Candon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Candon – miasto na Filipinach, położone w regionie Ilocos, w prowincji Ilocos Sur, na wyspie Luzon.

Filipiny dzielą się na 17 regionów, a te z kolei na 81 prowincji. Regiony geograficznie pogrupowane są w 3 grupy wysp:Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Miasto zostało założone w 1780 roku. Miasto jest obecnie ośrodkiem turystycznym, położonym nad Morzem Południowochińskim.

Edukacja[ | edytuj kod]

 • Ilocos Sur Polytechnic State College - Candon Campus


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Morze Południowochińskie, (chiń. 南海 Nán Hǎi, wietn. Biển Đông, indonez., malajskie Laut Tiongkong Selatan, khmerskie Samot Czen, ang. South China Sea) – morze przybrzeżne w zachodniej części Oceanu Spokojnego.
  Filipiny, oficjalnie Republika Filipin (fil.: Pilipinas, Republika ng Pilipinas, ang.: Philippines, Republic of the Philippines ) – państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Od północy Filipiny oblewane są wodami cieśniny Luzon, od zachodu wodami Morza Południowochińskiego. Archipelag oddzielony od wyspy Borneo Morzem Sulu oraz Morzem Celebes od pozostałych wysp Indonezji. Od wschodu Filipiny otoczone są wodami Morza Filipińskiego. Położenie w strefie klimatu równikowego powoduje, że Filipiny narażone są na częste tajfuny. Bliskość pacyficznego pierścienia ognia naraża je na częste trzęsienia ziemi. Jest to jednak jeden z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z 7107 wysp, lecz najczęściej dzieli się go na trzy główne jednostki: Luzon, Visayas i Mindanao. Stolicą Filipin jest Manila.
  Luzon – jedna z wysp archipelagu Filipin, o powierzchni 104 tys. km². Zamieszkuje ją około 40 milionów mieszkańców.
  Honolulu – stolica i największe miasto amerykańskiego stanu Hawaje, położone w hrabstwie Honolulu na wyspie Oʻahu.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Ilocos Sur – prowincja na Filipinach, położona w północno-zachodniej części wyspy Luzon. Od zachodu granicę wyznacza Morze Południowochińskie, od północy prowincje Ilocos Norte i Abra, od wschodu prowincje Mountain Province, Ifugao, Benguet, od południa prowincja La Union. Powierzchnia: 2596 km². Liczba ludności: 632 255 mieszkańców (2007). Gęstość zaludnienia wynosi 243,5 mieszk./km². Stolicą prowincji jest Vigan City.
  Region Ilocos, Region I, Region 1, ilok. Rehion ti Ilocos, pag. Sagor na Baybay na Luzon tzn. Północno-zachodni Luzon – jeden z 17 regionów Filipin, położony nad Morzem Południowochińskim w północno-zachodniej części wyspy Luzon. W skład regionu wchodzą 4 prowincje:

  Reklama