• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cezary Cezary


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Piotr Zelt (ur. 10 grudnia 1968 w Łodzi) – polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy, prezenter telewizyjny. 13 posterunek 2 – polski serial telewizyjny, kontynuacja serialu 13 posterunek. Serial ten wyprodukowany został przez Heritage Films na zlecenie Canal+ Polska emitowany był także w stacji TVN.
  Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni poruszających się nim osób za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch (najczęściej) nogami.

  Cezary Cezary – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego 13 posterunek i jego kontynuacji pt. 13 posterunek 2. Odtwórcą jego roli jest Cezary Pazura.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Posterunkowy Cezary Cezary, przez najbliższych nazywany Czarkiem, Czarusiem lub Miśkiem pracuje w jednym z warszawskich posterunków. Ma młodszą siostrę Agnieszkę (Agnieszka Włodarczyk). Czarek jest prawnym opiekunem Agnieszki, ponieważ ich rodzice nie żyją (z niewiadomych przyczyn). O rodzicach wiadomo tylko tyle, że ojciec Czarka był pijany, kiedy nadawał mu imię. W ostatnim odcinku Czarek żeni się z Kasią (Aleksandra Woźniak) i dochowują się bliźniaków: córki o imieniu Julia i syna.

  Maria Stanisława Konopnicka z domu Wasiłowska, ps. Jan Sawa, Marko, Jan Waręż (ur. 23 maja 1842 w Suwałkach, zm. 8 października 1910 we Lwowie) – polska poetka i nowelistka okresu realizmu, krytyk literacki, publicystka i tłumaczka.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Czarek marzy o zdobyciu wielkich pieniędzy, niekoniecznie w uczciwy sposób. Chętnie przyjmuje łapówki, jednak nie godzi się na spędzenie nocy ze św. Mikołajem (Artur Żmijewski) za milion dolarów, bo to uraziłoby jego godność. Pozwala ludziom leczyć się u aresztowanego cudotwórcy (Janusz Michałowski), jednak za odpowiednią opłatą. Gdy Komendant (Marek Perepeczko) organizuje bal sylwestrowy, Czarek postanawia pobierać opłatę za wstęp. Kiedy jednak Czarek ma okazję zarobić dużą sumę, okazuje serce: gdy pomógł bogatemu mężczyźnie odzyskać samochód z jego córką na tylnym siedzeniu, nie potrafił wymówić własnego nazwiska. Zamiast tego kazał mężczyźnie wypisać czek na 50 tysięcy na Dom Dziecka w Józefosławiu. Gdy dostał 100 tys. dolarów nagrody za schwytanie bandyty, oddał prawie wszystko Stępniowi (Marek Walczewski) na operację wzroku w Stanach Zjednoczonych.

  Tomasz Sapryk (ur. 17 listopada 1966 w Warszawie), polski aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, na stałe związany z Teatrem Syrena.Powstanie warszawskie (1 sierpnia – 3 października 1944) – wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

  Cezary ma również mnóstwo dobrych pomysłów, które szybko przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych. Komendant kazał mu pilnować swego psa, Pershinga, mającego depresję, jednak kategorycznie zabronił go leczyć. Czarek uznał, że jeśli pomoże psu to dostanie premię, jednak skończyło się najpierw na przedawkowaniu tabletek pobudzających, uśpieniu (poprzez przedawkowanie tabletek uspokajających), potem na zamrożeniu, a następnie na podpaleniu zwierzęcia. Gdy Czarek namawia resztę mężczyzn - Stępnia, Luksusa (Paweł Burczyk) i Arniego (Piotr Zelt) - na zrobienie kawału Kasi i Zofii (Joanna Sienkiewicz), poprzez podszywanie się pod Brzytwiarza i jego ofiary, na posterunku pojawia się Mirella Ciapara (Joanna Kurowska), dziennikarka, chcąca udowodnić, że i policjanci mają sadystyczne zapędy. Pewnego razu, zafascynowany programem, namawia innych policjantów do założenia zespołu muzycznego Ogórki Zdzisława i zaproszenia ekipy telewizyjnej. Okazuje się, że ekipa szukała materiału do programu Debile są wśród nas.

  Arkadiusz Benedykt Jakubik (ur. 14 stycznia 1969 w Strzelcach Opolskich) – polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz oraz wokalista.Małgorzata Foremniak (ur. 8 stycznia 1967 w Radomiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także osobowość telewizyjna.

  Uwielbia oglądać sport zarówno w telewizji (często widzimy go oglądającego mecze piłki nożnej czy pojedynki bokserskie), jak i na żywo (gdy Komendant nie pozwolił mu iść na mecz koszykówki, Czarek zorganizował strajk). Jest też miłośnikiem bilarda, w który lubi grać na pieniądze (dlatego w pierwszym odcinku, myśląc, że jest komendantem, kazał kupić stół bilardowy).

  Rudi Schuberth, właśc. Rudolf Schubert (ur. 30 sierpnia 1953 w Gdańsku) – polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjny i aktor.Cezary Andrzej Pazura (ur. 13 czerwca 1962 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor filmowy, kabaretowy i telewizyjny, komik, piosenkarz, reżyser. Starszy brat Radosława Pazury, który również jest aktorem.

  W wielu odcinkach możemy oglądać Czarka przyjmującego interesantów. Najczęściej bywa dla nich nieuprzejmy, doprowadzając ich do szału, wówczas ci piszą na niego skargi. Czarek jednak twierdzi, że gdyby jego szef "czytał wszystkie skargi, nie zdążyłby nawet pogłaskać psa". Wiele razy Czarek chwyta swoich interesantów za słowa, bądź zadaje tak szczegółowe pytania, że ci rezygnują z dalszych prób. Czasem jednak okazuje się pomocny (np. polecił człowiekowi-łososiowi, bojącemu się o własne życie uciec do Norwegii). Wiadomo, że Czarek lubi pić alkohol, w szczególności wódkę, którą szybko się upija.

  Marek Perepeczko (ur. 3 kwietnia 1942 w Warszawie, zm. 16 listopada 2005 w Częstochowie) – polski aktor teatralny i filmowy.Joanna Kurowska, właśc. Katarzyna Kurowska (ur. 25 listopada 1964 w Gdyni) – polska aktorka, znana z roli Jagody w serialu telewizyjnym Czterdziestolatek 20 lat później (1993) i Jadzi Graczyk z komediowego serialu Graczykowie (1999-2002).

  Czarek jest erotomanem. Wiadomo, że w przeszłości miał wiele kobiet: pierwszą, z którą się całował była Zuzia w przedszkolu, którą pocałował tak, że "zwymiotowała cały budyń". Najpoważniejsze związki Czarka to związek z prostytutką Jolą (Dorota Chotecka), którą zna jeszcze ze szkoły i która nazywała go Misiek (do 29 odcinka pierwszej serii) oraz związek z policjantką Kasią (od 29 odcinka do końca, z przerwą w drugiej serii), która zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Dwójka w końcu bierze ślub i dochowuje się bliźniaków. Czarek też spędza noc z żoną mafiosa (Katarzyna Figura) Salcesona (Rudi Schuberth), uważając ją za kobietę swojego życia, jednak bardzo krótko. Czarek ma obsesję na punkcie seksu: jednym z największym jego problemów był fakt, że Kasia nie zgodziła się wykąpać z nim pod prysznicem (aby to zrobić, gotów był oświadczyć się jej rodzicom). Wykorzystując sytuację porównuje nagie biusty Kasi i Andżeliki (Joanna Jędrejek), następnie obmacując piersi tej drugiej "dla sprawiedliwego wyniku". Kilkukrotnie rozbierał się do naga na oczach ludzi. Gdy Czarek aresztował cudotwórcę, wyznaje mu, że marzy mu się być najlepszym kochankiem we wszechświecie. Fakt, że Czarek ma obsesję na punkcie seksu starają się wykorzystać inspektorzy Pieżchała (Barbara Burska) i Kot (Andrzej Niemirski), aby wyrzucić go z pracy. Często traktuje kobiety przedmiotowo, przyznając, że "kobieta to najgorszy wróg mężczyzny", jednak "ma pewne części ciała, które są nam bliskie". Jest wierny Kasi, jednak przeżywa chwile słabości, gdy Jola przychodzi na posterunek, bądź atrakcyjna kobieta (Małgorzata Foremniak) chce z nim uprawiać seks, myśląc że jest Stępniem. W kilku odcinkach przyznaje, że ideałem kobiecości jest dla niego Claudia Schiffer.

  13. posterunek – polski sitcom w reżyserii Macieja Ślesickiego. Pierwsza seria serialu powstawała w latach 1997-1998, druga, emitowana jako 13 posterunek 2, w roku 2000. Serial ten wyprodukowany i emitowany był w Canal+. Pierwsza seria powstała przy współpracy telewizji Polsat, drugą Canal+ wyprodukował we własnym zakresie. Pierwszą serię nadawał Polsat, druga zaś trafiła do TVN. W roku 2007 odcinki pierwszej serii zostały wydane przez firmę Mayfly jako pakiet 5 DVD. W 2013 roku 2. serię emituje TV Puls i Puls 2.Jacek Łuczak (ur. 27 marca 1960 w Łodzi) – polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Łódzkiej oraz warszawskiej publiczności znany przede wszystkim z roli fryzjera Tonia Wziętego w bijącej rekordy popularności sztuce pt. Szalone nożyczki oraz z roli kelnera w sztuce Andrzeja Saramonowicza pt. Testosteron, wystawianej w Teatrze Powszechnym w Łodzi nieprzerwanie od września 2004 roku.

  Związek Joli i Czarka opierał się głównie na tym, że Jola wpadała do niego, kiedy miał samotne nocne dyżury. Zaspokajała też jego seksualne potrzeby, między innymi przy użyciu "kajdanek, sznura od bielizny, zimnych kaloryferów, proszków do prania i bitej śmietany". Dopiero w odcinku Eliksir miłości Czarek zakochuje się w leżącej na stole bilardowym Kasi i zaczyna z nią związek. Pozostaje pod jej silnym wpływem, często rezygnując ze swoich nie do końca uczciwych planów zarobienia pieniędzy, gdy tylko Kasia ma wątpliwości. W ostatnim odcinku pierwszej serii Kasia ratuje życie Czarka, godząc się na życie "ze stoma dolarami w kieszeni". Na początku drugiej serii Kasia jednak rezygnuje, twierdząc, że poszukuje faceta "miękkiego, ale i twardego, a także szczodrego, jeśli się go poprosi". W jednym z odcinków pojawia się stażysta Marek Bączek (Radosław Pazura), syn wiceministra, będący całkowitym przeciwieństwem Czarka. Kasia umawia się z nim przez kilka odcinków, jednak nie z miłości, raczej na złość Czarkowi. Przez ten okres Czarek zdaje sobie sprawę, że Kasia była dla niego stworzona. Gdy Bączek zostaje przeniesiony do ministerstwa, Czarek oświadcza się Kasi i dwójka schodzi się.

  Pocałunek – akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią) lub przedmiotem.Erotomania – rzadka przypadłość, w której osoba chora posiada urojone przekonania, że inna osoba, zwykle o wyższym statusie społecznym, jest w niej zakochana. Erotomania zwana jest także syndromem de Clerambaulta (francuski psychiatra Gaëtan Gatian de Clérambault opisał ją w 1921 roku w pracy Les Psychoses Passionelles).

  Najlepszym przyjacielem Czarka na posterunku jest Arnie, którego Czarek nieraz wykorzystuje i w tarapatach zwraca się do niego z prośbą o pomoc. W duecie sprawiają, że z małych kłopotów robi się wielki problem (niszczą obraz z muzeum, podpalają i zamrażają Pershinga, etc.). Arnie godzi się udawać, że rzekomy nieślubny syn Czarka jest jego. Z załogi posterunku Czarka darzą sympatią również Luksus i Stępień; Czarek generalnie nie lubi się z obiema Zofiami (Ewa Szykulska i Joanna Sienkiewicz) oraz z Andżelą i Rysiem (Arkadiusz Jakubik). Z tym ostatnim czasem jednak udaje mu się dogadać. Niechęcią darzy go również sam Komendant, głównie z powodu pomyłki, którą Czarek popełnia już w pierwszym odcinku. Komendant obarcza również Czarka najcięższymi zadaniami i robi z niego kozła ofiarnego.

  Andrzej Niemirski (ur. 19 października 1962 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².

  Przeszłość[ | edytuj kod]

  Czarek został wyrzucony z przedszkola z zachowaniem nagannym, ponieważ na basenie wszedł pod prysznic swojej pani przedszkolanki i złapał ją za pierś (jak stwierdził - był wówczas na etapie zabawy w powstanie warszawskie i chciał urwać jej pierś, bo myślał, że to worek z piaskiem). W odcinku Powtórka z westernu dowiadujemy się, że kończył Liceum im. Marii Konopnickiej, jednak w odcinku Ojciec i synowie jego koleżanka z klasy Basia (Ewa Wencel) twierdzi, że uczęszczali razem do technikum, do klasy obróbki drewna skrawaniem. Basia była również pierwszą dojrzałą dziewczyną, z którą Czarek się całował i prawdopodobnie uprawiał seks (m.in. na rowerze i nad rzeką). Następnie Czarek uczęszczał do szkoły oficerskiej, z której jednak, podobnie jak z przedszkola, został wyrzucony tuż przed dyplomem ("bo był za mądry") i za karę wysłany w stopniu posterunkowego na 13 Posterunek. Do Warszawy uciekł ze względu na demoniczną ciotkę (Stanisława Celińska), wraz z siostrą, której jest prawnym opiekunem od czasu śmierci ich rodziców.

  Marek Walczewski (ur. 9 kwietnia 1937 w Krakowie, zm. 26 maja 2009 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.Gej – mężczyzna o orientacji homoseksualnej, czyli taki, który odczuwa romantyczny i seksualny pociąg tylko i wyłącznie do innych mężczyzn, i w oparciu o ten pociąg może budować własną tożsamość oraz zawierać trwałe związki z innymi mężczyznami, a także odczuwać przynależność do społeczności osób odczuwających ten pociąg.

  Czarek należał do harcerzy oraz odbył służbę wojskową, na posterunku pojawia się dwóch jego kolegów z wojska: Witek (Tomasz Sapryk) i gej Julek (Jacek Łuczak).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Joanna Jędrejek (ur. 23 października 1970 w Zgorzelcu) – polska aktorka. Obecnie pracuje w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
  Claudia Maria Schiffer (ur. 25 sierpnia 1970 w Rheinbergu) – niemiecka modelka, aktorka i projektantka mody. Zyskała sławę na początku lat 90. jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie. W swojej początkowej karierze porównana była do Brigitte Bardot. Obok Tyry Banks, Lindy Evangelisty, Cindy Crawford, Naomi Campbell , Christy Turlington, Elle Macpherson, Tatjany Patitz, Amber Valletty, Pauliny Porizkovej, Karen Mulder, Gisele Bündchen i Heidi Klum stała się najlepiej zarabiającą modelką. Weszła do Księgi Guinnessa jako modelka, która najczęściej pojawiała się na okładkach czasopism na całym świecie. Zajęła trzecie miejsce na liście 20 ikon opublikowanych przez Models.com.
  Dolar amerykański (oficjalna nazwa – United States dollar, międzynarodowy skrót – USD) – oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009) oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius od 2011 roku. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. Często zapisuje się go za pomocą symbolu $.
  Seks (łac. sexus, płeć) – ogół zachowań wynikających z popędu płciowego i mających na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb seksualnych człowieka; potocznie: stosunek płciowy, w tym także seks oralny lub analny. Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (o orientacji heteroseksualnej lub biseksualnej) lub tej samej płci (o orientacji homoseksualnej lub biseksualnej), a także przy kontakcie grupy ludzi (zob. seks grupowy), o tej samej lub różnej płci (zob. poliamoria).
  Ewa Wencel (ur. 15 sierpnia 1955 w Opolu) – polska aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa w Mamuśkach telewizyjna. W 1980 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Na co dzień gra w Teatrze Kwadrat w Warszawie, scenie o profilu komediowym i farsowym.
  Katarzyna Małgorzata Figura (ur. 22 marca 1962 w Warszawie) – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, symbol seksu lat 80. i 90, laureatka Orła za główną rolę kobiecą w filmie Żurek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.587 sek.