DR Byen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

DR Byen – stacja metra w Kopenhadze, na linii M1. Zlokalizowana jest pomiędzy stacjami Islands Brygge oraz Sundby. Została otwarta 19 października 2002.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Metro w Kopenhadze – system szybkiego transportu w stolicy Danii, składający się z dwóch linii o łącznej długości 21 km. Na obu liniach znajdują się 22 przystanki. Metro kursuje od 5.00 rano do 1.00 w nocy. W piątki i soboty kursują dodatkowe nocne składy w odstępach 15 minut. W ciągu dnia pociągi pojawiają się co 6 minut (godziny szczytu) oraz co 10 min. wczesnym ranem i późnym wieczorem.

Położenie[ | edytuj kod]

Stacja znajduje się w północnej części Ørestad. Nazwa stacji jest związana z Danmarks Radio w nowej siedzibie DR Byen (DR miasto), która znajduje się w pobliżu dworca. Początkowo stacja została nazwana Universitetet, ponieważ nowe budynki uniwersyteckie miały być zbudowane w pobliżu stacji, ale projekt został przeniesiony bliżej stacji Islands Brygge, obok starych budynków.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Urbanrail.net (ang.)
Reklama