DJ Ashba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

DJ Ashba, właśc. Darren Jay Ashba (ur. 10 listopada 1972 w Monticello) – amerykański muzyk. W latach 2009-2015 był członkiem Guns N’ Roses, a od 2007 roku współtworzy zespół Sixx:A.M..

Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się 10 listopada 1972 roku w Monticello. Niedługo potem wraz z rodziną przeniósł się do Fairbury, gdzie samotnie wychowywała go matka. Już od najmłodszych lat uczył się grać na wielu instrumentach, m.in. na perkusji i gitarze elektrycznej. W wieku 16 lat przeprowadził się do Logansport, gdzie miał mieszkać z ojcem. Gdy ukończył 19 lat, po wcześniejszym spakowaniu instrumentów, udał się do Hollywood.

Steven Adler (ur. jako Michael Coletti, 22 stycznia 1965 w Cleveland) – amerykański muzyk, perkusista zespołu Guns N’ Roses, w którym grał w latach 1985–1990. GN’R musiał opuścić ze względu na problem z uzależnieniem od narkotyków. W latach 2003–2012 tworzył w ramach zespołu Adler’s Appetite. Od 2012 roku występuje w ramach solowego projektu pod nazwą Adler. Wpływ na jego grę mieli tacy perkusiści jak Roger Taylor oraz Peter Criss. Rollerball – urządzenie fryzjerskie, akcelerator wykorzystywany w: trwałej ondulacji, koloryzacji, kuracjach odżywczych, suszeniu włosów. Jego działanie oparte jest o światło ultrafioletowe lub podczerwone oraz suche powietrze, dzięki którym środki chemiczne od odżywiania, koloryzacji czy trwałej ondulacji wnikają głębiej i szybciej.

23 września 2013 gitarzysta DJ Ashba ożenił się z Nathalią Henao.

Początki (1991–2002)[ | edytuj kod]

Ashba dołączył do grupy Barracuda, z którym to zespołem grał przez dwa lata. W 1996 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany Addiction to the Friction. W 1998 dołączył do zespołu BulletBoys, gdzie spotkał Stevena Adlera perkusistę Guns N’ Roses. W 1999 roku uformował zespół "Beautiful Creatures". Po nawiązaniu kontraktu z wytwórnią Warner Bros., w 2001 roku zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany Beautiful Creatures. Jeden z utworów został wykorzystany w horrorze Walentynki i serialu Tajemnice Smallville. W 2002 roku utwór Ride wykorzystano w filmie Rollerball. 13 lutego 2002 roku opuścił zespół.

Tracii Guns (ur. 20 stycznia 1966) – amerykański gitarzysta rockowy, znany głównie jako współzałożyciel Guns N’ Roses. Z tym zespołem zagrał jednak ledwie kilka koncertów. Większą część swojej kariery muzycznej spędził w założonym przez siebie zespole L.A. Guns. Grał również w supergrupach Contraband i Brides of Destruction. Wydał jedną solową płytę – Killing Machine. W 2005 roku skonfliktowany z resztą członków L.A. Guns założył drugi zespół pod tą samą nazwą, w którym gra do teraz.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

Kariera solowa (2002–2007)[ | edytuj kod]

Po odejściu z BC założył zespół o nazwie ASHBA, jednak równie szybko grupa ta została rozwiązana. W 2003 roku został zaproszony do współpracy z supergrupą Brides of Destruction, do której należeli Nikki Sixx i Tracii Guns, jednak zrezygnował z niej by skupić się na projekcie solowym. W 2006 roku muzyk razem z wcześniej wspomnianym Nikki założył Funny Farms Studios. Od tego czasu zaczęli oni tworzyć wspólnie.

Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.James Michael (ur. 26 września 1968 w Holland w Michigan) – amerykański kompozytor, producent muzyczny i piosenkarz.

Sixx:A.M. (od 2007)[ | edytuj kod]

Ashba wydał album The Heroin Diaries Soundtrack razem z basistą Mötley Crüe Nikkim Sixxem i producentem Jamesem Michaelem pod nazwą Sixx:A.M. wykorzystany w 2007 roku jako soundtrack do książki Nikkiego The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star. Singiel Life is Beautiful uplasował się na drugim miejscu magazynu Billboard, Mainstream Rock Tracks. 3 maja 2011 zespół wydał album This is Gonna Hurt. Na początku 2014 roku zakończył pracę nad nowym albumem, który ukazał się 7 października.

Supergrupa - w muzyce, głównie rockowej, zespół składający się ze znanych z wcześniejszej kariery instrumentalistów i wokalistów.Mötley Crüe – powstała w 1981 roku amerykańska grupa rockowa, której styl można określić jako wypadkową glam rocka, hard rocka i heavy metalu. Ostatnim wydawnictwem grupy jest album Saints Of Los Angeles wydany 24 czerwca 2008 roku. W 2013 powinien zaś ukazać się film The Dirt na podstawie książki autobiograficznej o tym samym tytule. Amerykańscy fani zespołu określani są mianem "The Crüe Heads", zespół posiada jeden z największych fan-clubów w USA. Mötley Crüe sprzedało ponad 80 milionów płyt na całym świecie (w samych Stanach ponad 25 miliony płyt). Założycielem i liderem tej formacji jest basista Nikki Sixx – właśc. Frank Carlton Serafino Ferranno (ur. 11 grudnia 1958 w San Jose).

Guns N’ Roses (2009-2015)[ | edytuj kod]

23 marca 2009 został gitarzystą prowadzącym w zespole Guns N’ Roses, zastępując Robina Fincka który wrócił do Nine Inch Nails. W lipcu 2015 roku odszedł z Guns N' Roses

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Warner Bros. Records – amerykańska wytwórnia płytowa należąca do Warner Music Group. Międzynarodowo znana jako: WEA International Inc. Powstała 19 marca 1958.
Tajemnice Smallville (org. Smallville) – amerykański serial przygodowy z elementami science fiction, wyprodukowany przez Alfreda Gougha i Milesa Millara. Opowiada o młodzieńczych latach i dorastaniu najbardziej znanego bohatera komiksów DC Supermana, stworzonego przez Jerry’ego Siegla i Joe Shustra. Na początku nadawany przez amerykańską telewizję The WB, pierwszy odcinek na antenie miał premierę 16 października 2001. Po pięciu seriach nastąpiło połączenie stacji The WB i UPN, z którego powstała nowa stacja The CW, na antenie której kontynuowano nadawanie dalszych serii serialu w USA. Do dziś zrealizowano dziesięć serii filmu. Serial podąża śladami Clarka Kenta, zanim został Supermanem. Pierwsze cztery serie skupiały się na Clarku i jego relacjach z przyjaciółmi z liceum w Smallville. Od piątej serii pokazano jak Clark wchodzi w dorosłe życie i skupiano się na jego karierze w Daily Planet, a także wprowadzano herosów i czarne charaktery z innych komiksów DC. 26 stycznia 2006 roku został wyemitowany setny odcinek Smallville pt. Reckoning.
Guns N’ Roses – amerykański zespół hardrockowy, założony w Los Angeles, w stanie Kalifornia w 1985 r. Oryginalny skład, w którym zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Geffen Records w roku 1986 wyglądał następująco: Axl Rose (wokal), Slash (gitara prowadząca), Izzy Stradlin (gitara rytmiczna), Duff McKagan (gitara basowa), Steven Adler (perkusja). W chwili obecnej Rose jest jedyną osobą z tamtego składu, która nadal pozostaje w zespole – uzupełniają go Ron Thal oraz DJ Ashba (gitary prowadzące), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Tommy Stinson (gitara basowa), Frank Ferrer (perkusja) oraz Dizzy Reed i Chris Pitman (instrumenty klawiszowe). Guns N’ Roses wydali sześć albumów studyjnych, sprzedając ponad 100 milionów egzemplarzy na całym świecie w tym 45 milionów w USA.
BulletBoys - amerykański zespół glammetalowy założony przez członka zespołu Ratt w 1986, Marqa Toriena, w Los Angeles.
{{Artysta muzyczny infobox}} Nieprawidłowe pola: "www". Robin Finck właściwie Robert Finck (ur. 7 listopada 1971 w New Jersey) – amerykański muzyk i gitarzysta.
10 listopada jest 314. (w latach przestępnych 315.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 51 dni.
Mainstream Rock Tracks – publikowana od 21 marca 1981 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki grane przez stacje radiowe o formacie mainstream rock.

Reklama