• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Charlestown - Massachusetts

  Przeczytaj także...
  John Harvard (ur. 26 listopada 1607 w Londynie, zm. 14 września 1638 w Charlestown, Massachusetts) – był duchownym purytańskim, pastorem w prowincji Massachusetts Bay. Jego imieniem został nazwany Harvard University.Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University) powstał 8 września 1636 jako Harvard College w Newtown (wówczas w Kolonii Zatoki Massachusetts, obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Wnętrze Kościoła Świętej Marii.

  Charlestown – dzielnica miasta Bostonu, w Stanach Zjednoczonych.

  Miasto zostało założone w roku 1628. Początkowo było osobnym miastem, stolicą kolonii Massachusetts Bay. W roku 1874 zostało przyłączone do Bostonu.

  Charlestown jest położone na północny wschód od centrum Bostonu, na półwyspie pomiędzy rzekami Charles i Mystic.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Jako część Bostonu wyróżnia się dużą populacją emigrantów z Irlandii.

  W Charlestown urodził się wynalazca Samuel F. B. Morse oraz zmarł John Harvard, fundator Uniwersytetu Harvarda.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • The community's web site (ang.)
 • History in pictures and maps (ang.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Samuel Finley Breese Morse (ur. 27 kwietnia 1791 w Charlestown, zm. 2 kwietnia 1872 w Nowym Jorku) – amerykański wynalazca, malarz, rzeźbiarz, prekursor telegrafii.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Charles (ang. Charles River) – rzeka w Stanach Zjednoczonych, we wschodniej części stanu Massachusetts, nad ujściem której położone jest miasto Boston.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.949 sek.