Christopher Gorham

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Christopher David Gorham (ur. 14 sierpnia 1974 w Fresno) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

Insatiable – amerykański serial (komediodramat, czarna komedia) wyprodukowany przez Lady Magic Productions, Storied Media Group, Ryan Seacrest Productions oraz CBS Television Studios, który jest adaptacją artykułu „The Pageant King of Alabama” autorstwa Jeffa Chu. American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Fresno w Kalifornii jako syn Cathryn Janis (z domu Hof) i Davida Lee Gorhama. Jego rodzina miała korzenie niemieckie (w tym alzackie), angielskie, francuskie i irlandzkie. Dorastał w San Fernando Valley, w Kalifornii. Będąc uczniem szkoły średniej odebrał nagrodę Młodego Talentu Roku przy International Modeling Talent Association w Nowym Jorku. Uczęszczał do Roosevelt School of the Arts i ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles na wydziale sztuk filmowych i teatralnych.

14 sierpnia jest 226. (w latach przestępnych 227.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 139 dni. Po dyżurze (ang. Out of Practice, 2005–2006) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację CBS od 19 września 2005 roku. W Polsce nadawany był przez Comedy Central od 26 czerwca 2007 roku. Obecnie nadawany jest przez Comedy Central Family.

Kariera[ | edytuj kod]

W 1997 pojawił się po raz pierwszy na srebrnym ekranie aż w czterech serialach: Ich pięcioro (Party of Five) jako Elliot, Shopping for Fangs, Życie mniej zwyczajne (A Life Less Ordinary) i Spy Game. Za postać Johna Groberga w kinowym biograficznym dramacie przygodowym Druga strona nieba (The Other Side of Heaven, 2001) zdobył nagrodę Camie. Telewizyjna rola tajnego agenta Jake’a Foleya, który za sprawą mikroskopijnych struktur komputerowych staje się szybki, dysponuje ogromną siłą i doskonałym słuchem i wzrokiem w serialu sci-fi Agent przyszłości (Jake 2.0, 2003–2004) i telefilmie (2003) przyniosła mu sławę i nominację do nagrody Cinescape Genre Face of the Future. Użyczył swojego głosu doktorowi Milesowi McCabe, bohaterowi serialu NBC Misja: Epidemia (Medical Investigation (2004–2005). W serialu ABC Brzydula Betty (Ugly Betty, 2006–2007) wystąpił jako księgowy Henry Grubstick z Tucson w Arizonie, pracownik wydawnictwa Meade Publications.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Brzydula Betty (ang. Ugly Betty) – amerykański serial telewizyjny, emitowany przez stację ABC od 28 września 2006 do 14 kwietnia 2010. Jest to swobodna adaptacja kolumbijskiej telenoweli pt. Brzydula. W Polsce emitowany od 14 maja 2007 r. w telewizji Fox Life oraz TVP2.
Kamuflaż (ang. Covert Affairs) − amerykański serial telewizyjny emitowany przez telewizję USA Network. Premiera pierwszej serii miała miejsce 13 lipca 2010 roku. Emisja drugiej serii rozpoczęła się 7 czerwca 2011 .
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.
TV Guide – tygodnik telewizyjny, ukazujący się w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Magazyn publikuje wiadomości związane z telewizją oraz dodatkowo wywiady, plotki i recenzje filmowe.

Reklama