Charlotte Champe Stearns

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Charlotte Champe Stearns (ur. 22 października 1843, zm. 10 września 1929) była amerykańską nauczycielką, pracownikiem socjalnym, poetką i matką T.S. Eliota.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Życiorys[ | edytuj kod]

Charlotte Champe Stearns urodziła się w Baltimore w stanie Maryland w 1843 roku jako druga córka z dziewięciorga dzieci Charlotte and Thomasa Stearnsów. Chodziła do prywatnej szkoły. Po ukończeniu edukacji w 1862 roku została nauczycielką i pracowała w wielu miejscach. W 1868 roku poślubiła Henry'ego Ware'a Eliota. Osiedli w jego rodzinnym mieście Saint Louis w stanie Missouri. Tam oboje pracowali i powiększali rodzinę. Dochowali się siedmiorga dzieci, pięciu córek i dwóch synów: Ady Eliot Sheffield, Margaret Dawes Eliot, Marian Cushing Eliot, Henry'ego Ware'a Eliot juniora, Theodory Sterling Eliot, która zmarła w dzieciństwie i Thomasa Stearnsa Eliota. Kiedy mąż w latach siedemdziesiątych zbankrutował, poetka utrzymywała cała rodzinę z pracy nauczycielskiej. Charlotte Champe Stearns zmarła w wieku osiemdziesięciu sześciu lat.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Giordano Bruno (właść. Philippo Bruno, ur. w styczniu 1548 w Noli, zm. 17 lutego 1600 w Rzymie) – włoski filozof renesansowy, humanista, filozof hermetyczny, okultysta, początkowo dominikanin (od 1565/1566 do 1579).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Baltimore (wym. [ˈbɒltɪmɔr]) – miasto na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, największe w stanie Maryland.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Saint Louis (także St. Louis) – miasto w środkowej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Missouri, leżące na zachodnim brzegu rzeki Missouri. W 2019 roku liczy ponad 300 tys. mieszkańców. Obszar metropolitalny St. Louis obejmuje ponad 2,8 mln mieszkańców i jest największy w stanie Missouri.

Reklama