Clemson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Clemson – miasto (city), w hrabstwach Pickens i Anderson, w stanie Karolina Południowa, w Stanach Zjednoczonych, położone nad jeziorem Hartwell, u podnóży Pasma Błękitnego, ok. 175 km na północny wschód od Atlanty. W 2011 roku miasto liczyło 13 946 mieszkańców.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Uniwersytet Clemson (ang. Clemson University) to uniwersytet działający w Stanach Zjednoczonych, w mieście Clemson, w stanie Karolina Południowa. Jest uniwersytetem publicznym, wspomaganym finansowo przez rząd stanu. Ma 1,105 pracowników i około 17 tys. studentów. Założony w 1889.

W mieście swoją siedzibę ma Clemson University.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Clemson (city), South Carolina (ang.). QuickFacts from the US Census Bureau. [dostęp 2013-02-15].
  2. Clemson University (ang.). [dostęp 2013-02-15].
Warto wiedzieć że... beta

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Pasmo Błękitne (ang. Blue Ridge Mountains) – zewnętrzny, wschodni i najwyższy łańcuch górski południowych Appalachów, w USA. Jego długość wynosi około 1000 km. Najwyższy szczyt Pasma Błękitnego to Mitchell (2036 m n.p.m.).
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama