Chuck (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chuck (ang. Chuck) – amerykański serial telewizyjny produkcji NBC.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Carrie-Anne Moss (ur. 21 sierpnia 1967 w Vancouver w Kanadzie) - modelka i aktorka. Po skończeniu szkoły średniej została modelką. Karierę aktorską rozpoczęła w Hiszpanii, gdzie została zaangażowana do jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym Dark Justice. W 1996 aktorka została nominowana do nagrody Gemini za rolę w serialu Na południe (Due South).

Fabuła[ | edytuj kod]

Poranek w spokojnym miasteczku w stanie Kalifornia pachnie słońcem i napawa optymizmem. Dla Chucka Bartowskiego (Zachary Levi), wstając w Burbank, cuchnie on monotonią i napawa uczuciem skrajnego znudzenia.

Cóż, praca w dużym markecie z elektroniką, na stanowisku informatyka nie należy do najbardziej interesujących. Chuck nadzoruje drużynę pokręconych serwisantów o jakże wymownej nazwie – the Nerd Herd (ang. nerd- odludek, specjalizujący się w zagadnieniach technicznych; herd- stado, społeczność zwierzęca).

Vikram "Vik" Sahay – kanadyjski aktor telewizyjny i filmowy. Znany głównie jako odtwórca roli Lestera Patela w serialu Chuck.Tony Todd (ur. 4 grudnia 1954 w Waszyngtonie, USA), amerykański aktor, znany z ról w kultowych horrorach: m.in. Nocy żywych trupów (1990), trzech z pięciu części serii Oszukać przeznaczenie (2000, 2003, 2011; w 2006 w III części filmu słyszany był tylko jego głos), Candymanie (1992), Władcy życzeń (1997) czy Toporze (2006).

Pewnego dnia nudny żywot głównego bohatera ulega diametralnej przemianie – za pomocą wiadomości otrzymanej od dawnego przyjaciela ze studiów, drogą skomplikowanego systemu, opartego na przekazie podprogowym, Chuck budzi się z potężną ilością ściśle tajnych danych w mózgu – informacje te, misternie zbierane przez największe amerykańskie jednostki wywiadowcze dotychczas magazynowane były na dysku gigantycznego komputera o nazwie Intersect. Nieoczekiwany splot wydarzeń doprowadza jednak do unicestwienia maszyny, ustanawiając tym samym Chucka jedynym posiadaczem niezwykle ważnych danych. Fakt ten przykuwa uwagę wielu agencji rządowych, które nie marnując czasu, ruszają w pościg za Bartowskim.

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Chuck – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną NBC od 24 września 2006 do 27 stycznia 2012, w Polsce natomiast przez stację TVN, TVN 7.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Pościg ten nie potrwa jednak długo – już po kilkunastu godzinach Chuck zostaje pojmany przez dwójkę nietuzinkowych agentów specjalnych – potężnie zbudowanego Johna Casey (Adam Baldwin) z NSA i piękną Sarah Walker (Yvonne Strahovski) z CIA.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Chevy Chase, właśc. Cornelius Crane Chase (ur. 8 października 1943 w Woodstock) – amerykański komik i aktor filmowy.
Richard William Burgi (ur. 30 sierpnia 1958 w Montclair w stanie New Jersey) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.
NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.
Timothy Peter Dalton (ur. 21 marca 1946 w Colwyn Bay w Walii) – brytyjski aktor teatralny i filmowy, znany przede wszystkim jako czwarty oficjalny odtwórca roli Jamesa Bonda. W postać superagenta 007 Dalton wcielił się w dwóch filmach: W obliczu śmierci (1987) i Licencja na zabijanie (1989).
Anthony Russell "Tony" Hale (ur. 30 września 1970) – amerykański aktor i komik. Znany głównie z roli „Bustera” w serialu telewizyjnym Bogaci bankruci.
Steve Austin, właściwie: Steven James Anderson, znany jako Stone Cold (ur. 18 grudnia 1964 w Austin w Teksasie) – amerykański zawodowy zapaśnik i aktor.
Mini Anden - właściwie Susanna Andén, (ur. 13 lutego 1978), szwedzka modelka, aktorka, okazjonalny gospodarz programów i producentka. W Polsce znana z tytułu "twarzy" firmy Cubus.

Reklama