To jest dobry artykuł

Conchita Wurst

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Conchita Wurst, także Conchitaaustriacka drag queen i zwyciężczyni 59. Konkursu Piosenki Eurowizji (2014), w którą wciela się Thomas Neuwirth (ur. 6 listopada 1988 w Gmunden), piosenkarz wykonujący muzykę pop, jazzową, soulową, R&B i elektroniczną, aktywista społeczny, działacz na rzecz społeczności LGBT.

Siergiej Wiaczesławowicz Łazariew, ros. Серге́й Вячеславович Лазарев, ang. Sergey Lazarev (ur. 1 kwietnia 1983 roku w Moskwie) – rosyjski piosenkarz, tancerz, współzałożyciel i wokalista zespołu Smash!!, reprezentant Rosji w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku.{{Program telewizyjny infobox}} Nieznane pola: "od lat". Heute – niemiecki dziennik informacyjny drugiego programu niemieckiej telewizji publicznej ZDF.

Jak zaznacza w wywiadach, kiedy występuje jako Conchita Wurst, posługuje się żeńską formą czasowników, natomiast prywatnie używa męskiej formy. Nie jest też, wbrew niektórym opiniom, transkobietą.

Młodość[ | edytuj kod]

Thomas Neuwirth urodził się 6 listopada 1988 w Gmunden jako syn Siegfrieda i Helgi Neuwirthów. Ma brata Andreasa. Wychowywał się i dorastał na terenach wiejskich Styrii. W wieku 14 lat wyjechał do Grazu, gdzie do 2011 studiował modę na Graz School of Fashion. Po zakończeniu edukacji przeprowadził się do Wiednia.

Austriacy – naród pochodzenia germańskiego, zamieszkujący głównie Austrię oraz włoski region Trydent-Tyrol Południowy. Ich językiem ojczystym jest język niemiecki – na terenie Austrii występuje kilka dialektów języka niemieckiego, a w powszechnym użyciu jest odrębny wariant tego języka (język niemiecki w Austrii). Dominującym wśród nich wyznaniem jest katolicyzm.Transkobieta (także trans-kobieta) – kobieta, której przypisano płeć męską przy urodzeniu. Transkobiety to określenie na osoby transseksualne lub transpłciowe o typie M/K, czyli mężczyzna/kobieta (ang. MtF, male-to-female).


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – polska konserwatywna partia polityczna, założona na kongresie 29 maja 2001, zarejestrowana sądownie 13 czerwca 2001 (pierwszy komitet lokalny PiS powstał już 22 marca 2001). Powołana została przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich, na fali popularności uzyskanej przez Lecha podczas sprawowania przez niego funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie AWS. Deklarowana ideologia partii stanowi połączenie konserwatyzmu i chrześcijańskiej demokracji. W latach 2005–2007 Prawo i Sprawiedliwość sprawowało władzę, tworząc rząd Kazimierza Marcinkiewicza i rząd Jarosława Kaczyńskiego (od 2006 do 2007 w koalicji z Samoobroną RP i Ligą Polskich Rodzin, do 2006 i w schyłkowym okresie w 2007 rząd mniejszościowy). W latach 2005–2010 wysunięty przez PiS Lech Kaczyński (do 2006 członek partii) sprawował urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prawo i Sprawiedliwość należy do grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w Parlamencie Europejskim oraz do działającej obok niej międzynarodowej organizacji Sojusz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Burleska to forma teatralna używająca w ograniczonym zakresie muzyki – głównie recitativo i pieśni. Powstała w XVIII wieku jako parodia poważnych tematów, często dzieł operowych lub operetkowych.
Filipp Bedrosowicz Kirkorow (ros. Филипп Бедросович Киркоров, transkrypcja angielska: Philip Bedrosovich Kirkorov, ur. 30 kwietnia 1967 w Warnie) – rosyjski piosenkarz, aktor, kompozytor i producent muzyczny.
Nikołaj Władimirowicz Timofiejew (ros. Николай Владимирович Тимофеев, ur. 9 sierpnia 1913 w Mceńsku, zm. 17 września 1988 w Moskwie) – radziecki polityk, minister przemysłu leśnego i obróbki drewna ZSRR (1968-1980).
Jean-Paul Gaultier (ur. 24 kwietnia 1952 w Arcueil we Francji) – francuski projektant mody, kostiumograf filmowy oraz muzyk.
HuffPost (The Huffington Post do kwietnia 2017, czasami wyczytywane w skrócie jako HuffPo) – amerykańska liberalna witryna newsowa i blog polityczny.
Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

Reklama