Comedy Central

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Comedy Central (1991: CTV: The Comedy Network; wcześniej stylizowany na COMEDY ꓶⱯꓤꓕNƎꓛ) – amerykański kanał telewizyjny o profilu komediowym, który dostępny jest w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Kanał prezentuje seriale oraz programy satyryczne.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

Europejskie państwa, w których nadawany jest kanał to: Niemcy, Holandia, Włochy, Polska, Szwecja oraz Węgry. Ponadto od 1 kwietnia 2009 nadawany jest w Nowej Zelandii.

Kanał rozpoczął nadawanie 1 kwietnia 1991 roku z połączenia wcześniejszych programów The Comedy Channel (należącego do Time Warner) i Ha! (należącego do Viacom), pierwotnie pod nazwą CTV: The Comedy Network. 1 czerwca tego samego roku kanał zmienił swoją nazwę na Comedy Central, żeby zapobiec problemom z kanadyjską CTV, która została ostatecznie partnerem kanału w zakresie treści za pośrednictwem stacji komediowej The Comedy Network (obecnie CTV Comedy Channel).

ViacomCBS Networks Europe, Middle East, Africa & Asia (EMEAA) (także: VIMN; dawniej: MTV Networks Europe) – oddział regionalny Viacom International Media Networks, części amerykańskiej korporacji mediowej, ViacomCBS Domestic Media Networks. Odpowiedzialny jest za produkcję i dystrybucję kanałów telewizyjnych tego nadawcy poza granicami Stanów Zjednoczonych. MTV Networks Europe powstało w 1987 roku. Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

W kwietniu 2003 roku Viacom wykupił za 1,23 mld dolarów należące do AOL Time Warner udziały i stał się wyłącznym właścicielem kanału.

[ | edytuj kod]

Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Comedy Central Polska
 • Comedy Central Deutschland
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. W marcu zyskała tylko TVN, ostro w dół TVP 1. 2010-04-02. [dostęp 25 maja 2010].
  2. Peter Vidani, The naming of Comedy Central., The Fred/Alan Archive [dostęp 2021-06-08] (ang.).
  3. Viacom buys Comedy Central stake from AOL Time Warner, money.cnn.com, 22 kwietnia 2003 [dostęp 2021-06-08] (ang.).
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.CTV Television Network - anglojęzyczna prywatna kanadyjska stacja telewizyjna. Jest jednym z największych koncernów medialnych w kraju. Nigdy nie było pełnej nazwy do liter CTV. Jednak wiele osób uważa, że nazwa pochodzi od "Canadian Television ", który został wykorzystany w kampanii promocyjnej przez sieć w 1998 roku. Stacja otrzymała koncesję na nadawanie w 1958 roku od Premiera Johna Diefenbakera. Nadawca posiada także kilka kanałów tematycznych, m.in. informacyjny CTV News, sportowy CTV Sports oraz filmowy CTV Movie. Telewizja CTV była główną stacją telewizyjną na świecie, która posiadała prawa do emisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver.
  Warto wiedzieć że... beta

  Kanał telewizyjny – wydzielone pasmo częstotliwości, w którym za pomocą fal nośnych wizji i fonii przesyłany jest obraz i dźwięk programu telewizyjnego.
  The Comedy Central - amerykańska stacja telewizyjna. Wystartowała 15 listopada 1989 roku, a jej emisji zaprzestano 1 kwietnia 1991 roku. Został zastąpiony przez Comedy Central.
  ViacomCBS – amerykańska grupa mediowa, posiadająca sieci telewizji satelitarnych i kablowych oraz studia produkcji i dystrybucji filmowej. W latach 1952–2019 istniała jako Viacom.
  Comedy Central Polska – telewizyjny kanał komediowy. Jest obecny w Polsce od 19 października 2006 roku. Comedy Central Polska był czwartym z kolei lokalnym oddziałem MTV Networks w Polsce i pierwszym oddziałem Comedy Central poza Stanami Zjednoczonymi. W Polsce jest również emitowany kanał Comedy Central Family, który zastąpił VH1 Polska. 14 stycznia 2015 uruchomiono kanał Comedy Central HD.
  Gale rozdania nagród MTV są na całym świecie. Łącznie wszystkich gal jest aż 31 m.in. MTV Music Awards, Video Music Awards itp. Pierwsza gala rozdania nagród odbyła się W Stanach Zjednoczonych, MTV Video Music Awards.
  Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
  Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.

  Reklama