Stadion Daegu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Daegu Stadium)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stadion Daegu, Daegu Stadium do marca 2008 Daegu World Cup Stadium – wielofunkcyjny stadion położony w koreańskim mieście Daegu. Spotkania domowe rozgrywa na nim klub K-League, Daegu FC.

Słowenia, Republika Słowenii (słoweń. Slovenija, Republika Slovenija) – państwo położone w Europie Środkowej, posiadające dostęp do Morza Adriatyckiego. Słowenia należy do NATO od 29 marca 2004, jest też członkiem UE od 1 maja 2004 roku.Mistrzostwa świata w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) począwszy od 1983 roku. Początkowo impreza odbywała się w interwale czteroletnim jednak od czempionatu w Tokio w 1991 zawody rozgrywane są co dwa lata w latach nieparzystych (na rok po i przed igrzyskami olimpijskimi). Pod względem liczby uczestniczących w nich sportowców oraz liczby widzów śledzących zawody stanowią trzecią największą imprezę sportową na świecie po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej.

Stadion został otwarty w 2001 roku i posiada 65 754 miejsc siedzących. W 2002 rozegrane zostały na nim cztery mecze piłkarskich mistrzostw świata:

 • 6 czerwca: Dania Dania 1 : 1 Senegal Senegal
 • 8 czerwca: Słowenia Słowenia 0 : 1 RPA Południowa Afryka
 • 10 czerwca: Korea Południowa Korea Płd. 1 : 1 USA Stany Zjednoczone
 • Mecz o trzecie miejsce:

 • 29 czerwca: Korea Południowa Korea Płd. 2 : 3 Turcja Turcja
 • Rok po mistrzostwach piłkarskich w Daegu odbyła się uniwersjada. Stadion w roku 2011 gościł lekkoatletyczne mistrzostwa świata – w związku z tym w końcu 2010 obiekt wyposażono w nową niebieską bieżnię.

  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.Daegu FC (kor. 대구 FC) – klub piłkarski z Korei Południowej, założony w 2002 roku, z miasta Taegu, występujący w K-League. W lidze tej zadebiutował w 2003 roku. Zespół ten gra na stadionie Blue Arc, a obecnym trenerem jest Lee Young-jin. Największym sukcesem Daegu FC był pół-finał w Pucharze Korei Południowej oraz 7 miejsce w K-League.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Daegu World Cup Stadium
 • Warto wiedzieć że... beta

  Senegal (Republika Senegalu, franc. République du Sénégal) – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Mauretanią, Mali, Gwineą, Gwineą Bissau i Gambią.
  Reprezentacja Turcji w piłce nożnej – narodowa drużyna piłkarska Turcji. Turecki Związek Piłki Nożnej został założony w 1923 roku. Wtedy także Turcja została członkiem FIFA.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej pierwszy mecz rozegrała w 1885 roku, ale nie został wpisany do oficjalnego rejestru. Dziś uznaje się, że debiutem międzypaństwowym Amerykanów było wygrane 3:2 spotkanie ze Szwecją w Sztokholmie, w trzy lata po założeniu krajowego związku piłki nożnej.
  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).
  22. Letnia Uniwersjada - międzynarodowe zawody sportowców - studentów, które odbyły się w południowokoreańskim mieście Taegu. Impreza została zorganizowana między 21, a 31 sierpnia 2003 roku. W uniwersjadzie wzięło udział 4179 zawodników ze 174 krajów. Zawodnicy rywalizowali w 13 dyscyplinach. Główną areną zawodów był Daegu World Cup Stadium. Otwarcia imprezy dokonał ówczesny prezydent Korei Południowej Roh Moo-hyun.
  Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2011 - minima kwalifikacyjne – ustalone przez IAAF rezultaty, które należało osiągnąć aby wystąpić na światowym czempionacie w Taegu w Korei Południowej między 27 sierpnia i 4 września.

  Reklama