Come as You Are

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Come as You Are – utwór amerykańskiego zespołu grunge'owego Nirvana. Znalazł się on na wydanym w 1991 roku albumie Nevermind. Jest to drugi singiel z tej płyty i choć nie odniósł on tak wielkiego sukcesu jak jego poprzednik „Smells Like Teen Spirit”, to pozostaje jednym z największych przebojów zespołu. Do utworu „Come as You Are” nakręcono teledysk w reżyserii Kevina Kerslake.

Dave Foster – był trzecim perkusistą grungowego zespołu Nirvana w 1988 roku. Grał on tylko na koncertach. Foster mieszkał w Aberdeen blisko Kurta Cobaina i Krista Novoselica. Odszedł z zespołu a na jego miejsce wszedł Chad Channing.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

W 1993 roku grupa Killing Joke pozwała Nirvanę do sądu o plagiat ich utworu pt. „Eighties”, charakterystyczny motyw basowy miał zostać skopiowany właśnie w „Come as You Are”, proces wycofano jednak po śmierci Kurta Cobaina.

Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Come as You Are” [LP Version]
  2. „Endless, Nameless”
  3. „School” (live)
  4. Drain You” (live)


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.
Popek, właściwie Paweł Rak (ur. 1980 w Legnicy), znany również jako Dziecko Wojny – polski raper i zawodnik MMA, a także okazjonalnie reżyser teledysków. Paweł Rak znany jest przede wszystkim z występów grupie muzycznej Firma, w której nieregularnie występuje od 2001 roku. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Wystąpił ponadto gościnnie na płytach takich wykonawców jak: Borixon, Jędker, Żurom, Hemp Gru, Fundacja nr 1 oraz Bosski Roman. Od roku 2007 na stałe mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.
Kurt Donald Cobain (ur. 20 lutego 1967 w Aberdeen, zm. 5 kwietnia 1994 w Seattle) – amerykański muzyk grunge’owy, najbardziej znany jako wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów założonego wraz z Kristem Novoselicem zespołu Nirvana. W 1989 wydali swoją pierwszą płytę Bleach.
Kevin Kerslake – amerykański reżyser teledysków. Twórca wideoklipów grup takich jak Stone Temple Pilots, Filter, 311, Faith No More, Green Day, Depeche Mode, The Smashing Pumpkins, Papa Roach, Nirvana, Rise Against i wielu innych zespołów.
Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Krist Anthony Novoselic (ur. 16 maja 1965 w Compton w Kalifornii), amerykański muzyk rockowy, były basista zespołu Nirvana, aktualnie basista zespołu Flipper.
Nirvana – amerykański zespół grunge’owy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Zespół w ciągu siedmiu lat swojej działalności zatrudniał kilku perkusistów (najdłużej w zespole grał Dave Grohl, który dołączył do grupy w 1990).

Reklama