• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cezary Olszewski

  Przeczytaj także...
  Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.
  Magdalena Walach (ur. 13 maja 1976 w Raciborzu) – polska aktorka filmowa i teatralna. W 1999 roku ukończyła PWST w Krakowie. Należy do zespołu aktorskiego Teatru Bagatela. Jest żoną Pawła Okraski; w 2006 roku urodziła syna Piotra.

  Cezary Olszewski (ur. 17 lipca 1981 w Ostrołęce) – polski tancerz.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Jest absolwentem Technikum Elektromechanicznego w Ostrołęce oraz Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Ukończył również Wyższą Szkołę Kultury Fizycznej i turystyki w Pruszkowie oraz jest dyplomowanym instruktorem sportu ze specjalizacją taniec sportowy.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Taniec towarzyski – forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów i muzyką.

  Trenowanie tańca towarzyskiego rozpoczął w czwartej klasie szkoły podstawowej, gdzie uczęszczał do klasy o profilu akrobatyczno-tanecznym. Zawodowo tańczył z Anetą Reczek. Wygrywał turnieje Światowej Federacji Tańca Sportowego (IDSF), był też finalistą otwartych mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Jako 16-latek zdobył najwyższą, międzynarodową klasę „S” zarówno w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim. Był tancerzem formacji Odysea, z którą wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, najwyższe miejsca w Pucharach Polski i z którą zajął szóste miejsce w finale mistrzostw świata formacji tanecznych w Brunsweigu.

  M jak miłość – polska opera mydlana w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Macieja Dejczera, Piotra Wereśniaka, Waldemara Szarka, Rolanda Rowińskiego i Mariusza Malca produkowana przez firmę MTL Maxfilm, emitowana w TVP 2 (od 4 listopada 2000), TVP Polonia z napisami w języku angielskim i TVP Seriale. Premierowe odcinki są emitowane od września do czerwca w poniedziałki i wtorki o 20.40.Twarzą w twarz – polski serial telewizyjny produkowany i wyświetlany przez telewizję TVN od 4 września 2007 roku do 25 listopada 2008 roku. Serial realizowany jest w technologii HD. W listopadzie 2008 roku stacja ogłosiła, że serial nie będzie kontynuowany po zakończeniu drugiego sezonu.

  Występował z grupą taneczną Volt. Współpracuje z wieloma szkołami tańca w całej Polsce, prowadzi zajęcia zarówno z tancerzami profesjonalnie przygotowującymi się do tańca turniejowego, jak i kursy oraz lekcje tańca użytkowego. W latach 2008–2010 występował jako trener tańca w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami, przy którym wcześniej współpracował jako konsultant choreografii. W parze z aktorką Magdaleną Walach zwyciężył w finale siódmej edycji konkursu (2008).

  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Ostrołęka – miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim. Leży nad rzeką Narwią. Siedziba powiatu ziemskiego. W latach 1975-1998 stolica województwa ostrołęckiego. Posiada ważne znaczenie administracyjne dla północno-wschodniej części Polski. Ośrodek usług oraz przemysłu energetycznego, budowlanego, celulozowo-papierniczego i spożywczego. Ośrodek folkloru kurpiowskiego.

  Wystąpił gościnnie w serialach Twarzą w twarz, Pitbull i M jak miłość.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Taniec z gwiazdami VII – Uczestnicy – Para nr VIII: Magdalena i Cezary (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-04-25].
  2. Czarek tańczy w TVN - wspolczesna.pl, www.wspolczesna.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  3. DancesportInfo.net, www.dancesportinfo.net [dostęp 2017-11-22].
  4. Taniec z gwiazdami VIII – Uczestnicy – Para nr X: Anna i Cezary (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-05-01].
  5. Taniec z gwiazdami X – Uczestnicy – Para nr V: Grażyna i Cezary (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-05-01].
  6. 14 par w 12. edycji “Tańca z gwiazdami” (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. www.wirtualnemedia.pl, 2010-09-01. [dostęp 2015-02-16].
  7. Co tu kryć, jest świetny! - wspolczesna.pl, www.wspolczesna.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  Uczelnia Łazarskiego (UŁa) (d. Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie) – polska niepubliczna uczelnia akademicka z siedzibą w Warszawie, założona przez Ryszarda Łazarskiego w 1993 roku. Oferta edukacyjna studiów wyższych obejmuje kształcenie na 3 wydziałach: Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziale Medycznym.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.738 sek.