Dagmara Bryzek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dagmara Bryzek (ur. 22 czerwca 1998 w Warszawie) – polska aktorka filmowa, tancerka. Najbardziej znana z roli św. królowej Jadwigi Andegaweńskiej w serialu historycznym Korona królów.

Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

W 2017 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące dwujęzyczne im. Narcyzy Żmichowskiej o profilu humanistyczno-teatralnym. Studiuje na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Gra na fortepianie. Jest zawodową tancerką tańca towarzyskiego w 10 tańcach, posiada klasę taneczną A.

Filmografia[ | edytuj kod]

Filmy fabularne Seriale telewizyjne

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Dagmara Bryzek. tvp.pl. [dostęp 2019-11-03].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Dagmara Bryzek w bazie filmpolski.pl
  • Dagmara Bryzek w bazie Filmweb
  • Korona królów – polski serial telewizyjny, a zarazem telenowela historyczna, emitowany od 1 stycznia 2018 na antenie TVP1, opowiadający o monarchii w Polsce pod panowaniem kolejno: ostatnich Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów w XIV wieku.
    Reklama