• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carrefour  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Międzynarodowy alfabet fonetyczny, MAF (ang. International Phonetic Alphabet, IPA; fr. Alphabet phonétique international, API) – alfabet fonetyczny, system transkrypcji fonetycznej przyjęty przez Międzynarodowe Towarzystwo Fonetyczne jako ujednolicony sposób przedstawiania głosek wszystkich języków. Składają się na niego zarówno symbole alfabetyczne jak i symbole niealfabetyczne oraz ok. 30 znaków diakrytycznych.Hipermarket – duży sklep wielkopowierzchniowy, często też ze względu na swoje rozmiary znajdujący się na obrzeżach miasta. Hipermarket w ścisłym tego znaczeniu to sklep (market) o bardzo dużej powierzchni, sprzedający szeroki asortyment towarów codziennego użytku, takich jak żywność, ubrania, kosmetyki, środki czyszczące, produkty FMCG (produkty szybkozbywalne z ang. Fast Moving Consumer Goods). Przyjmuje się że hipermarket ma powierzchnię przekraczającą 2,5 tys m².
  Galeria[ | edytuj kod]
 • Pojazdy reklamujące Carrefoura podczas Tour de France

 • Carrefour w Sofii

 • Całodobowy hipermarket Carrefour w Tomaszowie Mazowieckim

 • Carrefour Market w Gometz-la-Ville

 • Carrefour Express w Tătărași

 • Hipermarket Carrefour w Szanghaju

  Tesco (LSE: TSCO ) – największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie również w innych krajach. Początkowo sieć zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Do roku 2003 przedsiębiorstwo miało już w swoim posiadaniu ponad 2000 sklepów różnej wielkości, od hipermarketów do niewielkich sklepików np. przy stacjach benzynowych.Spółka akcyjna (niem. Aktiengesellschaft, ang. Joint-stock company, fr. Société par actions, hiszp. Sociedad anónima) – rodzaj powszechnej w gospodarce wolnorynkowej spółki kapitałowej, której forma opiera się na obiegu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy. Kapitał zakładowy składa się z wkładów założycieli, którzy stają się współwłaścicielami spółki.
 • Szwjacarska sieć franczyzowych stacji paliw ze sklepem Carrefour Express w Tomaszowie Mazowiweckim

 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Company Overview of Carrefour SA. Bloomberg, 2018-08-08. [dostęp 2018-08-08].
  2. Board of directors (ang.). Carrefour Group, 2018. [dostęp 2018-08-08].
  3. Yahoo: Główni akcjonariusze Grupy Carrefour zwiększają wpływ na firmę. W: portalspożywczy.pl [on-line]. 2015-06-11. [dostęp 2018-08-08].
  4. Carrefour (fr.). Pouey International S.A.. [dostęp 2018-08-08].
  5. Registration Document, 2013 Annual Financial Report (ang.). Carrefour. [dostęp 2015-04-25].
  6. Carrefour Group > Group > History, www.carrefour.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  7. Hiszpański Carrefour zmieni sklepy Carrefour Express w Carrefour Markety. portalspozywczy.pl, 2010-04-29. [dostęp 2010-05-10].
  8. Globi, www.carrefour.pl [dostęp 2016-03-26].
  9. Carrefour otworzy w Polsce małe sklepy osiedlowe. Gazeta.pl, 2007-10-02. [dostęp 2010-05-10].
  10. Carrefour rozwija model ajencyjny. Carrefour, 2015-12-17. [dostęp 2018-08-08].
  11. UOKiK: zgoda na przejęcie Ahold Polska przez Carrefour. W: Wirtualnemedia.pl [on-line]. [dostęp 2018-08-08].
  12. Carrefour Polska – Otwarcie 18 sklepów pod logo Carrefour. Rebranding sklepów Ahold.
  13. Carrefour Polska – Supermarket Carrefour Express w Warszawie już otwarty.
  14. portalspozywczy.pl: Rozpoczął się rebranding placówek Carrefour market. W: dlahandlu.pl [on-line]. 2010-04-29. [dostęp 2018-08-08].
  15. History (ang.). Carrefour Group. [dostęp 2018-08-08].
  16. Podsumowanie działalności Carrefour Polska w 2005 roku-PRNews.pl, PRNews.pl [dostęp 2017-04-11].
  17. Nowy system obsługi klientów w Carrefour Arkadia – jedna kolejka do wszystkich kas, warszawa.naszemiasto.pl.
  18. Carrefour w Polsce. www.carrefour.pl. [dostęp 2012-03-18].
  19. Informacja na temat danych podatników CIT. Ministerstwo Finansów. [dostęp 2018-05-02].
  Spółka publiczna – spółka akcyjna, której choćby część akcji została dopuszczona, po przedstawieniu prospektu emisyjnego i zatwierdzeniu go przez Komisję Nadzoru Finansowego, do publicznego obrotu. Do obowiązku tych spółek należy wprowadzenie do obrotu publicznego każdej nowej emisji akcji, nawet jeżeli emisja ta jest w całości przeznaczona dla jednego lub kilku „dużych” inwestorów.Annecy – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Górna Sabaudia. W 2013 roku populacja gminy wynosiła 54 087 mieszkańców.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Albert – sieć supermarketów i hipermarketów, należących do przedsiębiorstwa Ahold, działająca w przeszłości w Polsce i w Czechach.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Chełm (biał., ukr., ros. Холм [Chołm]) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce. Znajduje się w odległości 50 km od granicy z Białorusią i 25 km od granicy z Ukrainą w pobliżu przejścia granicznego w Dorohusku. Leży nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu. Chełm jest po Lublinie drugim co do liczby ludności miastem w województwie lubelskim.
  Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.
  Supermarket – w ścisłym znaczeniu: sklep o bardzo dużej powierzchni, sprzedający szeroki asortyment towarów codziennego użytku, takich jak żywność, ubrania, kosmetyki, środki czyszczące itp.
  Ahold Polska - przedsiębiorstwo handlu detalicznego, zarządzające w Polsce inwestycjami holenderskiego koncernu Royal Ahold. Firma pojawiła się na polskim rynku w 1994. Centrala firmy znajduje się w Krakowie. Przedsiębiorstwo powstało jako spółka z udziałem Royal Ahold i niemieckiej grupy hipermarketów Allkauf.
  Supeco – sieć sklepów łączących cechy dyskontu i hurtowni cash & carry należąca do Carrefoura. Działa ona obecnie w Polsce, Hiszpanii, Brazylii, Włoszech, Rumunii i we Francji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.794 sek.