Cinema 4D

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obraz stworzony w programie Cinema 4D

Cinema 4D (skrótowo C4D) – komercyjny program do tworzenia grafiki 3D.

Friedrichsdorf – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Darmstadt, w powiecie Hochtaunus. Liczy 24 440 mieszkańców (30 czerwca 2013).LightWave firmy NewTek jest programem do tworzenia grafiki 3D. LightWave jest wykorzystywany w wielu produkcjach filmowych, reklamach, grach oraz mniejszych pracach. Początkowo program (właściwie to programy, ponieważ oba moduły zostały stworzone niezależnie przez innych programistów) LightWave był dostępny wyłącznie na komputery Amiga potem na platformie Silicon Graphics, a w roku 1995 został przeniesiony na platformę PC oraz Macintosh.

Producentem jest firma Maxon Computer GmbH zlokalizowana w Friedrichsdorfie koło Frankfurtu w Niemczech.

Wymagania systemowe[ | edytuj kod]

 • Windows 10 64-bit, procesor Intel lub AMD 64-bit z obsługą SSE3
 • macOS 10.12.6 + procesor Intel 64-bit
 • 4 GB RAM (8 GB zalecane), karta graficzna z obsługą OpenGL 4.1 (zalecane dedykowane GPU)
 • Renderer GPU wymaga karty graficznej NVIDIA lub AMD ze wsparciem dla OpenGL 4.1 lub nowszy, zalecane jest co najmniej 4 GB pamięci VRAM. Standardowa instalacja może zająć do 4 GB lub więcej miejsca na dysku.

  Doom – brytyjsko-czesko-niemiecko-amerykański horror z gatunku science fiction z 2005 roku, bazujący na popularnej grze pod tym samym tytułem firmy id Software, producenta takich gier jak: Wolfenstein 3D i Commander Keen.Grafika 3D (grafika trójwymiarowa) – nazwa jednej z dziedzin grafiki komputerowej, zajmującej się głównie wizualizacją obiektów trójwymiarowych. Nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Three-Dimensional Graphics.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Szybcy i wściekli 7 (ang. Furious Seven) – amerykańsko-japoński film fabularny (sensacyjny), który kontynuuje wydarzenia z poprzedniego filmu serii Szybcy i wściekli. Po raz ostatni pojawia się w nim jedna z głównych postaci serii, Brian O’Conner. Wcielający się w tę postać Paul Walker zginął tragicznie w wypadku w 2013 roku, a w niezrealizowanych scenach z Brianem zagrali go bracia Walkera, Caleb i Cody, na których sylwetki na etapie postprodukcji cyfrowo naniesiono twarz Walkera.
  Spider-Man 3 (ang. Spider-Man 3) – film z 2007 roku w reżyserii Sama Raimi, łączący elementy akcji z science-fiction. Jest to trzecia część serii filmowej przedstawiającej losy Spider-Mana – superbohatera stworzonego przez amerykańskie wydawnictwo komiksowe Marvel Comics.
  Blender – Wolne i Otwarte Oprogramowanie do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji trójwymiarowych o niekonwencjonalnym interfejsie użytkownika. Umożliwia także tworzenie prezentacji interaktywnych (np. gier) na własnym silniku graficznym (istnieje osobny program pozwalający uruchamiać takie prezentacje).
  Van Helsing – amerykański film nakręcony w 2004 roku, wyreżyserowany przez Stephena Sommersa. Głównym wątkiem tego filmu jest walka dobra ze złem, a dokładniej tytułowego bohatera z potworami, głównie wampirami. W tym filmie ma on zabić hrabiego Draculę, który to sieje spustoszenie w Transylwanii i wraz ze swymi oblubienicami zabija okolicznych mieszkańców.
  3ds Max (wcześniej 3D Studio Max) – rozbudowany program do tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji stworzonej przez firmę Kinetix, zakupionej następnie przez firmę Discreet, która wydała trzy kolejne wersje programu, aby zostać ostatecznie wcieloną do firmy Autodesk Inc. Pierwsza wersja ukazała się w 1990 roku pod nazwą 3D Studio dla systemu MS-DOS, obecną wersję 3ds Maxa oznaczoną rokiem 2014 (w wersji 16 według dawnego sposobu numeracji) przeznaczono dla środowiska Microsoft Windows.
  Iron Man 3 – amerykańsko-chiński fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Jest on częściowo oparty na komiksie Iron Man: Extremis, który został wydany w ramach Wielkiej kolekcji komiksów Marvela. Za reżyserię odpowiedzialny jest Shane Black, który wraz z Drew Pearce’em napisał scenariusz. W głównych rolach występują: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau i Ben Kingsley.

  Reklama