• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cezary Kucharski  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Łuków – miasto w środkowowschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim; siedziba starostwa. Węzeł drogowy ze stacją węzłową. Przemysł obuwniczy, mięsny, spożywczy. Lokalny ośrodek usługowy rolnictwa. Największym ośrodek miejski między Lublinem, Siedlcami, Puławami a Białą Podlaską.Wybory parlamentarne w Polsce w 2011 roku – wybory do Sejmu i Senatu, zarządzone 4 sierpnia 2011 przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na 9 października 2011 roku. Wybory odbyły się według zasad wprowadzonych przez Kodeks wyborczy z 5 stycznia 2011.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Cezary Kucharski (ur. 17 lutego 1972 w Łukowie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika i napastnika, reprezentant Polski, menedżer piłkarski, poseł na Sejm VII kadencji.

  Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn (także Puchar kraju, oficjalny skrót PP) – cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku 2 maja przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz awansuje do finału Superpucharu Ekstraklasy. Mecze finałowe turnieju są rozgrywane na 58 tysięcznym Stadionie Narodowym. PP to najbardziej prestiżowe i masowe ze wszystkich rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce – z racji liczby uczestniczących w nim drużyn – potocznie nazywane „Pucharem tysiąca drużyn”.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera sportowa[ | edytuj kod]

  Zawodową karierę piłkarską rozpoczął w 1989 w Orlętach Łuków. W 1990 przeszedł do Siarki Tarnobrzeg, wypatrzył go trener tamtejszego klubu Janusz Gałek. Z Tarnobrzega wiosną 1994 trafił do szwajcarskiego FC Aarau. Od sezonu 1995/1996 był piłkarzem Legii Warszawa. W rundzie jesiennej sezonu 1997/1998 grał w hiszpańskim Realu Sporting de Gijón. Z Hiszpanii wrócił do Legii Warszawa, w której występował do końca sezonu 2002/2003 (z przerwą na sezon 1999/2000, kiedy to reprezentował barwy Stomilu Olsztyn). W sezonie 2003/2004 był zawodnikiem greckiego Iraklisu Saloniki. Kolejny sezon rozegrał w Górniku Łęczna, po czym po raz kolejny wrócił do Legii Warszawa.

  Robert Lewandowski (ur. 21 sierpnia 1988 w Warszawie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Borussii Dortmund oraz reprezentacji Polski. Uczestnik finałów Mistrzostw Europy 2012.Platforma Obywatelska (PO) – polska partia polityczna, założona (początkowo jako stowarzyszenie) 24 stycznia 2001 (jako partia pod nazwą "Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej" zarejestrowana 5 marca 2002). Jej głównymi założycielami byli Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński z AWS i Donald Tusk z Unii Wolności. Skupia osoby o różnych poglądach, głównie chrześcijańsko-demokratycznych i konserwatywno-liberalnych, centroprawicowych i centrowych. Należy do Europejskiej Partii Ludowej. Od 2007 Platforma Obywatelska jest największą siłą polityczną w Sejmie oraz Senacie i wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy koalicję rządową, która jest zapleczem parlamentarnym rządu Donalda Tuska.

  Największe sukcesy sportowe odnosił podczas występów w Legii Warszawa: w sezonie 1996/1997 zwyciężył z tym klubem w rozgrywkach o Puchar Polski i doszedł do ćwierćfinału w Lidze Mistrzów w sezonie 1995/1996, w sezonie 2001/2002 zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Ligi, zaś w sezonie 2005/2006 uzyskał z nim kolejny tytuł mistrzowski.

  Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Lublin oraz powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego (województwo lubelskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001. Wybieranych jest w nim 15 posłów w systemie proporcjonalnym.Athlitikós Ómilos Iraklís – grecki klub sportowy z siedzibą w Salonikach, założony w 1908 roku, jeden z najstarszych klubów w swoim kraju, nazwa zespołu pochodzi od imienia mitologicznego Heraklesa (gr. Ηρακλής), w sezonie 2017/2018 Iraklis występuje w rozgrywkach Football League. Sukcesy odnoszą także siatkarze Iraklisu.

  W latach 1996–2002 siedemnastokrotnie wystąpił w reprezentacji narodowej Polski. Debiutował 27 sierpnia 1996 w meczu przeciwko reprezentacji Cypru. Łącznie strzelił trzy bramki. Uczestniczył m.in. w turnieju finałowym Mistrzostwa Świata w 2002 w Korei i Japonii, gdzie wystąpił w wygranym meczu z USA.

  W 2006 ogłosił zakończenie kariery. 2 czerwca 2007 w Łukowie został rozegrany pożegnalny mecz, w którym Orlęta Łuków przegrały z Legią Warszawa, w której wystąpili zawodnicy występujący w nich w 1996. Cezary Kucharski rozegrał każdą połowę w innym zespole.

  Honorowi Obywatele Miasta Tarnobrzega – tytuł ustanowiony 27 marca 2008 r. przez Radę Miasta Tarnobrzega. Tytuł przyznaje Rada Miasta na wniosek Kapituły. Najwyższym odznaczeniem nadawanym przez władze Tarnobrzega pozostaje Sigillum Civis Virtuti. W 2000 r. Rada Miasta przyznała tytuł „Tarnobrzeżanina XX wieku” i otrzymał go ks. prałat Michał Józefczyk.XVII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku zostały rozegrane w dniach 31 maja–30 czerwca w Korei Południowej i Japonii, którym przyznano organizację imprezy w maju 1996 roku. Pierwszy raz w historii mistrzostwa zorganizowane zostały przez dwa kraje i po raz pierwszy poza Europą i Ameryką.

  Działalność zawodowa i publiczna[ | edytuj kod]

  Po zakończeniu kariery sportowej został właścicielem serwisu internetowego Legia.net, a także licencjonowanym menedżerem piłkarskim.

  W 2010 został wspólnikiem i przedstawicielem na Polskę firmy Eurosportsmanagement GmbH z siedzibą w Liechtensteinie. Jako menedżer reprezentował m.in. Roberta Lewandowskiego, Michała Kucharczyka, Rafała Wolskiego, Jakuba Koseckiego.

  W wyborach w 2011 uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim, otrzymując 7910 głosów. W 2015 nie ubiegał się o reelekcję.

  Business Insider – serwis internetowy założony w 2007, jego właścicielem jest niemiecki dom wydawniczy Axel Springer. Polska wersja językowa powstała w 2016. Posłowie na Sejm RP VII kadencji zostali wybrani podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 9 października 2011.

  W 2012 otrzymał tytuł honorowego obywatela Tarnobrzega. Wystąpił jako menedżer Roberta Lewandowskiego w jednym z odcinków serialu komediowego Piąty Stadion.

  W październiku 2020 został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji pod zarzutem stosowania szantażu wobec Roberta Lewandowskiego. W tym samym miesiącu serwis internetowy Business Insider opublikował fragment rozmowy pomiędzy piłkarzem a jego ówczesnym agentem, który miał stanowić dowód tego szantażu. Cezary Kucharski nie przyznał się do zarzuconego mu czynu.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  KS Siarka Tarnobrzeg – polski klub piłkarski z siedzibą w Tarnobrzegu. W sezonach 1992/1993, 1993/1994 oraz 1995/1996 drużyna występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.
  Michał Kucharczyk (ur. 20 marca 1991 w Warszawie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Legii Warszawa.
  Rafał Wolski (ur. 10 listopada 1992 w Głowaczowie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika we włoskim klubie Fiorentina oraz w reprezentacji Polski do lat 21.
  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (Sejm RP), Sejm – izba niższa dwuizbowego parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej; Izba Poselska wyłoniła się z Sejmu walnego w 1493; od uchwalenia konstytucji Nihil novi (1505) Sejm jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce.
  Jakub Kosecki (ur. 29 sierpnia 1990 w Warszawie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Legii Warszawa. Syn Romana.
  Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej pierwszy mecz rozegrała w 1885 roku, ale nie został wpisany do oficjalnego rejestru. Dziś uznaje się, że debiutem międzypaństwowym Amerykanów było wygrane 3:2 spotkanie ze Szwecją w Sztokholmie, w trzy lata po założeniu krajowego związku piłki nożnej.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.782 sek.