• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Combat Shock

  Przeczytaj także...
  Troma – wytwórnia filmowa założona w 1974 roku przez dwójkę studentów uniwersytetu Yale, Lloyda Kaufmana i Michaela Herza.Samobójstwo (łac. suicidium, od sui caedere, „zabić się”) – celowe działanie mające na celu odebranie sobie życia. Samobójstwo wynika często z uczucia smutku, które w wielu przypadkach jest rezultatem zaburzeń psychicznych takich jak depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia, alkoholizm lub uzależnienie od środków odurzających. Stresory takie jak problemy finansowe lub problemy w zakresie relacji międzyludzkich również odgrywają istotną rolę. Próby zapobiegnięcia samobójstwu obejmują ograniczenie dostępu do broni palnej, leczenie zaburzeń psychicznych, w tym uzależnienia od środków odurzających, a także poprawę sytuacji ekonomicznej.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.

  Combat Shockfilm nakręcony przez Buddy'ego Giovinazzo, wydany przez Troma Entertainment. Miał premierę 14 maja 1986 roku.

  28 lipca 2009 r. została wydana specjalna, 2-dyskowa edycja Combat Shock.

  | edytuj kod]

  Głównym bohaterem filmu jest weteran wojny w Wietnamie, prześladowany przez przerażające wspomnienia. Pewnego dnia budzi się i wyrusza na poszukiwania pracy, aby utrzymać swoją żonę i zmutowane dziecko. W trakcie filmu widz dowiaduje się (m.in), że bohater ma problemy z przestępcami. Na koniec dnia, pozbawiony wszelkich nadziei i perspektyw wraca do domu i zabija swoją żonę i dziecko. W ostatniej scenie popełnia samobójstwo.

  Fabuła – układ zdarzeń w świecie przedstawionym utworów epickich i dramaturgicznych, a także filmów i gier komputerowych.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.712 sek.