Cinema 3D

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kino w Kłodzku
Sala kinowa w Kaliszu

Cinema 3D – sieć kin wielosalowych istniejąca od 2010.

Leszno (łac. Lessna Polonorum, niem. Lissa) – miasto na prawach powiatu w województwie wielkopolskim, położone w zachodniej części Polski, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem. Zamieszkuje je 64 722 mieszkańców, na powierzchni 31,86 km²; co daje miastu siódmą lokatę pod względem wielkości w województwie.Galeria Twierdza Kłodzka – centrum handlowe Galeria (Twierdza I) wraz z parkiem handlowym (Twierdza II) zlokalizowane przy ulicy Noworudzkiej i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kłodzku. Położone w północno-wschodniej części miasta na Leszczynach. Architektonicznie nawiązuje do najbardziej znanego zabytku miasta – Twierdzy Kłodzkiej.

Pierwsze, 3-salowe kino tej sieci zostało otwarte dla widzów 14 stycznia 2011 roku w Galerii Twierdza w Kłodzku przy ul. Noworudzkiej 2. Następny obiekt Cinema 3D otworzyła w Kaliszu w Galerii Tęcza 27 stycznia 2012 roku, kolejne w Świdnicy w Galerii Świdnickiej 9 marca 2012 i w Lesznie w Galerii Leszno otwarte 14 grudnia 2012 roku.

Galeria Tarnovia – centrum handlowo-usługowe zlokalizowane w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 149 (między ulicami: Braci Żmudów i Ks. Skorupki).Głogów (łac. Glogovia, niem. Glogau, czes. Hlohov) – miasto i gmina w zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, położone na Dolnym Śląsku, siedziba powiatu głogowskiego oraz gminy wiejskiej Głogów. Umiejscowione nad rzeką Odrą. Głogów jest szóstym co do wielkości miastem w województwie.

Wszystkie sale kinowe są przystosowane do wyświetlania filmów w technologii cyfrowej, wyposażone w możliwość wyświetlania filmów w technologii trójwymiarowej. Kina w Kłodzku, Kaliszu i Świdnicy korzystają w tym celu z technologii Dolby 3D Digital Cinema, pozostałe obiekty z technologii DepthQ.

Galeria Handlowa CORSO – 3-poziomowa galeria handlowa, położona w centrum Świnoujścia. W centrum handlowym znajduje się czterosalowe kino (obsługiwane przez Cinema 3D), 45 lokali handlowo-usługowych, w tym m.in.: CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay. Ponadto w galerii znajduje się kantor wymiany walut oraz apteka. Na najwyższej kondygnacji znajduje się ponadto parking. Nazwa galerii Corso nawiązuje do włoskiego Corso Como, które jest miejscem pełnym najlepszych marek świata.Kłodzko (tuż po wojnie Kładzko, łac. Glacium, Glacensis urbs, Glocium, niem. Glatz, dial. Glooz, czes. Kladsko) – miasto i gmina w województwie dolnośląskim, będące siedzibą powiatu kłodzkiego, wiejskiej gminy Kłodzko. Leży w Kotlinie Kłodzkiej nad rzeką Nysą Kłodzką.

W maju 2019 roku sieć Cinema3D została przejęta przez Multikino dołączając do Grupy Vue International.

Kina sieci Cinema 3D w Polsce[ | edytuj kod]

 1. Biała Podlaska – CH Rywal – 4 sale, 599 miejsc
 2. Gdańsk – Galeria Morena – 6 sal, 1042 miejsc (2016)
 3. Głogów – Galeria Glogovia – 5 sal, 998 miejsc (2016)
 4. Gorzów Wielkopolski – CH Feeria (kiedyś Galeria Manhattan) – 5 sal, 930 miejsc (2015)
 5. KaliszGaleria Tęcza – 5 sal, 1271 miejsc
 6. KłodzkoGaleria Twierdza – 3 sale, 753 miejsc
 7. LesznoGaleria Leszno – 4 sale, 786 miejsc (2012)
 8. Mielec – Galeria Navigator – 4 sale, 838 miejsc (2017)
 9. Świdnica – Galeria Świdnicka – 4 sale, 1040 miejsc (2012)
 10. ŚwinoujścieGaleria Corso – 4 sale, 356 miejsc (2015)
 11. TarnówGaleria Tarnovia – 5 sal, 746 miejsc (2016)
 12. Warszawa – Galeria Atrium Reduta – 6 sal, 1395 miejsc (2018)

Kina w budowie/planowane

Świnoujście (niem. Swinemünde) – miasto na prawach powiatu, uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, w woj. zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem morskim, położone nad Świną i Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach. Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto zamieszkiwało 41 516 osób, co lokuje miasto na 5. pozycji w województwie pod względem ludności. Granice Świnoujścia obejmują powierzchnię 197,23 km² (2. miejsce w województwie i 8. w kraju), z czego 91,23 km² to powierzchnia lądowa, a 106 km² to powierzchnia wód, w tym Zalewu Szczecińskiego, przez co Świnoujście wyprzedza pod tym względem takie miasta jak: Bydgoszcz, Katowice, Lublin czy Rzeszów.Kino – rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez. Terminem tym określa się też czasem sam spektakl lub też budynek, w którym on jest wyświetlany.
 1. Nowy Targ – Color Park – 4 sale
 2. Wrocław – Sky Tower – 8 sal

Przypisy[ | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Cinema 3D
 • Technologia DepthQ – ang.
 • Technologia Dolby Digital 3D – ang.
 • więcej o DepthQ
 • Świdnica (niem. Schweidnitz, czes. Svídnice) – miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim. Miasto leży historycznie na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą. Od 2004 r. siedziba diecezji świdnickiej. Świdnica wchodzi w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej..Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gorzów Wielkopolski (niem. Landsberg an der Warthe) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim, siedziba wojewody lubuskiego. Gorzów Wielkopolski położony jest nad Wartą.
  Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.
  Galeria Tęcza – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe, zlokalizowane przy ul. 3 Maja 1 w Kaliszu, ok. 400 m od Głównego Rynku; otwarte 22 października 2011 w miejscu dawnego megasamu „Tęcza”.
  Galeria Leszno - galeria handlowa w Lesznie istniejąca od maja 2011 roku, położona na Leszczynku przy alejach Konstytucji 3 Maja 12. Jest to największe centrum handlowe w mieście.
  Nowy Targ (pełna nazwa: Królewskie Wolne Miasto Nowy Targ, łac. Novum Forum, Neoforum, niem. Neumarkt, słow. Nový Targ) – miasto i gmina, w województwie małopolskim, siedziba powiatu nowotarskiego. Główny ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa nowosądeckiego.

  Reklama