Chatka Puchatka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chatka Puchatka (mieszkańców Stumilowego Lasu. Po raz pierwszy ukazała się w Wielkiej Brytanii w 1928 roku, a w Polsce wydana została 10 lat później w 1938 roku. Z języka angielskiego została przełożona m.in. przez Irenę Tuwim.

Kubuś Puchatek (ang. Winnie-the-Pooh) – postać z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne’a.Irena Tuwim (ur. 22 sierpnia 1899 w Łodzi, zm. 7 grudnia 1987 w Warszawie) – polska poetka, prozaik, tłumaczka literatury dla dzieci i młodzieży; siostra Juliana Tuwima.

W książce po raz pierwszy pojawiła się postać Tygrysa, a także została opisana gra w misie-patysie.

Zobacz też[ | edytuj kod]

  • Kanon na koniec wieku „Rzeczpospolitej”


  • Przypisy[ | edytuj kod]

    Kanon na koniec wieku – seria 25 (później rozszerzona do 40) najważniejszych książek XX wieku, wybranych w plebiscycie czytelników „Rzeczypospolitej” wydanych przez Porozumienie Wydawców składające się z ośmiu oficyn wydawniczych: Domu Wydawniczego Bellona, Domu Wydawniczego Rebis, MUZA SA, Państwowego Instytutu Wydawniczego, Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, Wydawnictwa Dolnośląskiego, Wydawnictwa Literackiego oraz Wydawnictwa Naukowego PWN. Książki ukazywały się co dwa tygodnie od września 1999 do września 2000. W 2001 roku na życzenie czytelników zdecydowano o wydaniu dodatkowych 15 pozycji w serii, które ukazywały się od września 2001 do końca 2002 roku.Krzyś (Christopher Robin) – postać literacka występująca w książkach: „Kubuś Puchatek” oraz Chatka Puchatka A.A. Milne’a oraz filmach i książkach stworzonych na jej podstawie. Pierwowzorem postaci był Christopher Robin Milne.
    Warto wiedzieć że... beta

    Kangurzyca (ang. Kanga) – fikcyjna postać występująca w obu częściach przygód Kubusia Puchatka autorstwa A.A. Milne’a oraz filmach i książkach stworzonych na ich podstawie.

    Reklama