DR P3

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

DR P3 (pełna nazwa: Danmarks Radio Program 3) – duńska rozgłośnia radiowa należąca do publicznego nadawcy Danmarks Radio (DR). Została uruchomiona 1 stycznia 1963 jako odpowiedź DR na niezwykle popularną piracką rozgłośnię Radio Mercur, zlikwidowaną przez władze w lecie poprzedniego roku. Jest adresowana do najmłodszej i najszerszej publiczności spośród czterech głównych anten radiowych DR. Emituje liczne pasma z muzyką rozrywkową oraz lekkie gatunkowo audycje mówione.

THOR – zespół satelitów telekomunikacyjnych konsorcjum Telenor Satellite Broadcasting, znajdujący się na orbicie geostacjonarnej (nad równikiem), na pozycji 0,8° długości geograficznej zachodniej. Obecnie na pozycji 0,8°W znajdują się satelity THOR 5 i THOR 6. W pobliżu (na 1°W) jest satelita Intelsat 10-02, dlatego jest możliwy ich łączny odbiór na jednym konwerterze (LNB).DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.

Kanał dostępny jest w Danii w analogowym i cyfrowym przekazie naziemnym. Ponadto można go słuchać przez internet oraz w niekodowanym przekazie z satelitów Astra 4A, Thor 5 i Intelsat 903.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Strona oficjalna (duń.)
  • DR P3 (ang.). lyngsat.com. [dostęp 2014-05-16].
  • Reklama