DR P1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

DR P1 (pełna nazwa: Danmarks Radio Program 1), również jako po prostu P1duńska stacja radiowa, należąca do publicznego nadawcy DR. Jest najstarszą z rozgłośni DR, działającą od 1925 roku.

Pasmo programowe – przedział czasowy w trakcie doby, określany przez nadawcę radiowego oraz telewizyjnego, będący integralnym elementem ramówki danej stacji. Poszczególne pasma programowe posiadają różną oglądalność/słuchalność. W konkretnych pasmach emitowane są programy telewizyjne/audycje radiowe o odmiennej treści, np. pasma edukacyjne, rozrywkowe, informacyjne.Intelsat, właściwie: Intelsat Ltd. – największy na świecie komercyjny dostawca usług telekomunikacyjnych i operator satelitarny.

Charakterystyka[ | edytuj kod]

Ramówka stacji składa się głównie z audycji mówionych: informacyjnych, publicystycznych, kulturalnych, społecznych, a także słuchowisk. Według danych z roku 2011, średni wiek słuchacza wynosi ok. 60 lat. W czasie porannego radiowego prime time stacja notuje słuchalność na poziomie ok. 200 tysięcy osób, co daje jej czwarte miejsce na duńskim rynku radiowym.

DR (dawniej Danmarks Radio) – duński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny z siedzibą w Kopenhadze. Istnieje od 1925, obecna nazwa stosowana jest od 1996. Członek Europejskiej Unii Nadawców, trzykrotny organizator Konkursu Piosenki Eurowizji (1964, 2001, 2014).

Dostępność[ | edytuj kod]

Stacja dostępna jest w Danii w cyfrowym i analogowym przekazie naziemnym, ponadto prowadzony jest niekodowany przekaz z satelitów Astra 4A i Intelsat 903. Można jej także słuchać przez internet.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Fakta om P1 (2012), dr.dk (duń.) [dostęp 2014-05-14]
  • DR P1 (ang.). lyngsat.com. [dostęp 2014-05-14].
  • Reklama