008 roku, reprezentantka Hiszpanii podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku.

Reklama