Cornelia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cornelia – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Georgia, w hrabstwie Habersham.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W mieście znajduje się wielki pomnik-rzeźba jabłka na obelisku.

Cornelia była domem starości dla legendy baseballu Ty Cobba, który urodził się niedaleko stąd.

Cornelia była również bazą dla produkcji filmu Disneya The Great Locomotive Chase w 1956. Film był nakręcony wzdłuż linii kolejowej Tallulah Falls, która biegła od Cornelii do Franklin w Północnej Karolinie.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Cornelia, GA | Official Website, www.corneliageorgia.org [dostęp 2020-11-17].
Rzeźba jabłka: Cornelia, Georgia
Rzeźba jabłka: Cornelia, Georgia
Cornelia, Georgia
Cornelia, Georgia
Cornelia, Georgia
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Warto wiedzieć że... beta

Hrabstwo Habersham, to hrabstwo leżące w stanie Georgia, w USA. Jego populacja wynosi 35 902 mieszkańców, a siedzibą hrabstwa jest miasteczko Clarkesville.]

Reklama