• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach

  Przeczytaj także...
  Police (do 1945 niem. Pölitz) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, siedziba powiatu polickiego i gminy miejsko-wiejskiej Police, miasto satelickie Szczecina, położone nad Łarpią i Odrą-Domiążą na Równinie Wkrzańskiej. Port morski na lewym brzegu ujściowego odcinka Odry. Police otacza Puszcza Wkrzańska.Puszcza Wkrzańska (niem. Ueckermünder Heide) – jest puszczą położoną w Niemczech w powiecie Vorpommern-Greifswald (Meklemburgia-Pomorze Przednie) oraz w Polsce – w województwie zachodniopomorskim w powiecie polickim i częściowo w Szczecinie i Policach. Puszcza jest obszarem sieci Natura 2000.
  Cmentarz Centralny w Szczecinie (do 1945 niem. Hauptfriedhof - Cmentarz Główny) – największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie. Został założony w latach 1899-1900, we wschodniej części Gumieniec, według projektu Wilhelma Meyera-Schwartaua, a ostateczny kształt nadał mu Georg Hannig w roku 1918. Od jego otwarcia pochowano na nim ponad 300 tysięcy zmarłych, a jego dzisiejsza powierzchnia wynosi 167,8 ha.

  Cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach - cmentarz komunalny na Osiedlu Gryfitów w Policach.

  Osiedle Gryfitów – osiedle Polic położone między osiedlami Stare Miasto, Osiedlem Dąbrówka, Osiedlem Księcia Bogusława X i Osiedlem Anny Jagiellonki. Jest częścią polickiego wielkiego zespołu mieszkaniowego. Nazwa upamiętnia dynastię Gryfitów.Ulica Tanowska (do 1945 niem. Falkenwalderstaße) - jedna z głównych ulic miasta Police o długości około 2 km. Jest to odcinek drogi wojewódzkiej nr 114.

  Znajduje się między ulicami Wróblewskiego, Siedlecką, Tanowską i Piłsudskiego. Jest otoczony Lasem Polickim, tj. fragmentem Puszczy Wkrzańskiej znajdującym się między ulicami Tanowską a Wróblewskiego. Składa się z 36 kwater.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Cmentarz Centralny w Szczecinie
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.