cdp.pl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

cdp.plsklep internetowy założony w październiku 2012 roku przez spółkę o tej samej nazwie, jako nowy obszar działalności komercyjnej grupy kapitałowej CD Projekt. Aktualnie cdp.pl należy do operatora sklepu merlin.pl.

CDP Sp. z o.o. (do 12 kwietnia 2017 r. cdp.pl Sp. z o.o., do 21 września 2012 CD Projekt Sp. z o.o.) – polski wydawca i dystrybutor gier komputerowych, który w swej ponad dwudziestoletniej historii prowadził również dystrybucję filmów, e-booków, audiobooków, książek i gier karcianych. Spółka jest m.in. polskim dystrybutorem marki Wiedźmin, Diablo, World of Warcraft i Call Of Duty.

Nazwa portalu jest skrótem zarówno wyrażenia „cyfrowa dystrybucja plików”, jak również nazwy pierwszego właściciela, CD Projektu.

Historia[ | edytuj kod]

Początkowo serwis skupiał się jedynie na sprzedaży materiałów w formie cyfrowej, ale w 2013 roku poszerzono jego asortyment o produkty zapisane na fizycznych nośnikach danych, sprzęt RTV i tradycyjne książki. Wraz z postępującym wzrostem zainteresowania platformą e-commerce, jej oferta została wzbogacona o gry planszowe i gadżety, związane głównie z grami komputerowymi.

W kwietniu 2017 roku sklep cdp.pl został przejęty przez Topmall Sp. z o.o. należącą do Merlin Group. Dotychczasowi właściciele sklepu postanowili skupić się na podstawowej działalności spółki, czyli dystrybucji i lokalizacji gier komputerowych na potrzeby polskiego rynku. Nowy właściciel nabył prawa do nazwy i domeny cdp.pl.

Działalność[ | edytuj kod]

Obecnie portal zajmuje się sprzedażą gier komputerowych, filmów, książek i muzyki zarówno na fizycznych nośnikach, jak i w formie cyfrowej, a w przypadku tej drugiej opcji klienci mogą korzystać z wirtualnej półki agregującej wszystkie produkty przypisane do ich kont.

Częścią platformy cdp.pl był również internetowy system składania zamówień cdplus.pl przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących handel detaliczny bądź hurtowy. Jednak po podziale spółki cdp.pl, pozostał w macierzystej firmie wydawniczej CDP.

Przypisy[ | edytuj kod]

Reklama