Cinemax 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Cinemax 2 HD)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cinemax 2 (zapis stylizowany: CINEMAX 2) – kanał telewizyjny nadawany przez HBO Europe. Na polskim rynku pojawił się z początkiem listopada 2005 roku. Podobnie, jak Cinemax, nie emituje reklam.

HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.

Od początku nadawania do 31 sierpnia 2016 roku był to powtórkowy kanał, emitujący te same filmy, co główna antena Cinemax, jednak z 24-godzinnym opóźnieniem (tzw. timeshift). Od 1 września 2016 kanał stał się niezależną stacją z odrębną ramówką obejmującą kino niezależne, klasykę kina oraz kino artystyczne.

Cinemax 2 HD[ | edytuj kod]

Cinemax 2 HD - filmowy kanał nadawany w standardzie HDTV, którego program jest transmisją Cinemax 2 w standardowym przekazie w czasie rzeczywistym.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona Cinemax
 • Strona HBO
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze, media2.pl, 2 stycznia 2013 [dostęp 2013-01-04] [zarchiwizowane z adresu 2016-04-01] (pol.).
  2. Kanały Cinemax w nowej odsłonie także w Polsce, SATKurier.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  3. Rebranding Cinemax i Cinemax 2: nowe logo i odrębne ramówki, WirtualneMedia.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  Reklama