Daegu FC

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Daegu FC (kor. 대구 FC) – południowokoreański klub piłkarski założony w 2002, występujący w K League 1. Klub ma siedzibę w mieście Daegu, w prowincji Gyeongsang Północny. W lidze tej zadebiutował w 2003 roku. Największym sukcesem Daegu FC było zdobycie Pucharu Korei Południowej oraz 5. miejsce w K League 1.

Stadion Daegu, Daegu Stadium do marca 2008 Daegu World Cup Stadium – wielofunkcyjny stadion położony w koreańskim mieście Taegu. Spotkania domowe rozgrywa na nim klub K-League, Daegu FC.The Korea Professional Football League, zwana w skrócie K-League, została założona w 1983 roku i jest najstarszą zawodową ligą piłkarską na kontynencie azjatyckim.

Sukcesy[ | edytuj kod]

 • K League 2
 • wicemistrzostwo (1): 2016
 • Puchar Korei Południowej
 • zwycięstwo (1): 2018


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Język koreański – izolowany język używany na Półwyspie koreańskim. Według niektórych teorii łączony z językami ałtajskimi lub ajnoskim. Używany jest głównie w Korei Południowej oraz Północnej, a także w sąsiadującej z Koreą Północną chińskiej prefekturze autonomicznej Yanbian. Na świecie językiem tym posługuje się ok. 78 milionów ludzi, włączając w to duże skupiska w republikach dawnego Związku Radzieckiego, USA, Kanadzie, Brazylii i Japonii.
  Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
  Korea Południowa podzielona jest na 1 miasto specjalne (teukbyeolsi), 1 specjalne miasto autonomiczne (teukbyeoljachisi), 6 metropolii (gwangyeoksi) i 9 prowincji (do). Te jednostki administracyjne podzielone są na różne mniejsze części, wliczając w to: miasta (si), powiaty (gun), okręgi miejskie (gu), miasteczka (eup), dystrykty (myeon), sąsiedztwa (dong) oraz wsie (ri).

  Reklama