Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Centrum Nauki Experyment w Gdynicentrum nauki, edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy oraz prowadzenie działań upowszechniających naukę.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Opis[ | edytuj kod]

Centrum Nauki Experyment zostało otwarte w 2007 roku w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni, jako jedna z pierwszych placówek tego typu w Polsce. Zostało rozbudowane w 2010 r. a w 2013 Centrum rozpoczęło działalność w nowej siedzibie. Centrum Experyment powstało z inicjatywy gdyńskiego samorządu w ramach projektu „creActiveNET", a sfinansowane zostało z programu INTERREG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W 2012 r. przekształciło się w samorządową instytucję kultury.

W 2019 roku Centrum zostało uhonorowane Certyfikatem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz zgłoszone do ogólnopolskiej nagrody Złoty Certyfikat Polskiej organizacji Turystycznej, przyznawanego najlepszym i najbardziej nowatorskim obiektom turystycznym w kraju.

W sierpniu 2014 roku Centrum odwiedziło blisko 33 tysiące zwiedzających, a łączna roczna liczba gości w 2014 roku sięgnęła niemal 300 tysięcy.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama