Crooked I

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Crooked I, właśc. Dominick Wickliffe (ur. 23 września 1978 w Long Beach) – amerykański raper, członek supergrupy Slaughterhouse.

Long Beach – miasto znajdujące się w południowej części hrabstwa Los Angeles, na wybrzeżu Pacyfiku, około 30 km na południe od centrum Los Angeles, z którym sąsiaduje od północy. W 2006 roku Long Beach liczyło 466 718 mieszkańców. Na ulicach miasta kiedyś odbywał się wyścig Formuły 1 o Grand Prix zachodnich Stanów Zjednoczonych. Dziś na torze Grand Prix of Long Beach odbywają się co roku inne amerykańskie serie wyścigowe, na przykład American Le Mans Series. Znajduje się tu port Long Beach. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Życiorys[ | edytuj kod]

Pierwszą wytwórnią w której pracował było Virgin Records, następnie pracował w Death Row Records gdzie spędził cztery lata. Crooked zaczynał karierę występami na kompilacjach wytwórni 19th Street Records. Pracował również nad ścieżką dźwiękową do filmów takich jak „Caught Up” i „Ride”. Do wytwórni Death Row wstąpił w 2000 roku. Crooked I nagrał 2 albumy „Untouchable” i „Say Hi To The Bad Guy”, jednak nigdy nie ujrzały one światła dziennego z powodu kłopotów wytwórni Death Row. W 2003 roku udało mu się wydać mixtape „Westcoastanostra Vol.1”. Kiedy w 2004 roku albumy Crooked'a nie zostały wydane, opuścił on Death Row ponieważ wygasł mu kontrakt i założył własną wytwórnie Dynasty Entertainment. W czasie nagrywania albumu „Mama's Boy” pojawiły się kłopoty związane z Death Row i musiał zatrzymać nagrywanie albumu. Później zmienił jego nazwę na „Mama's Boy Got a Loaded Gun”. Wydał on wtedy mixtape „Young Boss Vol. 1”. W 2005 roku znów zmienił nazwę swojego debiutanckiego albumu, tym razem na Boss Music. W 2006 r. Crooked I wydał swój dokument „Life After Death Row” i mixtape „Young Boss Vol. 2”. Crooked I ponownie zmienił nazwę swojego albumu, który ma ukazać się w 2010 roku, ma on nazywać się „Million Dollar Story”.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Supergrupa - w muzyce, głównie rockowej, zespół składający się ze znanych z wcześniejszej kariery instrumentalistów i wokalistów.
Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70 XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki wśród czarnych mieszkańców. Chociaż rap powszechnie uważany jest za muzykę, to wielu naukowców wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z poezją.
Death Row Records – amerykańska wytwórnia płytowa założona w 1991 przez Suge Knighta i Dr. Dre. Była to część firmy Jimmy Iovine’a Interscope Records.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama