• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cindy Crawford  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Białaczka (łac. leucaemia) – nazwa grupy chorób nowotworowych układu krwiotwórczego. Nazwa historycznie wywodzi się od białawego koloru próbki krwi chorego na ostrą białaczkę. Białaczka charakteryzuje się ilościowymi i jakościowymi zmianami leukocytów we krwi, szpiku i narządach wewnętrznych (śledzionie, węzłach chłonnych). Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet w proporcji 3:2.Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).

  Cindy Crawford, właśc. Cynthia Ann Crawford (ur. 20 lutego 1966 w DeKalb, Illinois) – amerykańska supermodelka i aktorka. Lata sukcesów w branży modelingu doprowadziły ją do międzynarodowej popularności. W pierwszych latach sławy została okrzyknięta jako „Baby Gia”, ze względu na swoje podobieństwo do legendarnej modelki Gii Carangi. W latach 90. XX wieku stała się częścią „Wielkiej Szóstki” modelek, które miały największy wpływ na świat mody i kulturę popularną.

  Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.Duran Duran – brytyjski zespół rockowy. Zaczynał swoją działalność w momencie, gdy na brytyjskiej scenie pojawił się styl new romantic i z tym stylem jest zazwyczaj kojarzony. Utworzony w 1978 roku w Birmingham przez basistę Johna Taylora i klawiszowca Nicka Rhodesa. Obecnie działa jako kwartet.

  W 1993 i 2002 znalazła się w gronie 50 najpiękniejszych osób wybieranych przez magazyn People. W 1995 roku została uznana przez magazyn Forbes za najbogatszą modelkę na świecie.

  Pojawiała się na wielu okładkach magazynów dla kobiet oraz dedykowanych modzie, m.in. Cosmopolitan, Vogue, People, Harper’s Bazaar, Elle i Glamour. W 1998 liczba okładek z Crawford wyniosła ponad pięćset.

  Modelka wiele razy angażowała się w akcje charytatywne, pomagając zwłaszcza dzieciom chorym na białaczkę. Crawford przez wiele lat była zwolenniczką programu University of Wisconsin-Madison dotyczącego onkologii dziecięcej i leczenia przeprowadzanego w tej dziedzinie. W 2007 stała się oficjalną reprezentantką Ronald McDonald House i jest częścią „Friends of RMH”, czyli grupy celebrytów wspierających organizację.

  Jon Stewart, właśc. Jonathan Stuart Leibowitz (ur. 28 listopada 1962 w Nowym Jorku) – amerykański komik, aktor, autor i producent, gospodarz programu telewizyjnego The Daily Show with Jon Stewart.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Cynthia Ann Crawford urodziła się w prowincjonalnym mieście DeKalb w stanie Illinois, jako córka Jennifer Sue Crawford-Moluf (z domu Walker) i Johna Daniela Crawforda. Ma dwie siostry, Chris i Danielle, a jej brat, Jeffrey, zmarł w wieku 3 lat na białaczkę dziecięcą. Jej rodzina mieszkała w Stanach Zjednoczonych przez wiele pokoleń, a ona sama ma także niemieckie, angielskie i francuskie pochodzenie. W amerykańskim programie telewizyjnym z 2013 roku dowiedziała się, że wśród jej przodków są brytyjscy szlachcice.

  Óscar Aristedes de la Renta (ur. 22 lipca 1932 w Santo Domingo, zm. 20 października 2014 w Kent) – amerykańsko-dominikański projektant mody.Harry Connick, Jr., właściwie Joseph Harry Fowler Connick Jr. (ur. 11 września 1967 roku w Nowym Orleanie w stanie Luizjana) – amerykański pianista jazzowy, piosenkarz oraz aktor.

  W drugiej klasie liceum do Cindy zadzwonił przedstawiciel lokalnego sklepu odzieżowego z propozycją modelingową, ale wkrótce okazało się, że był to żart wymyślony przez dwie koleżanki z jej klasy. Jednakże jeszcze tego samego roku kilka licealistek, włączając w to Crawford, zostało zaangażowanych w sesję zdjęciową dla innego sklepu. W trzeciej klasie liceum miejscowy fotograf Roger Legel poprosił Cindy o zrobienie jej zdjęcia na okładkę college'owego czasopisma. Było to jej pierwsze wystąpienie na okładce magazynu. Zdjęcie oraz pozytywna reakcja czytelników wystarczyły, by Cindy rozpoczęła karierę modelki. Jako siedemnastolatka wzięła udział w konkursie „Look of the Year” organizowanego przez agencję Elite Model Management. Zwyciężyła i podpisała kontrakt z Elite w Chicago.

  Salma Hayek, właśc. Salma Valgarma Hayek Jiménez-Pinault (ur. 2 września 1966 w Coatzacoalcos) – meksykańska aktorka, a także reżyser i producentka filmowa.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Crawford ukończyła DeKalb High School w 1984 roku z jednym z najlepszych wyników. Uzyskała stypendium na studia w Northwestern University na kierunku chemicznym, ale uczęszczała tylko przez jeden semestr. Opuściła uczelnię, by zostać zawodową modelką. W 1986 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku i podpisała kontrakt z tamtejszym oddziałem agencji Elite.

  John Enos III (ur. 12 czerwca 1962 r. w Bostonie, w stanie Massachusetts) - amerykański aktor telewizyjny i filmowy, scenariusz i model.Jim wie lepiej (ang. tytuł According to Jim) – amerykański serial komediowy, opowiadający o życiu rodzinnym oraz powodzeniu w interesach głównego bohatera, Jima (w tej roli James Belushi). Liczy 8 sezonów i 182 odcinki. Serial emitowany w USA od 3 października 2001 do 2 czerwca 2009 roku. W Polsce, serial emitowany przez stacje Comedy Central, TV Puls, Comedy Central Family, Puls 2.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  William Joseph (Billy) Baldwin (ur. 21 lutego 1963 roku w Massapequa, na Long Island, w stanie Nowy Jork, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
  Christy Turlington (ur. 2 stycznia 1969 w Walnut Creek) – amerykańska modelka lat 90. XX wieku. Karierę modelki rozpoczęła w 1982 w wieku zaledwie 13 lat. Pracowała dla Versace, Chanel, Christiana Lacroix. Jej twarz pojawiała się na okładkach wielu magazynów m.in. w „Vogue”. Po zakończeniu kariery zajęła się opieką nad dziećmi – córką Grace (urodzoną 25 października 2003) i synem Finnem (urodzonym w lutym 2007), a także propagowaniem zdrowego trybu życia i udziałem w wielu akcjach dobroczynnych. Jest żoną aktora Edwarda Burnsa, z którym pobrała się 7 czerwca 2003 w Nowym Jorku.
  Valentino S.p.A. – włoski dom mody, założony przez Valentino Garavaniego w 1960 roku, w Rzymie, we Włoszech. Jego główne linie to m.in. Valentino, Valentino Garavani, Valentino Roma oraz R.E.D. Valentino.
  Złota Malina (ang. Golden Raspberry Award, skr. Razzie) – "nagroda" przyznawana najgorszym filmom. Uzupełnia przyznawane co roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscary). Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981 roku. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).
  Pepsi – popularny gazowany napój bezalkoholowy, napój cola produkowany przez koncern PepsiCo, sprzedawany w wielu krajach świata, w tym w Polsce i w USA, gdzie ma największą popularność. Głównym rywalem Pepsi na rynku jest Coca-Cola.
  Herbert David Ross (ur. 13 maja 1927 w Nowym Jorku - zm. 9 października 2001 w Nowym Jorku) - amerykański reżyser i producent filmowy, nominowany w 1978 do Oscara za reżyserię filmu Punkt zwrotny (1977). Był także tancerzem i choreografem w American Ballet Theater.
  Escada – niemiecka firma odzieżowa i międzynarodowa grupa modowa zajmująca się szyciem luksusowych ubrań dla kobiet, powstała w 1976 roku w Monachium. Firma jest obecna w około 60 różnych krajach. Jej głównymi rynkami zbytu są: Ameryka Północna, wschodnia i zachodnia Europa oraz Azja.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.987 sek.