Charlestown (Massachusetts)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wnętrze Kościoła Świętej Marii.

Charlestown – dzielnica miasta Bostonu, w Stanach Zjednoczonych.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Miasto zostało założone w roku 1628. Początkowo było osobnym miastem, stolicą kolonii Massachusetts Bay. W roku 1874 zostało przyłączone do Bostonu.

Charlestown jest położone na północny wschód od centrum Bostonu, na półwyspie pomiędzy rzekami Charles i Mystic.

Jako część Bostonu wyróżnia się dużą populacją emigrantów z Irlandii.

Samuel Finley Breese Morse (ur. 27 kwietnia 1791 w Charlestown, zm. 2 kwietnia 1872 w Nowym Jorku) – amerykański wynalazca, malarz, rzeźbiarz, prekursor telegrafii.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

W Charlestown urodził się wynalazca Samuel F. B. Morse oraz zmarł John Harvard, fundator Uniwersytetu Harvarda.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • The community's web site (ang.)
  • History in pictures and maps (ang.)
  • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Charles (ang. Charles River) – rzeka w Stanach Zjednoczonych, we wschodniej części stanu Massachusetts, nad ujściem której położone jest miasto Boston.
    Reklama