Corey Carrier

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Corey Thomas „Core” Carrier (ur. 20 sierpnia 1980 w Middleborough w Massachusetts) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy. Wystąpił w roli młodego Indiany Jonesa w serialu Kroniki Młodego Indiany Jonesa (1992-1993).

Kroniki młodego Indiany Jonesa (ang. The Young Indiana Jones Chronicles) - amerykański serial przygodowy emitowany w latach 1992-1996. Serial opowiada o młodzieńczych latach archeologa Indiana Jonesa znanego z filmów przygodowych.{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". CBS, Columbia Broadcasting System – stacja radiowa i telewizyjna w Stanach Zjednoczonych.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Middleborough w Massachusetts jako syn Carleen Carrier i Thomasa Carriera. Ma młodszą siostrę o imieniu Bethany. Uczęszczał do szkoły aktorskiej w The Priscilla Beach Children’s Theatre Workshop. Chodził też do Clark University w Worcester w Massachusetts.

Po zmroku, kochanie (ang. After Dark, My Sweet) – amerykański film kryminalny z 1990 roku w reżyserii Jamesa Foleya, na podstawie powieści Jima Thompsona pod tym samym tytułem z 1955 roku.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Od trzeciego roku życia był komikiem, a w wieku czterech lat otwierał występy dla Jaya Leno. Corey wykonywał swoje występy stand-up w Live With Regis and Kathie Lee i The Pat Sajack Show, a także w licznych klubach. Debiutował na kinowym ekranie w czarnej komedii George’a Millera Czarownice z Eastwick (The Witches of Eastwick, 1987). Jedną z jego wczesnych ról na ekranie była poruszająca rola w odcinku serialu CBS McCall (The Equalizer) - pt. Christmas Presence (1987), gdzie po raz pierwszy aktor dziecięcy w telewizji zagrał ofiarę AIDS. Stał się rozpoznawalny dzięki roli młodego Indiany Jonesa w serialu Kroniki Młodego Indiany Jonesa (1992-1993).

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. George Miller, właściwie George Miliotis (ur. 3 marca 1945 w Chinchilla w Australii) – australijski reżyser, producent i scenarzysta filmowy; z wykształcenia lekarz. Zasłynął przede wszystkim jako twórca serii filmów science fiction z cyklu Mad Max z Melem Gibsonem w roli głównej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Czarownice z Eastwick (ang. The Witches of Eastwick) – film z 1987 roku, powstały na podstawie powieści Johna Updike’a pod tym samym tytułem. Główne role zagrali Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Indiana Jones (właściwie dr Henry Walton Jones Jr.; zdrob. Indy) – postać fikcyjna, główny bohater serii filmów fabularnych, wykreowany przez scenarzystę George’a Lucasa. Indiana Jones jest archeologiem i poszukiwaczem przygód a jego atrybutami są fedora, bicz, skórzana kurtka oraz rewolwer, dzięki którym stał się postacią rozpoznawalną na całym świecie. Indiana Jones pojawił się dotychczas w czterech pełnometrażowych filmach wyreżyserowanych przez Stevena Spielberga gdzie w rolę tytułową wcielił się amerykański aktor Harrison Ford.
Richard Milhous Nixon (ur. 9 stycznia 1913 w Yorba Linda, zm. 22 kwietnia 1994 w Nowym Jorku) – jeden z bardziej znaczących amerykańskich polityków XX wieku. 37. prezydent Stanów Zjednoczonych, wcześniej 36. wiceprezydent. Był jedynym jak dotąd prezydentem, który ustąpił ze stanowiska przed końcem kadencji.

Reklama