Coldrain

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logotyp zespołu

Coldrainjapoński zespół metalcore’owy z Nagoi, założony w 2007 roku. Zespół miesza wokale melodyczne z krzykami typowymi dla gatunku post-hardcore. Wszystkie teksty zespołu są w języku angielskim.

Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Sputnikmusic – anglojęzyczny portal muzyczny założony w 2005 roku przez Jeremy’ego Ferwerdę, rozwijany przez użytkowników. Jest poświęcony recenzjom płytowym, dyskografiom wykonawców muzycznych, rankingom i wiadomościom z rynku muzycznego.

W 2009 grupa wydała swój singiel „8AM”, który został wykorzystany jako piosenka przewodnia w anime: Hajime no Ippo (Druga Seria).

Zespół wydał swój minialbum Nothing Lasts Forever 23 czerwca 2010. Jeden z utworów, „We’re Not Alone”, użyto jako piosenkę otwierającą w anime: Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin. Inny utwór, „Die Tomorrow”, został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej gry Pro Evolution Soccer 2011.

Muzycy[ | edytuj kod]

 • Masato David Hayakawa (ur. 17 grudnia 1986) – wokal prowadzący, twórca tekstów piosenek
 • Ryo „Y.K.C” Yokochi (ur. 7 listopada 1982) – gitara prowadząca
 • Kazuya „Sugi” Sugiyama (ur. 3 kwietnia 1982) – gitara rytmiczna, wokal wspierający
 • Ryo „RxYxO” Shimizu (ur. 12 marca 1983) – gitara basowa, wokal wspierający
 • Katsuma Minatani (ur. 18 marca 1987) – perkusja
 • Masato

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
 • Y.K.C

 • Sugi

 • RxYxO

 • Katsuma • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Kuroyume (jap. 黒夢, czarny sen) − rockowa grupa założona w prefekturze Gifu w Japonii, w maju 1991. Obecnie w skład grupy wchodzą wokalista Kiyoharu i basista Hitoki.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Pro Evolution Soccer 2011 (znana także jako World Soccer: Winning Eleven 2011 lub PES 2011) – piłkarska gra z serii Pro Evolution Soccer.
  Post hardcore – gatunek wywodzący się z muzyki hardcore. Pojawił się w mieście Waszyngton w drugiej połowie lat 80., choć pozostawał praktycznie nieznany aż do początku lat 90. Post hardcore odznacza się wyraźnymi rytmami, głośnymi, bazującymi na gitarach aranżacjami i często krzyczanym lub szeptanym wokalem. Gatunek wypracował unikatową równowagę dysonansu i melodii, po części zamieniając szybkie i głośne granie właściwe dla nurtu hardcore w bardziej subtelne formy, oparte na budowaniu napięcia i jego rozładowywaniu. Artyści post hardcore’owi zachowali jednak intensywność muzyki hardcore oraz charakterystyczną dla jej tekstów świadomość społeczną, jak również przywiązanie do punkowego etosu i zasady DIY.
  Nagoja, Nagoya (jap. 名古屋市, Nagoya-shi) jest czwartym co do wielkości miastem w Japonii oraz stolicą prefektury Aichi, w regionie Chūbu, na wyspie Honsiu. Jest również największym portem w Japonii. Leży nad zatoką Ise. Aglomerację Nagoi zamieszkuje około 9 mln ludzi, czyniąc ją trzecią co do wielkości w kraju, po Tokio i Osace.

  Reklama