• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Daegu FC  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Gyeongsang Północny – prowincja położona we wschodniej części Korei Południowej. Została utworzona w 1896 roku z północnej części dawnej prowincji Gyeongsan. Największym miastem i zarazem stolicą jest Daegu, miasto metropolia z odrębnymi władzami.Daegu (w zależności od latynizacji koreańskiej nazwy: Taegu, Tegu lub Daegu) – położone nad rzeką Geumho czwarte co do wielkości miasto w Korei Południowej należące do miast metropolii oraz stolica prowincji Gyeongsang Północny.
  Stadion[ | edytuj kod]

  Swoje domowe mecze klub rozgrywa na stadionie Stadion Daegu, który może pomieścić 66422 widzów.

  Skład na sezon 2018[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stadion Daegu, Daegu Stadium do marca 2008 Daegu World Cup Stadium – wielofunkcyjny stadion położony w koreańskim mieście Taegu. Spotkania domowe rozgrywa na nim klub K-League, Daegu FC.
  The Korea Professional Football League, zwana w skrócie K-League, została założona w 1983 roku i jest najstarszą zawodową ligą piłkarską na kontynencie azjatyckim.
  Język koreański – izolowany język używany na Półwyspie koreańskim. Według niektórych teorii łączony z językami ałtajskimi lub ajnoskim. Używany jest głównie w Korei Południowej oraz Północnej, a także w sąsiadującej z Koreą Północną chińskiej prefekturze autonomicznej Yanbian. Na świecie językiem tym posługuje się ok. 78 milionów ludzi, włączając w to duże skupiska w republikach dawnego Związku Radzieckiego, USA, Kanadzie, Brazylii i Japonii.
  Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
  Korea Południowa podzielona jest na 1 miasto specjalne (teukbyeolsi), 1 specjalne miasto autonomiczne (teukbyeoljachisi), 6 metropolii (gwangyeoksi) i 9 prowincji (do). Te jednostki administracyjne podzielone są na różne mniejsze części, wliczając w to: miasta (si), powiaty (gun), okręgi miejskie (gu), miasteczka (eup), dystrykty (myeon), sąsiedztwa (dong) oraz wsie (ri).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.